Skocz do zawartości

[opaska] Power Balance wsród kolarzy


Rekomendowane odpowiedzi

Zwróciliscie uwage na gadzety na rekach niektórych kolarzy, przede wszystkim uczestnikow Tour de France?

Z tego co wyczytałam ponad 30% kolarzy posiadało na reku opaske power balance wypowiadajac sie o niej pozytywnie, zreszta jak pozostali sportowcy ktorzy uwazaja ze naprawde działa.... co o tym myslicie? Spotkaliscie sie gdzieś z tym wczesniej, a moze testowaliscie na sobie?

Zastanawiam sie czy to naprawde dziala :)

 

http://www.powerbalancesbracelet.org/images/powecopy.jpg dodaje link ktory udalo mi sie znalezc z oznaczona opaska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miales z tym stycznosc czy tylko tak mowisz?

bo nie bede ukrywac ze troche zainteresowal mnie ten temat, wiec jestem ciekawa roznych opinii:)

wiec troche poszperalam w necie i z tego co wyczytalam to to wszystko co jest na allegro i wlasnie w mango od jakiegos czasu to podroby i roznia sie jakos hologramem, przynajmniej tak jest na stronce :)

z jednej strony ciezko mi uwierzyc w dzialanie, ale z drugiej ... jesli by nie dzialalo to mysle ze nie bylo by na tyle popularne wsrod sportowcow, ktorzy raczej nie maja zbyt duzego interesu reklamowac czegos zadarmo prawda? no i te testy.. znalazlam na stronce testy z opaska.. no i kurcze.. dziala!

http://www.metacafe.com/watch/1002304/power_balance_hawaii/

..wiec szukam dalej.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autosugestia + masa kasy na reklamę, opłacenie gwiazd sportu żeby się przychylnie o tym czymś wypowiadały. W necie piszą że ta cała magia to 2 hologramy wykonane z materiału nazwanego "mylar". Proszę bardzo, tutaj jest rolka 100m x 1,4m w cenie 1058,61 PLN http://www.hydroonline.pl/inni/mylar/1083.html Na jednym m2 wykonasz przynajmniej 200 takich opasek więc z z całej rolki masz 200 x 140 = 28000 to mnożymy przez 150 PLN otrzymując magiczne 4 200 000 PLN. Otwieramy manufakturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... na stronie jest napisane, że jesli ktos zakupi taka opaske i po 30 dniach stwierdzi, iz nie czuje zadnej poprawy nastepuje natychmiastowy zwrot pieniazkow, bez podawania zadnej przyczyny. A sportowcy ktorzy to nosza nie maja za to placone i to jest najlepsze tak naprawde, co innego gdyby mieli placone za reklame a nie maja i nosza z wlasnej woli i checi... hmmm

Nie wiem nie wiem, z jednej strony wiem jak to brzmi ale z drugiej czasem chyba warto cos wyprobowac niz oceniac:) I skoro pomaga to to jest najwazniejsze :) mnie przekonuje sam fakt iz tylu kolarzy w tym jezdzi :)

a przed chwila znalazlam na FB linka ze zdjeciami koszykarzy.. nie ukrywam ze jednak robi wrazenie http://www.facebook.com/album.php?aid=59072&id=116473118379575.

No nic trzeba przetestowac i ocenic a z tego co wiem jest to mozliwe :) Oby dzialalo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podsumuję to tak: Zadzwoń do wróżbity Macieja i zapytaj czy ci to pomoże.

 

A tak na serio to podzielam zdanie kolegów, że to nie działa w żaden sposób poza efektem placebo. Jeśli ci to poprawi humor i samopoczucie, i będziesz mieć wrażenie, że masz więcej mocy to spoko bierz taką opaskę. Możesz też przy okazji kupić czerwony rower, podobno są szybsze. :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A prosze bardzo test z mtbnews - są raczej sceptyczni, nic dziwnego.

Osoby przekonane o jej dobroczynnym wpływie będą miały tendencję do przypisywania właśnie jej obecności wszystkich sytuacji, gdy „cudem” uniknęły upadku.

 

Lepiej te 150PLN wydać na jakieś oponki, czy coś innego co faktycznie da wymierną poprawę osiągów ;)

 

//Dlaczego nie można dodawać linków do mtbnews? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche teraz poszperalam w necie i doczytalam ze opaski power balance zostały uznane za najlepszy sportowy produkt roku przez CNBC ...

