Skocz do zawartości

durnykot

Mod Team
  • Liczba zawartości

    9 030
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    32

Zawartość dodana przez durnykot

  1. Lebowski"Cinematic" Poniżej próbka ( teledysk nieistotny) Nosound "Lightdark"
  2. Projekt roweru powinien być przygotowany według tego schematu http://www.forumrowerowe.org/index.php?app=forums&module=forums&section=rules&f=122 Poza tym zanim zaprezentujesz projekt warto zweryfikować wagi komponentów z innymi, niż producenta ,stronami. http://weightweenies.starbike.com/listings.php http://rowerowawaga.pl/index.php?d=index&mar=14 Jest też kilka nieścisłości: - waga kół obejmuje zaciski? Nawet bez zacisków Twoje crossride są dosyć lekkie- chyba nawet za lekkie - jaka jest długość łańcucha - waga korby nieco zaniżona ( jeśli obejmuje korbę i suport) lub zawyżona ( jeśli obejmuje tylko korbę)- sama korba bez suportu to ok. 770-780 gram, suport ok. 96-100 gram Teoretycznie to szczegóły ,ale zamieszczając projekt warto poświecić trochę czasu na dopracowanie detali.
  3. Rama całkiem,całkiem. Opon nie komentuję,bo każdy ma takie gumki ,jakie sobie założył. Ale zastanawia mnie dosyć krótki,jak na rower XC , mostek. Jakie powody? Pancerz od blokady amorka stanowczo domaga się skrócenia.
  4. durnykot

    [Hamulce] SLX M665

    W servo-wave nie chodzi o odległość między klockami a tarczą,ale o zwiekszenie siły i , przede wszystkim , modulacji popzrez zmianę proporcji ruchu klamki do ruchu tłoczków ( proporcje sie zmieniają wraz ze zbliżaniem się klocków do tarczy). W innych hamulcach ten stosunek jest stały.
  5. Mnie sie bardzo podoba gustowy zaplot linki tylnej przerzutki. I jest ładniejszy od Scotta
  6. Też mnie to dotknęło Szukałem,szukałem- w końcu kupiłem takie http://allegro.pl/zacisk-klamra-kolorki-a2z-formula-goodbike-i1733979845.html Ładna maszyna- ale dorzuciłbym małe białe "conieco" do kokpitu i w okolice siodełka.
  7. Za dużo koralików przy tylnej przerzutce, zdało by się coś zrobić z zakończeniem linki przerzutki z tyłu. IMO blat 44t totalnie się nie komponuje kolorystycznie. Rower wyszedł ładnie,aczkolwiek prywatnie uważam,że nadmiar czerwonego w rożnych odcieniach nieco psuje wygląd. Jak R1 współpracują z tymi tarczami? Myślałeś nad lżejszymi pedałami ( CB,Look )- 540 trochę wagowo nie pasują do całokształtu. Ładna cegłówka.
  8. AD5 jest tymczasowo w rowerze mojej Małżonki- a że Małzonka na razie roweru nie uzytkuje- przywłaszczę go na chwilunię. Sam jestem ciekaw jak staroć będzie się zachowywał-ostatnio z nudów zwiększyłem w nim pojemność komory powietrznej ,coby bardziej liniowo się zachowywał.
  9. Janisław, Tobo- dzięki wielkie- niech Wam Bóg/Shiwa/Allach/InneDowolnieWybraneBóstwo w dzieciach wynagrodzi. Powyższe stwierdzenie jest bardzo budujące- +1 dla CC Anyłej- chodzi mi po włosach taki plan, coby CC ( jak dostanę , bo mojej długości na razie nie ma)lub AD5 ( który gdzieś tam leży w garażu ) wrzucac na góry, a Lisa na czas "ciśnięcia w korby". Własnie- ktoś mądry wie, gdzie RWS zakupić w Polszy?
  10. Janisław ,oprócz zdjęć ( co oczywiste) proszę o: - krótkie porównanie CC z wynalazkiem Foxa ( którego chyba miałeś/masz) - parę słów o efektywności regulacji kompresji i tłumienia odbicia ( szczególnie to pierwsze - działa to w ogóle?) - Coś o działaniu funkcji RCA - teoretycznie można to traktowac jako namiastkę platformy,ale jak to się ma w praktyce? Chodzi mi ten CC po łbie- jakosc się z liskiem dogadać nie mogę.
  11. Propozycje Centurion http://twomark.pl/produkt/17376/mtb-sztywna-centurion-backfire-light-v-brake Merida http://www.smoksport.pl/ramy/236-rama-merida-matts-hfs-xc-5000-d.html Fuji http://allegro.pl/rama-mtb-mt-fuji-sl-w-promocyjnej-cenie-i1702951649.html To tak na szybko.
  12. W teorii komponenty współpracujące bezpośrednio ze sobą powinny pochodzić od jednego producenta. W praktyce natomiast , w klasie cenowej o której piszesz raczej nie odczujesz kolosalnej różnicy. Żywotność napędu na dobrą sprawę zależy głownie od sposobu użytkowania i dbałości- prywatnie zaś kupiłbym po prostu tańszą i dbałbym o napęd.
  13. Opony weszły na koła bez problemu?
  14. durnykot

