Skocz do zawartości

mgxc24

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    69
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez mgxc24

  1. mgxc24

    Obraz 044.jpg

    W sumie przy wyższym widelcu, z fizycznego punktu widzenia, główka ramy staje się mniej odporna na siły działające w pionie (czyli praktycznie tylko hopki i dropy), a bardziej odporna na siły w poziomie (krawężniki, kamienie). Ja jestem spokojny o tą ramkę, jeśli tylko przednie koło nie traci kontaktu z ziemią. Geometria zaburzona, ale gdyby nie była wygodniejsza od seryjnej to po co autor by ją zmieniał? A tak btw, ładny krajobraz.
  2. Jak w temacie - Rockrider Comp<br><br></div><div> <div>Ostatnio trochę mi czasu brakuje także kokpitu nie rozbierałem - wrzucam parę fotek jak to wygląda zamontowane w moim rowerze:http://img337.images...778/kierarr.jpg http://img99.imagesh...83/kierarr2.jpg http://img17.imagesh...i/mostekrr.jpg/ safian - chyba masz rację, ale ciężko dokładnie zmierzyć
  3. Zapewne wielu z was, jako fani kolarstwa, po wejściu do dowolnego sportowego chociaż rzuci okiem w stronę działu rowerowego. Z kolei będąc w Decathlonie trudno nie zauważyć rowerów o niezwykle korzystynej relacji ceny do sprzętu jaki oferują. "Gdzie jest haczyk?" nasuwa się pytanie. Od razu kierujemy wzrok na części z pod znaku Rockrider o których nie ma żadnej informacji w katalogach ani na stronie decathlona. Postanowiłem więc przybliżyć sylwetkę komponentów made by decathlon tym którzy planują zakup roweru na tym sprzęcie i obawiają się o ich jakość i wagę. Posiadam ramę, kierownicę, wspornik siodła, mostek, obręcze i parę dodatków made by decathlon. Producent zapewnia że cały mój rower waży 12,6kg w co trudno uwierzyć. Postanowiłem więc również zważyć na wadze kuchennej wymienione elementy. Wszystkie części są ładnie opisane na ich powierzchni: kierownica ma nawet podziałkę, gdybyśmy chcieli ją precyzyjnie skrócić. Ponadto, przy każdej śrubie jest zapis z jaką siłą należy ją dokręcić. Wykończenie: tam gdzie mamy coś przykręcone - matt, miejsca widoczne połysk. Ogólnie wyglądają całkiem nieźle. Kierownica: długość - 640mm wznios - 15mm gięcie: w tył 5 stopni/ w górę 3 stopnie średnica - 31,8mm waga realna - 241g Przyznaję trochę mnie zdziwiła tak niska waga jak na giętą kierownicę. Nie odbiło się to na szczęście na wytrzymałości. 31,8mm średnicy robi swoje - mimo paru solidnych upadków nic się nie wygięło ani nie zmiażdżyło (tylko sama końcówka lekko wyszczerbiła). Wymiary kierownicy dość specyficzne. Decathlon w swoich rowerach daje nam możliwość dopasowania roweru pod siebie - jest to jedna z najbardziej uniwersalnych kierownic jakie widziałem. Mostek: długość - 100mm gięcie - ??? (chyba +10 stopni - tu nie było informacji) średnica - 31,8mm waga - 145g (z kapslem 151g) Tu jeszcze większe zdziwienie w kwestii wagi - decathlon się postarał. Wspornik siodła: długość - 320mm średnica - 31,6mm waga - 308g Żadna rewelacja. W dodatku dość krótka - mi wystarczyło na styk (mam jeszcze ok 3cm do limitu). Siodło mocowane jest na jedną śrubę - wyraźne ząbkowanie sprawia że siodło nie ma szans się poruszyć. Koła: szerokość obręczy - 24mm waga (przód/tył na piastach Joytech DO41/D142) - 965g/1225g Wersja tylko pod tarcze, na 6 śrub. Są ciężkie. A w kołach odczuwa się to bardziej. W sumie kółka spisywały się nienajgorzej. Niestety zrobił mi się solidny wgniot na tylnej obręczy jak przebiłem dętkę.
  4. Oho, ta korba XTR piękna. Ale pewnie i tak mnie nie będzie stać. Jeśli chodzi o nietypową ilość biegów to mi strasznie spodobała się wizja 2x10 w Sramie X7. Lubię jeździć z wysoką kadencją więc blatu praktycznie nie używam - a już tym bardziej w górach. Zatem chyba pozostanę wierny koncernowi SRAMa i pewnego dnia przejdę z x7 na nowe x7.
  5. ładnie, a ta woda wygląda trochę jak screenshot z jakiejś gry (takie pierwsze skojarzenie)
  6. http://www.lastfm.pl/user/mgxc24
×
×
  • Dodaj nową pozycję...