Skocz do zawartości

Velo

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    34
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Velo

  1. Teraz tez trochę żałuję, w końcu mogłem tego też wypróbować bez względu na gusta.

     

    Natomiast generalny problem polega na małej ilości rowerów w sklepach (generalnie jest tylko taka taniocha). Pani w sklepie z Trekami (na KEN) powiedziała mi, że nie mają żadnego 29er'a i co najwyżej moge sobie wybrać z katalogu, a ona zamówi. Na pytanie o wypróbowanie geometrii, wzruszyła jedynie ramionami.

  2. Znajomy ma ramę speca z brainem (amortyzator specjalnie dedykowany do tej ramy), dwie awarie, dwie wysyłki do Czech. Jeśli ci potencjalne ryzyko nie przeszkadza to kup sparka.

     

    Wiesz jak to jest z tym ryzykiem... mam samochód, 3-letni, kupiony jako nówka w salonie - bardzo drogi, powszechnie szanowanej marki niemieckiej. Tyle co ja miałem w nim usterek... szlag mnie trafia. I non stop coś nowego się dzieje. Żona ma samochód włoski, znacznie starszy od mojego i... nic. Żadnej usterki od lat...

    Zatem ryzyko zawsze istnieje, ale wszystkiego nie da się wykluczyć - marka też tu wiele nie pomoże.

  3. Nie rozumiem dlaczego jadąc z rodziną takim rowerem miałbyś się umordować - rodzina ma lepszą kondycję do ciebie? Rzadko kiedy żona i dzieci gniotą ostrzej niż ojciec.

     

    Udało mi się "przymierzyć" parę eksponatów. Co do obsługi w sklepach nie będę się wypowiadał (kurtuazja z mojej strony). Generalnie skupiłem się na geometrii, a nie wyposażeniu.

     

    Przede wszystkim jest mało rowerów w sklepach. Najlepszy ten na Dereniowej - próbowałem Specialized - Cambera i Streetjumpera. Ten pierwszy - fajny, ale olbrzym ! Jak ktoś lubi "wielkie rowery", to rozwiązanie dla niego - rozmiar XL zdecydowanie za duży na mnie. Streetjumper jakiś taki zgrabniejszy - L w zasadzie pasuje. Generalnie fajne rowery.

     

    Cuba nie uświadczysz jeszcze. Ale zmierzyłem także Sparca29. Dla mnie pasuje L, ale trzeba nieco podnieść kierownicę (mostek), wtedy sylwetka będzie idealna, choć cały czas nieco sportowa.

     

    No i można sobie krytykować dedykowany damper, ale rozwiązanie z blokadą z kierownicy jest genialne ! Mocno szala wyboru przechyliła się właśnie na Sparka...

  4. Celuj głównie w Ursynów. Masz tam Plusa (obił mi się tam o oczy Spark 29) :: PLUS :: Sklep rowerowy - www.rowery.com.pl

     

    dużego Bikemana przy al. KEN Sklep rowerowy Bikeman - Nowości 2012!

     

    no i salony Airbike przy KEN i Dereniowej, a w nich multum Speców Airbike Specialized BGFit Warszawa Rowery Sklep Serwis Rowerowy Specialized Buty SPD - Sklepy AIRBIKE

     

    Skiteam ma duże salony przy Karolkowej i 17 stycznia, ale do nich bym podzwonił czy są na stanie jakieś 29. Byłem na Karolkowej na początku kwietnia i wyglądało, że jeszcze się nie przestawili z oferty zimowej.

     

    He, he - powrót na stare śmieci. 9 lat mieszkałem na Ursynowie...

  5. Warto dodać, że Scott jeszcze (chyba) nie dorobił się centrum serwisowego w Polsce, więc dampery jadą do Niemiec lub Czech. A to może oznaczać parę tygodni dziury w sezonie.

     

    Poza tym to ciekawy i uniwersalny sprzęt, aczkolwiek do jazdy wyłącznie rekreacyjnej trochę overkill.

     

    Generalnie rynek 29 urósł w Polsce i sprzętu jest całkiem sporo. Trudno więc ot tak polecić HT lub fulla, zwłaszcza że preferencje polecającego nie muszą współgrać z preferencjami autora.

     

    W każdym z większych sklepów rowerowych powinni mieć 29 do przymierzenia - Treka w SSC we Wrocławiu, Scotta w Plusie w Warszawie, Cube w Skiteam, Gianta w Bikemanie w Warszawie.

     

    Będę dzisiaj w Warszawie i postaram się "przymierzyć" parę sztuk...

  6. Oczywiście że różnica w cenie jest, pytałeś o różnice. Dla mnie jednak największym problemem jest damper firmowy scotta, nude.

    Serwis tego czy foxa pewnie w podobnej cenie, za to cena zamienników przemawia za standardowymi damperami, do tego łatwiej dostępnymi.

    Jasne jest też, że przy zakupie trzeba uwzględnić wykorzystanie sprzętu, myślę że scott będzie jak najbardziej ok a sporo pieniędzy ci zostanie. Nie wiem, czy posiadasz dodatki takie jak ciuchy, buty, kask, plecak, pedały spd, to wszystko tez kosztuje i stanowi znaczny procent ceny całości inwestycji.

     

    Dodatki wszystkie mam. To nie jest problemem. W sparcu podoba mi się blokada dampera z manetki. Czy inne rowery tez mają podobne rozwiązania?