    [9458g] Sintesi X-Wing by Mody

    Wedle życzenia. Mostek i pedały wołają o wymianę. No i koła.... Aha- brak zdjęć jest poważnym błędem.
  15. durnykot

    [9301g] RDR - Team Pro

    Mały OT Safian , dzięki.
  16. durnykot

    [9301g] RDR - Team Pro

    Na dętkach można zaoszczędzić ok. 100 gramów , na amorku kolejne 400 gramów. Kasetę po zajechaniu na SLXa ( zysk ok. 80 gramów). Na pedałach można zyskać ok. 100 gramów przechodząc na np. Look'a lub CB. Na siodełku można zejść kolejne 100 gramów ( WTB Devo, Selle Italia SLR). Jednym zdaniem- długa droga przed Tobą.
  17. Akurat Bell jest dobrze znaną firmą ,która zresztą jest właścicielem firmy Giro. To tak informacyjnie. Kaski natomiast faktycznie robią dobre.
  18. Author Wind ma więcej otworów wentylacyjnych ( chociaż ilość nie zawsze świadczy o lepszej wentylacji ), jest lżejszy i ma siatkę w przednich otworach. IMO Wind jest lepszą lokatą gotówki.
  19. Może dlatego ,że kask łatwiej na głowę założyć. Z drugiej strony można stwierdzić,że z uszkodzonym kręgosłupem można żyć ( pomijam tutaj teksty typu "co to za życie"), a z uszkodzonym mózgiem - nie bardzo. Jeżdżę w kasku z różnych przyczyn- jedna z nich jest świadomość,że być może uratuje mi życie lub też ograniczy skalę obrażeń. W zasadzie wolę go mieć,niż później żałować,że go nie założyłem.
  20. Mam nadzieje,że lektura informacji z poniższego linku trochę pomoże. http://www.helmets.org/index.htm
  21. Toca, chyba trochę taniej będzie spróbować na oryginalnym oleju- choćby pro forma.
  22. Toca, coś mi się widzi ,że jednak LHM to nie jest dobre rozwiązanie. Głowy nie dam ,ale być może LHM , a w zasadzie jego gęstość powoduje ten problem. Być może mały przekrój przewodów plus większa niż oryginalnego oleju gęstość LHM daje w efekcie to czego doświadczasz. Jak było przed wymianą?
  23. Szczerze wątpię,żeby różnica sztywności między połączeniem "tappered" a zwykłym była aż tak zauważalna . Z drugiej strony wymieniać rurę sterową czy też amorek tylko ze względu na różnicę 100 gram jest IMO trochę chybionym pomysłem. Mniejszym kosztem 100 gram można zyskać choćby na pedałach Zacząłbym od kół ewentualnie kokpitu lub korby.
  24. Na przykład przekładniowy 80W, może być olej do amorków. 10 ml na stronę powinno wystarczyć. Jeśli dasz 15 ml też się nic nie stanie. Generalnie ważne jest aby je dobrze nasączyć na całym obwodzie.
  25. Zaplot w RM ma to do siebie,że nie jest symetryczny ( czyli szprychy nie są pod tym samym kątem po obu stronach ,zresztą jak w większosci kół pod tarcze, gdzie mocowanie szprych po stronie tarczy jest bliżej osi ze względu na mocowanie tarczy). W RM szprychy po stronie kasety są prawie pionowo , a po stronie tarczy pod kątem. Wrażenie wizualne są takie jak opisałeś. Poza tym ułożenie szprych w RM wynika z konstrukcji piast i sposobu zaplotu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...