Skocz do zawartości

durnykot

Mod Team
  • Liczba zawartości

    9 030
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    32

Zawartość dodana przez durnykot

  1. Dla mnie tendencja do podrywania przodu jest wadą-ale ocena tego zależy tylko od osobistych preferencji. Rower fajny- gratulejszyn.
  2. Przeca na stronie Manitou jest normalna serwisówka. http://www.manitoumtb.com/assets/Service%20Manuals/2012%20Service%20Manual.pdf
  3. Tobo, nie nasadowy ale nastawny- znany skądinąd jako Francuz- czyli pomocnik polskiego hydraulika. Ugupu, może opiszesz związek klucza nastawnego i pokrętła ABS?
  4. Może miał skompresowany amorek. Taka ilosć przy rozciągniętym amorku praktycznie uniemożliwia normalną pracę. Jeśli amorek jest dla Ciebie zbyt "wolny"- wlej 2.5W (np. tłumienie odbicia na min i ,mimo to amorek jest stłumiony), jeśli jest za "szybki" ( np.tłumienie odbicia skręcone prawie na maks, a mimo to, tłumienie odbicia jest za słabe)- 7,5W. Wymiana oleju to dobry moment na sprawdzenie innych lepkości oleju i ich wpływu na pracę.
  5. Dlaczego? To typowe dla Manitou. Moja Minutka 120 mm pracuje do ok. 110 mm i specjalnie mi to nie przeszkadza. Drake o teoretycznym skoku 100 mm miał realnie 9 cm. W trakcie użytkowania jakoś nie zauważyłem,żeby mi tego 1 cm brakowało.
  6. Pkt 1- przeca to żadna różnica- co to jest 50 gramów? 3% wagi całkowitej. Pkt 2- Nie ma sensu się tym przejmować. Pkt 3- 8 kliknięcie- mam rozumieć ,że piszesz o momencie zablokowania amorka,czy o pozycji full open? - tak czy inaczej możesz sobie przestawić pokrętło- imbus 2mm , odkręcasz śrubkę ( tu wzmożona uwaga na małe kuleczki pod pokrętłem) i ustawiasz pokrętło według własnych preferencji. U mnie pokrętło jest blisko korony w pozycji full open. Pkt 4- jak niżej
  7. Gdzieś jest napisane ,że dobicie Foxa=dotkniecie tłoka do zaworu powietrznego? IMO komora powietrzna w Foxie jest dłuższa niż 100 mm.
  8. David Gilmour na dziś Na spokojnie http://www.youtube.com/watch?v=1iTBu34HtBg najlepsze ( wg mnie) solo gitarowe ostatnich lat http://www.youtube.com/watch?v=uY8EwM3vah8
  9. Po pierwsze- kłania się interpunkcja i styl pisania. W tym przypadku jedyna możliwa opcja to spuszczenie powietrza do zera, maksymalna kompresja amorka, następnie wyciągniecie amorka do maksimum i zmierzenie odległości od uszczelki do o-ringu na goleni- wartość ,jaka uzyskasz to faktyczny skok amorka. W obecnych czasach mało kto sprzedaje nowe amorki ze skokiem 80 mm. Zresztą wg Foxa nie ma wersji 80 mm w Twoim modelu. Masz najprostszą wersję Foxa-Evolution, która ma uproszczoną wersję systemu CTD. Można założyć,że amorek,który kupiłeś to wersja OEM dla jakiegoś producenta. Kupując OEMa należy liczyć się z tym,że amorek jest ustawiany w określony przez producenta rowerów sposób- co oznacza,że CTD może być ustawione na niski stopień tłumienia kompresji-czyli róznice miedzy poszczególnymi pozycjami są małe. Oczywiście możliwe jest,że kupiłeś uszkodzony amorek.
  10. Słyszałeś coś o docieraniu,tzw. Fork brake-in ? Przejdź na nim jakieś 20h w terenie, niech uszczelki i pozostałe współpracujące elementy się dotrą i wtedy , jeśli coś będzie nie tak, zaatakuj CB.
  11. Panowie.... idźcie gdzieś do piaskownicy. Drwal, jeśli zasady , o których piszą inni forumowicze, z różnych przyczyn Ci nie odpowiadają, to Twój problem. Nie wydaje mi się,abyś był w jakikolwiek sposób upoważniony do oceniania forumowiczów czy to po ilości postów ,czy też przejechanych km. Krótko mówiąc- z takim podejściem i sposobem klasyfikacji ludzi , przynajmniej w tym dziale, Żegnam Ozięble. Kolejny post o medykamentach i chwilowym posiadaniu rzeczy cudzej znikną w krótkim czasie,a ich Autor otrzyma warna.
  12. Masakrycznie ciężkie dętki,kierownica i sztyca. Koła też lakkie nie są- jest gdzie wagę zbijać. Pancerz tylnej przerzutki aż prosi się o inne prowadzenie.