  7. Skoro się upierasz przy fullu,proszę :

     

    http://allegro.pl/specialized-epic-29-er-i2280251962.html?source=oo

     

    niby "zawodniczy" ale przy moim wzroscie (190) pozycja bliżej wyprostowanej niż pochylonej.Da sie nim jechać po twardym chyba najlepiej

    ze wszystkich dostepnych ze wzgledu na patent z brainem,a kiedy trzeba pokaże zalety fulla.

    Takim na pewno pojeżdzisz testowo w W-wie w Airbike'u a być może w Łodzi.

    (przepraszam za kryptoreklamę,jak nie sprzedam do niedzieli,zapraszam,dostaniesz na cały dzień)

     

    A jak sprawa wygląda z hardtailami, spełniającymi powyższe kryteraia ? Jakieś sugestie?

  8. Jeśli preferujesz komfort to właściwie w każdych warunkach terenowych będzie lepiej. Przez wiele lat jeździłem fulem, był rowerem do wszystkiego i gdybym nadal poruszał się w terenie to na pewno nawet bym nie pomyślał o hardtailu.Były fule lekkie, ciężkie, bardzo ciężkie, tak czy inaczej dla mnie był jest i będzie to rower nr 1 do użytku uniwersalnego.

     

    Tak, ale zastanawiam się teraz nad uniwersalnością takiego rozwiązania. Wtedy mógłbym zrezygnować z roweru trekkingowego, którego używam do jazdy po mieście i asfalcie.

  9.  

    Nie, raczej 20" a nawet 19" (zależy od firmy) , 21" w rowerze MTB 29" - to za dużo.

     

     

    Taa, mój kolega zakupił tego Speca :

    http://www.specialized.com/pl/pl/bc/SBCProduct.jsp?spid=62065&scid=1100&scname=G%C3%B3rski

    i od ręki dostał w sklepie upust do 10000.

     

    Teraz naprawdę zacząłem zastanawiać się nad rozwiązaniem z dobrym, carbonowym hardtailem.

     

    Jaki rodzaj tras determinuje fakt, że jednak powinno się wybrać fulla?

  10. Damper umieszczony pionowo rzeczywiście bardziej się brudzi, poza tym ustawienie poziome pod górną rurą daje wygodniejszy dostęp do dźwigni blokady/platformy. Na pracę zawieszenia nie ma wpływu to czy damper jest poziomo czy pionowo.

     

    Tak jeszcze spojrzałem na szybko: osprzęt Cambera 29" w wersji za 8000zł to chyba jakaś kpina ^^' Manetki alivio, kaseta altus, Rock Shoxy z dolnej/średniej półki.

     

    To już faktycznie jakiś konkret. Żałuję, że nie ma jednego miejsca w którym można by było przymierzyć się do różnych rowerów.

     

    Czy najodpowiedniejszy dla mnie rozmiar ramy to 21" ?

  11. Nie ma lepszego położenia dampera, lepsze może być tylko zawieszenie jako całość.

    Pozycję na rowerach można w znacznym stopniu modyfikować, założyć krótszy mostek , mostek z wikszym wzniosem, kierownicę bardziej gietą i z pozycji wyciądniętej zrobić wyprostowaną,.

    Nie ma tu sensu rozpisywać się p pozycji na rowerze dopóki sam ię nie przymierzysz, wszak nie wiemy jak jesteś zbudowany, sam wzrost nic nie znaczy .

    Chcesz prostej odpowiedzi a takiej nie ma.

     

    Rozumiem, że to kwestia całości zawieszenia. Moje pytanie wynika z pewnej frustracji jaka pojawiła się po rozowach w różnych sklepach i moim serwisie rowerowym. Więcej to namąciło niż rozwiązało. Kiedyś dowiedziałem się, że damper pionowy wymaga częstszych zabiegów niż poziomy. Potem, że scott jest cool, a cube to szajs. Itd, itd... Naprawdę trudno odróżnić fakty,od prywatnych przekonań.

     

    Jeśli chodzi o budowę, to 189 cm, ok. 83 kg, długie ręce i nogi (muszę zmierzyć). Nie zamierzam się z nikim ścigać, ale lubię też trochę dynamiki.

     

    A jeśli chodzi o hardtaile... Co byście radzili?

     

    Te 8.000 to szacunkowa kwota, jeśli będę przekonany to mogę dorzucić jakieś 25%.

  12. Byc może jestem przewrażliwiony,moja fascynacja wszechstronnością fulla doprowadziła w ciągu kilku miesięcy do ....szosy.

    Droga gruntowa,las - nie,ostrzejszy (nie rekreacyjny teren) - tak.

    Rekreacja- karbonowy hardail i stosowny balon opony.Komfort porównywalny z fullem o małym skoku,pare kilo mniej do rozpędzania i noszenia.

     

    Wszystkie wasze uwagi są bardzo cenne dla mnie.

    Jeżdżę raczej w terenie spokojnym, lasy, szutry, drogi gruntowe. Kilogramy też nie są wielkim problemem - najwyżej spali się trochę więcej kalorii i wyładuje więcej stresu z pracy...

     

    Chodzi mi o geometrię, która pozwoli też podziwiać krajobrazy, a nie będzie zmuszała do patrzenia jedynie na drogę.

     

    BTW - jaka różnica jest pomiędzy damperem umieszczonym poziomo (wzdłuż ramy) a pionowo? Które rozwiązanie jest dla mnie lepsze?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...