 

http://www.cnbc.com/id/15840232/?video=1714498397&play=1

 

Wydaje mi się ze efekt placebo towarzyszy od lat i mozemy go we wszystkim odnalezc... norma... Jesli jednak sie spelnia, uzytkownicy sa zadowoleni to chyba najwazniejsze. Wydaje mi sie tez ze warto przekonac sie samemu na wlasnej skorze i dopiero wtedy wydac jakas ocene na ten temat, wiadomo ze opaska sama w sobie nie zrobi z nas super wielkich sportowcow, ale jesli ma - tak jak przynajmniej jest napisane- przywrocic nasz organizm do prawidlowego maksymalnego dzialania to czemu nie.

W sumie ciekawy temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne działanie może przyspożyć łańcuch rowerowy 9 rzędowy zawieszony na szyi - wystarczy mocno wierzyć że pomoże.

A tak poważnie,głównie kwestia sugestii i zbicia kasy za razem.Myśle,że w dzisiejszym świecie nic nie jest za darmo,tym bardziej w sporcie jakim jest kolarstwo,koszykówka-tu przelewają się ogromne pieniądze.Ktoś na tym nieźle zarabia i ktoś musi to reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdy lansują bzdury, a my naśladujemy

 

Cudowne bransoletki mocy czy placebo za miliony dolarów?

 

No i do tego to oświadczenie:

 

In our advertising we stated that Power Balance wristbands improved your strength, balance and flexibility.

We admit that there is no credible scientific evidence that suports our claims and therefore we engaged in misleading conduct in breach of s52 of the Trade Practices Act 1974.

If you feel you have been misled by our promotions, we wish to unreservedly apologise and offer a full refund.

 

Całosc na:

http://www.powerbalance.com/australia/ca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciema na której ktoś mądry i cwany zbija kasę. Są ludzie którzy wierzą w taki pierdoły, kupują je i widzą u siebie poprawę na lepsze, myśląc że rzeczywiście coś im to dało, a tak naprawdę to siła sugestii. Zobaczyli że wielcy sportowcy takie coś mają, czyli im pomaga, więc mi też pomoże, a tak naprawdę różnicy nie ma. A są też ludzie którzy uważają to za bujdę na kółkach tak jak ja.

Takie jest przynajmniej moje zdanie.

 

Trzeba by wykonać testy na kilku ludziach, mniej i bardziej wysportowanych, dać im kilka konkurencji do wykonania bez opaski a następnie to samo z opaską. Oczywiście wszystko w odpowiednich odstępach czasowych, żeby nie było że już są zmęczeni, z dokładnym pomiarem itp. Wtedy może i ja bym uwierzył bo byłby punkt odniesienia, ale najpierw sam bym musiał przejść jakiś test czy coś.

 

 

Po za tym na chłopski rozum jak jakaś mała silikonowa bransoletka może zwiększyć energię, giętkość ciała, poprawia ogólną sprawność ciała. Pomyślcie. Założę opaskę i dotknę językiem nosa? Bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwee, po pierwsze mogłabyś choć troszkę udawać, że nie płacą Ci za reklamę tego w necie <_<

 

pozwolę sobie przytoczyć wypowiedź Australijskiego oddziału Powerbalance (w Australii zakazane jest reklamowanie tych opasek)

 

"Reklamujemy bransoletki mówiąc, że poprawiają siłę, równowagę i elastyczność ciała, ale nie mamy na to naukowych dowodów".

 

ACCC nakazała Power Balance wycofanie reklam oraz napisu "Technologia wyczynowa" z bransoletki, a także zwrot pieniędzy dla tych, którzy poczuli się oszukani. Podobne regulacje podejmowane są także we Włoszech i w Hiszpanii.

 

tutaj cały artykuł o tym:

 

http://www.sport.pl/inne/1,64998,8889575,Cudowne_bransoletki_mocy_czy_placebo_za_miliony_dolarow_.html

 

 

w sumie moglibyśmy od razu usunąć ten temat jako spam, ale szkoda, żeby ludzie nie dowiedzieli się jak powerbalance zamierza ich oskubać sprzedając gumkę za 160 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportowcy nie mają płacone za używanie opasek Power Balance. Jedynymi i oficjalnymi ambasadorami opasek są osoby wymienione na tej stronie internetowej http://www.powerbalancepolska.pl/team-landing

Reszta sportowców nosi opaski z własnej, nie przymuszonej woli.

Sama opaska natomiast, nie jest zwykłym silikonem. Dodatkowo posiada dwa zaprogramowane dyski z hologramami z tak zwanego Mylaru. Zadaniem hologramu jest pozytywne oddziaływanie na pole energetyczne człowieka. Co wiąże się z odczuciami większej gibkości, elastyczności, równowagi, ogólnymi poprawami balansu ciała.

Są przeprowadzane testy na rownowagę, siłę i elastyczność bez opasek oraz z opaskami.