  13. Każdy z wyjątkiem ostatniego. Oranż Fajf jest bardzo OK- ale taką zawiechę i dizajn albo sie lubi ,albo obchodzi z daleka.
  14. Ghostwrc,z całym szacunkiem...z niezłego roweru zrobiłeś ohydny rower. Drwal, milusi widoczek... i ławka fajna,kamyczki i takie tam...
  15. Ramę masz za dużą, za długi mostek, za dużo podkładek, za mały adapter....ale za to świeży olej w amorku.
  16. Ze względu na fakt,iż jest to najdłuższy obecnie temat dotyczący jednego amorka zmieniłem lekko tytuł. Kwestia przedniego hamulca- tarczę masz 185 mm , a adapter pod 180 mm- stąd problemik .
  17. Po co obręcze z karbonu? Wartość takiego zakupu może przekroczyć wartość roweru- IMO w Twoim przypadku byłby mało sensowny zakup. Seria EC90 jest bardzo OK http://www.bikecenter.pl/p5210,easton-ec90-sl-riser-31-8-635mm-kierownica.html Z oponami niestety jest tak,ze albo ciężkie i wytrzymałe albo lekkie i niezbyt trwałe. Coś kosztem czegoś.
  18. Ciążą opony ( chyba ok. 740 gramów sztuka),dętki pewnie też lekkie nie są, kierownica też swoje waży ( ponad 300 gramów). Na wymianie opon możesz zyskać ok. 400 gramów, na kierownicy- ponad 100 gramów. Można pomyśleć o lżejszej sztycy ( obecna ok. 300 gramów) i dętkach. Masz szerokie pole do popisu.
  19. Odrobina bluesa na łikend http://www.youtube.com/watch?v=byPs6ENxE8A
  20. Oryginalny Fox Fluid. Niektórzy stosują inne oleje ( np. przekładniowy 80W),ale to temat na oddzielną dyskusję.
  21. Mały serwis co 3-4 miesiące, duży serwis raz w roku. Golenie przecieram wilgotną szmatką . Oleje tylko oryginalne lub o zalecanej lepkości. Wyjątkiem jest inny smar do Manitou ( zamiast PrepM- Slick Honey). Nie używam Brunoxa czy też osłon na golenie. Totalnym wyjątkiem jest DT Swiss,który wymaga nieco innego podejścia. W Foxie raz w miesiącu robiłem coś takiego: http://service.foxracingshox.com/consumers/Content/Service/QuickTech/Dust_Wiper_Seal_Quick_Clean.htm
  22. Bomber Z5 ma otwartą kąpiel olejową,a Brunox to przereklamowane coś. Używanie Brunoxa nie gwarantuje nieśmiertelności . Zresztą Brunox ma tendencję do wymywania oleju z gąbeczek olejowych,więc należy go używać rozsądnie.
  23. Wytarcie goleni nie jest powodem zbyt małej ilości oleju czy też błędu projektowego,ale po prostu brakiem odpowiedniego serwisu i ogólnej dbałości o sprzęt. Mogę Ci zrobić zdjęcia Manitou z przebiegiem 10kkm lub Magury z przebiegiem 12kkm ( obydwa w ciągłej eksploatacji) , w których górne golenie są w stanie idealnym ,mimo jeżdżenia w każdych warunkach.
  24. kolo1, nie masz racji. Przede wszystkim jedną z idei tłumika Fit jest rozdzielenie powietrza od oleju, co ma ograniczy m.in pienienie się oleju i zagwarantować te same parametry tłumienia w czasie pracy. Zamknięcie układu w kartridżu m.in dało pewien zysk na masie. Nie był on ( zysk na masie) celem samym w sobie. A propos ilości oleju- założenie ,że producenci leju zmniejszają wagę amorka poprzez ograniczenie ilości w goleniach jest błędne-zysk masy niewielki,a potencjalne pogorszenie pracy w terenie olbrzymie. Producenci idą w stronę podniesienia komfortu i kontroli pracy, ograniczenie masy jest sprawą drugorzędną. Dlaczego zakładasz,że nie jest? W terenie amplituda drgań jest na tyle duża,że krople oleju bez problemu osiadają na goleniach górnych . uważasz,że drgania widoczne na filmie nie spowodują rozbryzgiwania się oleju?
  25. Panowie, olej w dolnych lagach smaruje górne golenie w czasie pracy- można ten proces z grubsza porównać do tzw. smarowania rozbryzgowego. Niektórzy producenci stosują mniejsze ilości oleju w dolnych goleniach ( DT Swiss- 7 ml na stronę,Magura- 2,5 ml na stronę) inni większe (Manitou- 16 ml na stronę). - nie traktujcie tego oleju jako formę otwartej kąpieli olejowej ,a jedynie pewnego rodzaju smarowanie wspomagające. Większe ilości nie zawsze mogą przynieść pozytywne efekty.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...