Skocz do zawartości

[koło] tył, V, tanio, wytrzymale


sp0q

Rekomendowane odpowiedzi

Waga 87kg, nie należy sądzić że spadnie. Jazda w ogólno pojętym odrobinkę agrsywniejszym xc - taką samą radochę sprawiają mi podjazdy jak i zjazdy.

Na przód dopiero co założyłem zestaw DT370 + MavicXM317 (około 440g) + 32xDTComp uznając, że z tej strony sobie poradzi. Mam co prawda małe wątpliwości, ale okaże się już w trakcie użytkowania.

Przyszła pora na rozważania nad czymś do tyłu i tu pojawia się problem - zwyczajnie boję się tam wstawić coś pokroju 317. Nigdy nie byłem maniakiem wagi, w tej chwili również mnie to nie rusza. Rozważam SunRingle Rhyno Lite - waży około 550g. Do tego doszłaby piasta Novatec'a (od razu pod tarczę, na wszelki wypadek) i 36 szprych Competition. Swoją drogą w związku z tą obręczą mam dodatkowe pytanie: wersja zwykła ma 27,5mm, natomiast XL niemal 30mm. Która bardziej nadaje się pod oponę 2,1'', z uwzględnieniem ewentualnych prób założenia czegoś o szerokości 2,25''-2,3'' na wyjazd w góry? Sam obstaję za 27,5, ale mogę się mylić.

 

A przechodząc do sedna tematu - co sądzicie o takim zestawieniu? Ze dwie godziny siedziałem przeglądając obręcze różnych firm, ale jedynie ten Sun budzi moje zaufanie jako obręcz do tyłu z w miarę jeszcze znośną wagą. Jeśli przesadzam to proszę o powstrzymanie mnie i ewentualne kontrpropozycje ;]

 

Przeglądałem masę tematów na forum, których żaden nie rozwiał powyższych wątpliwości. Poza tym zaśmiecam forum nowym temat średnio raz na rok, więc mam prawo do odrobiny egoizmu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz bardzo wytrzymałej obręczy pod Vki, to może AR SupraN. Co prawda jest cięższa o ~100g niż Twój typ, ale nie do zajeżdzenia (wg. opinii znajomych), sam mam na takich koła i nie żałuję (no może tylko tego, że nie brałem przyszłościowo Onyxów pod tarcze tylko zwykłe). Co prawda mają na razie przejechane ~3200 km, ale nic przez ten czas nie musiałem przy nich dłubać - może to zasługa zaplatającego (kupowałem u Arnika). A szprychy to DT Champion.

 

Jak chcesz to moge wrzucić fotkę jak wygląda gołe koło i koło "obute" oponką Kenda SBE 26x2.10 (jak opona układa się na obręczy, a ta opona to prawdziwe/szerokie 2.1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...