Skocz do zawartości

[rower] Kands energy 1300


Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym próbował reklamować. W większości aukcji piszą coś w stylu:

 

 

Rowerek jest wstępni złożony, do państwa należy zamontować:

  • pedała (lewe, prawe)
  • kierownicę
  • koło przód
  • siodło

I rowerek gotowy do jazdy :)

 

(pierwszy lepszy przykład z Allegro, lol pedała)

 

W żadnej z tych aukcji nie ma jednak nic o montowaniu korby, czy dociąganiu pozostałych śrub. I choć ta śruba faktycznie się może luzować samoistnie, to u niektórych się nie luzuje przez tysiące kilometrów, mimo że nic w tym kierunku od zakupu nie robili. Imho w tej sytuacji jest duża szansa, że to oni jej wyjściowo nie dokręcili odpowiednio. Choć oczywiście nie da się tego udowodnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona się luzuje cały czas ;) W instrukcji Shimano zaleca dokręcanie co 100km. Można dać klej do gwintów albo podwędzić lakier do paznokci mamie, sympatii, żonie czy koledze transwestycie :icon_mrgreen: i zastąpić nim klej. Trochę to spowalnia proces wykręcania.

@@Troende

Wtedy zmieni się linia łańcucha. Kwadrat jest raczej totalnie uwalony w Twojej korbie a nowa kosztuje na pewnym portalu aukcyjny w granicach 60peelenów. Szkoda nerwów na kombinatorykę.

 

rzeczywiście tyle kosztuje, w błedzie patrzyłem na korby Alivio i byly po 130+/-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego przeszedłem na Hollowtech II i zostawiłem problem za sobą. Ze zdjęcia wygląda jak by było to od środka posmarowane smarem, było tak? Jeśli tak to jest to błąd montażowy, osi kwadratu nie wolno niczym smarować, szczególnie w kombinacji z aluminiową korbą - można osadzić ją za głęboko i pęknie. Też jestem zdania, że nic z obecną już nie zrobisz, pozostaje kupić nowe korby, Osobno (lewa prawa) opłaca się kupować w wysokich grupach, w niskich albo są nie dostępne, albo nieopłacalne.

 

Musisz jeszcze szczególnie obadać czy nie uwaliłeś osi suportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Zastanawiam się nad kupnem roweru, nie zamierzam na nim szaleć zbyt dużo (przynajmniej na początek) bo muszę najpierw trochę odbudować nogi, ale nie ważne. Na początek ograniczę się do asfaltu i ścieżek, później zobaczymy.  Z tego co widzę to polecacie KANDS ENERGY 1300.

Pytanie czy lepiej kupić:

1. Z hamulcami zwykłymi V-Brake - http://allegro.pl/kands-energy-1300-mtb-alivio-aluminium-suntor-led-i4112621576.html

2. Czy dopłacić 150zł do tarczówek - http://allegro.pl/kands-energy-1300-dysk-alivio-26-alu-gratis-i4095497853.html

3. Jako 3 opcję dodam coś co zaproponowali mi w lokalnym sklepie - http://lato.bikershop.pl/produkt/33664/rower_2013_oscar_hum_29er_bialy_rama_19_cali.aspx - Tego bym miał za 1600zł.

Właśnie te 1600zł to byłby już maks jaki chce wydać na rower na początek. 

Jest sens dopłacać to tego ostatniego czy nie ma co przepłacać na początek i wybrać opcję 1 lub 2?
Mam 183cm wzrostu więc pewnie celować w 21cali? 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba przyszła, kupiłem identyczną jaka była wmontowana, przykręciłem - dokręciłem najmocniej jak mogłem i śmiga, rozumiem, że to co stało sie z moją poprzednią korbą (zdjęcie troche wyżej) było spowodowane tym, że śruba się poluzowała i dokręcać śruby co jakis okres czasu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to sie stalo przez odkręconą w eksploatacji śrubę to najpierw czułbyś jak lata korba na kwadracie. To musiał być błąd montażu - ktoś krzywo nasunął korbę na kwadrat (nie do styku metalicznego) i dokręcił na siłę. Później już tylko to "poprawiłeś" cisnąc na pedały.

 

Korba będzie się przz dłuższy czas luzowała i trzeba bedzie to dociągać, Obiawia się to najczęściej skrzypieniem podczas pedałowania. Ale przy tym połączeniu też nie mozna stosować takiej niograniczonej siły, raczej z wyczuciem, moment dokręcania (nie pamietam teraz dokładnie) ale znowu nie jest taki duży) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osi kwadratu nie wolno niczym smarować

 

Shimano najwyraźniej nadal się z tym nie zgadza, bo korby w dziurze na oś kwadratu są standardowo pociapane smarem :)

 

Chyba nie ma co do tego zgody. Ostatnio czytałem gdzieś artykuł, w którym twierdzili, że kwadrat się smaruje, a wielowypust nie. I bądź tu mądrym :)

Edytowane przez Tadeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 inne zdjęcia.

 

V1396617319188911_1.jpg V1396617319188911_2.jpg V1396617319188911_3.jpg

 

 

i jak, nadal cos nie tak? jakoś "dobić" to tam? bo za godzinke wyjeżdżam w trase ~25km i nie chciałbym powtórki z poprzedniej korby bo jednak 9dyszek przepierniczyłem na nową.. ;)

Edytowane przez Troende
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych ujęciach wygląda już ok. Standardowo montuje się tak: zakładasz ramiona korby, dopychasz ręką do oporu, skręcasz imbusem 8mm. Skręcanie "mocno lecz z wyczuciem". Rurka co najmniej 20cm rekomendowana :)

Oczywiście obejrzałeś końce ośki i nie widać żadnych uszkodzeń?

Edytowane przez BikerLight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...