Skocz do zawartości

[rower] Leader Fox Rover by Robert


Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Na start wielkie podziękowania dla Geverki i Hudego za nieocenioną pomoc :)

 

rama: Leader Fox Rover '03

amortyzator przedni: RST Aerosa TL

przerzutka tył: Shimano Alivio

manetki / klamka: Shimano ST-EF50

przerzutka przód: Shiamno Alivio

łańcuch: Shimano IG90

kaseta: Shimano HG40

korba: Truvativ FiveD

suport: Kinex

hamulce: Avid Single Digit 3

piasty p/t: KK / Shimano FH-RM 30

szprychy: DT Swiss Champion

obręcze: WTB DX23

opony: Continental Vertical

dętki: Decathlon

stery: Cane Creek C2

mostek: Truvativ Team

kierownica: Truvativ Team

chyty: Velo Vice Grip

sztyca: Accent SP-408

zacisk sztycy: Giant Road

siodło: Selle Italia XR Light

pedały: Shimano PD-520

linki i pancerze: Accent

 

Sprzęt mocno sentymentalny, wiele świetnych wspomnień zmusiło mnie do naprawy ramy i złożenia tego roweru :) W pewnym stopniu należy też do Geverki :) można określić go jako własność wspólną ;) książkę napisać można o tym co ta rama przeszła :)

 

A teraz słów kilka :) Rower choć jeszcze w ostatecznej fazie składania (czekam na kierownicę i kilka gratów) tworzony z myślą o zimie i dojeżdżaniu do szkoły z tym że powstał problem. Mimo nie założonych jeszcze kilku części podoba mi się tak bardzo, że aż będzie mi go trochę żal :D

 

A teraz o rozwiązaniach, amortyzator jest przerobiony. Mianowicie będąc dla mnie zbyt twardym sprężyna pozostała w jednej golenii wraz z regulacją skoku. Druga jest prawie pusta. Pozostał jakiś tam elastomerowy tłumik powrotu. Sztyca została wypolerowana dla względów estetycznych i opłaciło się. Jednak chyba będzie wymagała wymiany, zależnie jak spisze się prowizoryczna redukcja z puszki ;) Bo sama sztyca ma 27mm szerokości a podsiodłowa ma 27,2mm, ale fakt faktem że jak na razie się trzyma nieźle, mam nadzieję że tak pozostanie. Dużą zaletą jest to że łańcuchów i kaset starczy mi do końca życia ;) Sporo ich leży ale te są chyba najlepszymi jakie mam :)

 

Ostatnim problemem jest siodło bo ciągle się wymienia z KTM-em uroki posiadania jednego, mam nadzieję też że uda się to zweryfikować.

 

Zdjęcia będą jak już rower będzie gotowy, jak tylko znajdę redukcję przedniej przerzutki ;) ostatnia niewiadoma to jest.

 

Opinie mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo ^^ jak ja się cieszę, że Foksik na kółeczkach ^^

To selle italia i truvativ ma sie do całej reszty jak... ;) z resztą, sam wiesz (;

 

Co ja będę mówić, sam wiesz, że w Foksiku widziałam pierwsze spd :)

Mam nadzieje, że tył dobry jest po prostowaniu? (:

Przytul Foksika ode mnie ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia jak tylko kierownica przyjdzie :) Dzień, może dwa :D

 

Pomysł baranka przepadł z powodu emmm... trudności technicznych nazwanych klamkomanetkami a raczej ich ceną. A single? Po co skoro mogę mieć napęd ;) jestem wygodny a serwis mi nie straszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy :) może wtedy będę myślał, jak na razie jest fajnie. Chyba że zrobi to na mnie olbrzymie wrażenie :)

 

Redukcja prowizoryczna przedniej przerzutki jest jak oryginał nie trzyma ale jakoś trzyma, a kierownica nie przyszła... ku mojemu rozgoryczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img228.imageshack.us/my.php?image=zdjcia0026ui0.jpg

 

Jest i zdjęcie :) wybaczcie jakość, ale to tylko telefon. Odwiedzając czasem moją stronkę na pewno i zdjęcia się pojawią :)

 

Co do samego roweru, jeździ pierwszy test zaliczony i jest mega. Napęd pracuje tak jak powinien, jedynie amortyzator wymaga pokombinowania. Nawet redukcja oryginalną udało się zdobyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki za miłe słowo, zapomniałem jeszcze dopisać. W najbliższym czasie dostanie jeszcze czerwone dartmoory bolt-on :P taki smaczek, a że rower będzie zostawał najpewniej na zewnątrz to muszę usunąć wszystkie szybkozamykacze. Jeszcze chętnie bym odnalazł srebrną sztycę truvativ team, ale to ciężko osiągalny bajer.

 

Niby do kupienia, ale nigdzie nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...