Skocz do zawartości

[Bagażnik] Thule 591 vs. Atera Giro II


Patryke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zastanawiam się nad tymi dwoma bagażnikami:

 

1. [ THULE PRO RIDE 591 ]

2. [ ATERA GIRO II ]

 

Potrzebne mi dwie sztuki na dach Astry II kombi, cena bardzo podobna, a teraz do rzeczy:

 

W Thule podoba mi się to, że można dobrać takie same zamki, dobra renoma firmy. Wszyscy ich produkty polecają. Jednak jak patrzę tak na to jedno ramię to do końca temu rozwiązaniu nie ufam...

W Giro II za to według mnie lepiej jest rozwiązany montaż kół, z tymi takimi trójkątnymi blokadami - rower trudniej się przesuwa w obie strony oraz już tam mamy podwójne ramię.

Zasada chwytania ramy jest bardzo podobna, polegająca na ściskaniu więc to można pominąć.

 

Jakie są Wasze opinie na temat powyższych bagażników? Który bardziej polecacie? Zlot się zbliża, wydatek jest nie miały, a nie mogę się zdecydować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie korzystałem co prawda z bagażników dachowych firmy Thule, ale mogę się ogólnie na jej temat wypowiedzieć.

Używałem takiego bagażnika:

http://www.thule.com/pl-PL/PL/Products/BikeCarriers/RearDoor/910301.aspx

A obecnie posiadam taki:

http://www.thule.com/pl-PL/PL/Products/BikeCarriers/Towbar/950300.aspx

 

Jak widzisz oba mają dosyć dziwne sposoby mocowań, ale nigdy nie miałem z nimi żadnego problemu. Wykonane są bardzo dobrze, łatwo montowane. Rowery utrzymywały się nawet przy prędkościach rzędu 130-140 km/h. Wyrób najwyższej jakości i jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś się na nich zawiódł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dachowiec Thule jak najbardziej godny polecenia. Ten sam zamek do uchwytu rowerowego i bazy na dachu (wygoda). To jedno ramie to wygoda przy mocowaniu roweru, nie obawiaj się sztywne jak ......Blokowanie (zacisk) ramy z poziomu dachu - rewelka. Trzyma rower bardzo pewnie. Jak dla mnie numer jeden. Jedno co mnie odrobinkę irytuje to zapinanie pasków trzymających koło, ale można sie przyzwyczaić. Co do drugiego - nie znam, nie użytkowałem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za rady.

 

@ Tomash

U mnie w grę wchodzi tylko mocowanie na dach, po długim rozmyślaniu stwierdziłem, że to dla moich potrzeb będzie najlepsze. Ogólnie dzięki za opinię, zawsze dobrze mówi to o samej marce.

 

 

@ michuuu

Właśnie zdecydowałem się na tego dachowego Thule, mam nadzieję, że dobrze się sprawdzi w praktyce. Zaufam temu montażowi :thumbsup: Jak tylko uda mi się go zamontować na dachu to wrzucę jakieś zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten bagaznik Thule. I powiem ci tak kolego Patryke . Moj rower na dachu jechał 160 km/h po zwykłej drodze, nie autostrada. Hamowałem awaryjnie, szybkie zakręty i nic się nie dzieję. Wygoda, szybki montaz. Bagaznik ma zamek na klucz (nie ukradną ci z belek ) I właściwie do wszystkich belek pasuje. Ja jestem bardzo zadowolony z tego sprzęta , kupiłem używany za 200 pln ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jeszcze bardziej mnie utwierdziłeś w przekonaniu, że to dobry zakup :thumbsup:

Nieźle tanio udało Ci się go wyrwać, ja zapłaciłem 300 zeta za jeden i sprzedawca dopasował jeszcze do nich taki sam zamek.

Właśnie nim się już trochę bawiłem, wygląd robi naprawdę super wrażenie. Montaż też jest bardzo szybki - samego roweru jak i do belek (ja mam zwykłe, nie aluminiowe). Pierwszy test przejdzie w podróży na zlot.

Postawiłem sobie tak rower w domu i stał bardzo stabilnie ;)

Jak tylko wrzucę go na dach samochodu to zamieszczę obiecane zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z lekkim opóźnieniem obiecane zdjęcia:

p1020109c.th.jpgp1020115r.th.jpgp1020110k.th.jpg

 

Spisał się bardzo dobrze, rowery podczas jazdy nas nie wyprzedziły :P

Jedynie z tego co zauważyłem trzeba ramię jak i paski przy oponach dość mocno ścisnąć, bo rower potrafi się lekko przesunąć, a wtedy ramię bagażnika zaczyna opierać się o zęby korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To ja się podepnę. Czy jest sens wydawania pieniążków na jakieś allegrowskie wynalazki po 70-100 PLN, czy też lepiej wysupłać te prawie dwie stówki i kupić uchwyty Thule FreeRide 530?? I jak się one sprawują jeśli ktoś użytkuje?

