Skocz do zawartości

[napinacz] do biopace


macieksuper

Rekomendowane odpowiedzi

cześć. mam singla własnej roboty z korbami shimano z biopacem. problem jest w tym, że nie mogę napiąć łańcucha aby nie spadał bo w innym położeniu będzie naciągnięty nadmiernie. czy są na to jakies patenty tupu napinacz? od razu mówię że nie chciałbym się pakować w jakieś koszta z kosmosu bo jest to sprzęt przede wszystkim na treningi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż jakąś starą przerzutkę. Nciągnij wózek tak mocno, żeby niemal równolegle do osi dolnej rurki tylnego trójkąta szedł. Musisz tylko wyczuć do jakiego momentu da sie ten wózek rozprostować. Sprężyna przerzutki będzie Ci naciągać za pomocą wózka luzujący się łańcuch. Patent spotykany w roweruch grawitacyjnych na SS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem ok 2000km z biopace bez żadnych napinaczy. W zasadzie łańcuch spadł mi z 3 razy, ale później doszedłem wprwawy i wiedziałem jak optymalnie go naciągnąć i nie spadał. Osobiście nie jestem do końca przekonany w słuszność biopace przy OK. Różnica w pedałowaniu jest widoczna, ale ten luz...nie wiem czy napinacz tak naprawdę poradzi sobie z problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

własnie to miałem napisać .. ja przejeździłem naprawde spoooro na biopace'ach .. bez żadnych napinaczy ,naciągaczy itd.

napinasz łańcuch tak, aby w maksymalnym naciągnięciu sie nie urwał .. jak masz prostą linię łańcucha -nie spadnie

jak pisze kolega powyżej -nie ma problemu ..

 

jesli juz koniecznie chcesz wydawać kasiore ;] i psuć sobie czystość roweru ,to za te 20 zł kup soble lepiej okrągłą zembatkę -ja kupiłem ostatnio 2 za 8 zł ;

doprawdy nierozumiem poco tak kombinować

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem ok 2000km z biopace bez żadnych napinaczy. W zasadzie łańcuch spadł mi z 3 razy, ale później doszedłem wprwawy i wiedziałem jak optymalnie go naciągnąć i nie spadał. Osobiście nie jestem do końca przekonany w słuszność biopace przy OK. Różnica w pedałowaniu jest widoczna, ale ten luz...nie wiem czy napinacz tak naprawdę poradzi sobie z problemem.
Biopace w ostrym to ZDECYDOWANIE zły pomysł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95576417py8.th.jpg

 

Witam ostatnio na dniach udało mi się zakupić klasyka XT z 96 ;) jest na tarczach Biopace ;)

I własnie interesuje mnie to czy da rade w ostrym kole ?? bo jakoś nie widze możliwości działania sprawnie takiego napędu w OK , łańcuch albo będzie za mocno naciągnięty albo za słabo. Jakie jest wasze zdanie ?

Z tego co pomierzyłem to blat ma rozstaw 110 mm jeśli tak nie jest to wyprowadźcie mnie z błędu proszę ;)

 

p.s.

http://img213.imageshack.us/img213/93/xbdu6.jpg - przed ....

http://img507.imageshack.us/img507/3103/x2bht8.jpg - po małej polerce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema! cub_s

na początek -to nie jes model z 96 roku ,tylko z okolic 88 albo wcześniej ;) model bodaj m730 -zresztą rewelacyjny model

rozstaw ma 110/74 ,jest z kominami (pod małą koronkę) więc sie bardzo nadaje pod ss

 

zdania ,jak widzisz są podzielone .. ja jeździłem na takim biopace też z xt'ka z 84 roku ,jest chyba jeszcze bardziej "pogięty" niż ten twój(bo były 2 wersje bio) na blacie 48 -jak juz pisałem wcześniej -bezproblemowo można jeździć

nic nie spada ani sie nie dzieje ..

wiadomo ,że łańcuch pracuje ..ale to nic , ja sie z tym pogodziłem (wystarczy tylko optymalnie naciągnąć łańcuch) -a korzyści z biopace'a ? pośmigaj na takim blacie -sam zobaczysz ,że przyśpiesza sie znacznie lepiej ,a nieregularności blatu nie czuje się potem w trakcie jazdy(odczucia subiektywne)

 

btw. bardzo ładna polerka .. robiłeś ręcznie czy dremelem ? (jak ręcznie ,to chyba po tabletach .. ;])

p.s. gratuluje projektu klamek ,również fajnie Ci wyszedł

pozdrawiam

ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sorki za błąd ;) na rożnych stornach rożnie podają :D wypolerowałem bo stwierdziłem że takiemu klasykowi warto podarować trochę życia :P

polerowałem ręcznie ale Xt nie musiał być z założenie idealny więc skończyłem na papierze 1200 a potem pasta :) ( wszystko hand made , dremel zostawia jednak trochę wgłębień ;), obyło się bez tablet piwko czteropak wystarczył :P ) Na idealne lustro zrobiłem w zeszłym roku mojego zintegrowanego lx'a ;) a c od klamek to przescigałem się na nich cały sezon 07 i połowę 06 i sprawują się perfekcyjnie , stosunek cena / jakość / waga dla mnie super :) ( no i jeszcze fakt że ma się coś niecodziennego ;))

 

wczoraj własnie skonczyłem malować ramkę do ostrego jeszcze tylko sztyca i będzie można złożyć pierwszego fixa do kupy :)

najprawdopodobniej zrobię tak że zmontuje go z biopacem bo nic mnie to nie kosztuje .... jak mnie to rozwiązanie nie zadowoli to kupie normalnego blata i będzie grało .... :)

 

a jakie są opinie innych użytkowników ?

 

Wesołych Świąt

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...