Testy przeprowadzane są na ludziach związanych ze sportem na codzien, ale również na osobach mało aktywnych fizycznie, nie mających pojęcia nic na temat działanai opaski Power Balance. Testy wychodzą - możecie przekonać się o tym sami.

Opaska nie działa jedynie na sportowca Simona Ammana, który posiada odpowiednia formę : )

Każdy ma możliwość przetestowania opaski. Po zakupie opaski, jesli nie jest widoczna poprawa można ją w ciągu 30 dni oddać w zakupionym miejscu. Co wydaje się bardzo uczciwe dla wszystkich osób nie wierzących w działanie Power Balance.

Producent zaznacza, że obecnie nie ma naukowych dowodów na działanie opaski power balance i nie ukrywa tego, dlatego zachęca pierw przed wydaniem opini i ostatecznych sądów do przetestowania. A poźniej do obiektywnej opinii.

 

Pozdrawiam,

 

Ewa W.

Oficjalny eRzecznik Power Balance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Ewo!

 

głupia sprawa w sumie, ale pozwolę sobie zwrócić uwagę:

 

 

jak udajesz niezależnego użytkownika, a następnie z innego konta mówisz jako oficjalny erzecznik to... zmień adres IP, bo zbyt ładnie to nie świadczcy o Twojej firmie.

 

adres IP uwee: xxx.xx.57.130

adres IP WinnikE: xxx.xx.57.130

 

 

Brzydka sprawa w sumie. Dlaczego mielibyśmy Ci uwierzyć chociaż w jedno słowo które mówisz, skoro okłamujesz nas nawet w kwestii swojej tożsamości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama opaska natomiast, nie jest zwykłym silikonem. Dodatkowo posiada dwa zaprogramowane dyski z hologramami z tak zwanego Mylaru. Zadaniem hologramu jest pozytywne oddziaływanie na pole energetyczne człowieka. Co wiąże się z odczuciami większej gibkości, elastyczności, równowagi, ogólnymi poprawami balansu ciała.

 

Pffff, Wisisz mi pani paczke szmatek do przecierania monitora, dawno juz tak nie wybuchnalem smiechem jak po przeczytaniu tych bzdur.

 

 

Tak sie sklada ze bylem posiadaczem jednej z tych opasek, ktora dostalem w czasie ich promocji, kiedy pracowalem jeszcze w Santa Ana, Orange Contry, CA.

O ile sie nie myle to tamtych okolic wlasnie wywodzi sie ta bzdura.

Generalnie opaske nosilem kilka miesiecy w czasie ktorych ni cholery nie odczulem poprawy zdolnosci psychoruchowych, a po jej rozerwaniu podczas wypadku na mountainboardzie po za siniakami i obtarciami z powodu samego wypadku takze nie poczulem roznicy...

 

 

Ale frajerstwo zawsze da sie robic, na cale szczescie moze ktos przeczyta ten watek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Ewo!

 

głupia sprawa w sumie, ale pozwolę sobie zwrócić uwagę:

 

 

jak udajesz niezależnego użytkownika, a następnie z innego konta mówisz jako oficjalny erzecznik to... zmień adres IP, bo zbyt ładnie to nie świadczcy o Twojej firmie.

 

adres IP uwee: 212.14.57.130

adres IP WinnikE: 212.14.57.130

 

 

Brzydka sprawa w sumie. Dlaczego mielibyśmy Ci uwierzyć chociaż w jedno słowo które mówisz, skoro okłamujesz nas nawet w kwestii swojej tożsamości?

Chyba lepszego podsumowania tego tematu być nie mogło. Szanowna Pani Ewa jak widać używa tych opasek, bo jest nad wyraz "elastyczna", skacząc z konta na konto.

 

Bardzo nie lubię jak ktoś mnie i innych użytkowników tak OSZUKUJE!!! Jeszcze w taki bezczelny sposób.

Proszę o nieusuwanie tego tematu jako dowód na "wiarygodność" tej firmy i całych tych ich zabawek. Będzie prześliczną przestrogą dla osób, które dałyby się nabrać na to coś i przypadkiem zastanawiały się czy to kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może opaska najpierw się rozerwała, a po chwili miałeś wypadek! TO JEST DOWÓD, ŻE OPASKA DZIAŁA ! :>

Może w chwili wypadku skończyła się jej gwarancja? :D

 

Swoją drogą, może zaczniemy coś takiego produkować z np. starych dętek? :) reklamę się zrobi, to nie problem na tak dużym forum... :D W działaniu powinno być identyczne jak ten cały Pałer Balans :devil:

A i materiał tani i łatwo dostępny, jeszcze można by o dotacje się ubiegać za używanie surowców wtórnych, mielibyśmy wsparcie ekologów... :rolleyes::devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...