 

Przerabiałem również temat uchwytów w zakresie 50-80zł. Szkoda kasy i nerwów. Na 530 trzeba położyć prawie 2 stówki ale jest to cena spokoju za bezpieczeństwo swoje i roweru. W stosunku do 591 trochę bardziej upierdliwy montaż roweru ale do przeżycia. Zasadnicza różnica to zacisk ramy wyżej niż w 591 ale facet wzrostu ok. 176cm (tyle mam) sobie poradzi. Rower zabezpieczony zamykanym na kluczyk zaciskiem. Jak dobry dystrybutor to da takie same zamki do wszystkich uchwytów (wygodne). Zacisk do ram okrągłych i owalnych - kwestia przestawienia poprzeczki zacisku. Jeżeli nie jesteś fanem nowości (591) to będziesz z niego zadowolony. Na dachu octavii można zamontować 4 sztuki i przy dobrym rozplanowaniu rowerów nie ma problemu z załadunkiem. Nie jestem dystrybutorem tylko użytkownikiem i uważam że Thule to dobry towar za w sumie przyzwoitą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Mont Blanc Barracuda. Zestaw jest jeszcze solidniejszy niż Thule 591 i pozwala na zalożenie szerszych opon (do 2,5cala). Jedyna wadą jest to, że nie sprzedają zamków w kompletach, dlatego dobrałem wkładki od Thule. Bagaznik słuzy mi od kilku miesięcy i naprawdę jest warty polecenia. Montaz roweru jest szybki i dośc wygodny. Bagaznik trzyma naprawdę dobrze a rower w trasie nie rusza się nawet o centymetr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dobry rower, lub swój ulubiony rower, to czy jest sens narażać rower, samochód i może jeszcze kogoś za parę złotych ??? NIE NIE NIE, nie warto.

Zawsze sobie powtarzam, mnie nie stać na kupowanie tanich rzeczy. Kupić raz a dobrze.

Jasna sprawa, że nie warto - po prostu do tej pory nie miałem świadomości ile takie rzeczy kosztują. Chociaż czasami trafiają się takie okazje jak znajomemu - na giełdzie samochodowej kupił używane uchwyty Thule za 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jasna sprawa, że nie warto - po prostu do tej pory nie miałem świadomości ile takie rzeczy kosztują. Chociaż czasami trafiają się takie okazje jak znajomemu - na giełdzie samochodowej kupił używane uchwyty Thule za 50 zł.

 

Przy takich okazjach warto sprawdzić czy mają sprawne zamki, różnie bywa. Co prawda bagażnik nie ma numerów seryjnych ale po co żywić złodzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem również temat uchwytów w zakresie 50-80zł. Szkoda kasy i nerwów. Na 530 trzeba położyć prawie 2 stówki ale jest to cena spokoju za bezpieczeństwo swoje i roweru.

 

Czyli jedna kwestia z głowy.

 

W stosunku do 591 trochę bardziej upierdliwy montaż roweru ale do przeżycia. Zasadnicza różnica to zacisk ramy wyżej niż w 591 ale facet wzrostu ok. 176cm (tyle mam) sobie poradzi.

 

Mam 203, myślę że dam radę :)

 

Rower zabezpieczony zamykanym na kluczyk zaciskiem. Jak dobry dystrybutor to da takie same zamki do wszystkich uchwytów (wygodne). Zacisk do ram okrągłych i owalnych - kwestia przestawienia poprzeczki zacisku. Jeżeli nie jesteś fanem nowości (591) to będziesz z niego zadowolony.

 

Jestem fanem bezpieczeństwa i wygody, a nie lansu. A ~200 PLN różnicy między 530 i 591, to dla mnie spora kasa. Więc jeśli rowery i inni użytkownicy drogi mogą się czuć bezpieczne\ni w wypadku użycia a530, to biorę :teehee:

 

Na dachu octavii można zamontować 4 sztuki i przy dobrym rozplanowaniu rowerów nie ma problemu z załadunkiem. Nie jestem dystrybutorem tylko użytkownikiem i uważam że Thule to dobry towar za w sumie przyzwoitą kasę.

 

Ja potrzebuję na dach mojego puga 406 wtaszczyć dwie sztuki. Myślałem jeszcze o wąskim boxie, ale to już za rok. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeszłe wakacje objeździłem z "makrokeszowym" bagażnikiem, niby bez problemów, ale stwierdziłem, że jak tyle kasy się pakuje w rower to szkoda byłoby go stracić przez bagażnik za 50 zeta.

Do tego Thule 591 opony 2.5" też spokojnie wchodzą, a max. obciążenie to 20 kg, zaś przy modelu 531 niewiele mniej, bo 17 kg. Więc różnica jest dość pomijalna.

Kumpel też miał ramę o kwadratowych rurkach (DM Fun Bike) i spokojnie się trzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja jeszcze z dwoma sprawami. Czyli jeśli kupuję dwa x 530, to mam prosić, żeby w obydwu sztukach były te same zamki? I jak się ma wielkość roweru (23'' na kołach 28'') do stabilności w tym Thule?

 

Spokojnie zamocujesz rower. Proś o takie same zamki, duży komfort i wygoda a dla sprzedającego (jeżeli porządna firma) to nie jest problem. Jeżeli przez internet to polecam :

http://www.bagda.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam ze swojego doświadczenia Giro Atera, przewaga moim zdaniej jest że ma dwa ramiona, wydaje sie przez to stabilniejszy, gdzieś zasłyszałem że z czasem te z jednym ramionem lubią wpadać w kołysanie,

montaż rowerów bez problemowy, zamki można tak dobrać że jeden kluczyk obsługuje oba mocowania,

 

Natomiast co do tekstów w sylu że leciałem z rowerami na dachu 160 i zakręty i hamowanie to życzę powodznia ale nie chciał bym za takim typkiem jechać, raz kolega widział jak z takiego rowery spadają z dachu, naszczęście nie jechał bezpośrednio, skutek: z rowerów to nawet części na handel sie nie nadawały, dwa samochody które jachałby bezpośrednio za wariatem też mocno oberwały,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast co do tekstów w sylu że leciałem z rowerami na dachu 160 i zakręty i hamowanie to życzę powodznia ale nie chciał bym za takim typkiem jechać,

 

No właśnie, jaka jest bezpieczne prędkość przy jeździe z rowerami na dachu. Obliczam trasę na max. 90 km/h i mam nadzieję, że to nie za szybko?? Oczywiście uwzględnię warunki typu wiatr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...