Skocz do zawartości

[garmin] Problem z danymi


siejak1

Rekomendowane odpowiedzi

A zna ktoś może lekarstwo na wariującą opaskę pulsometru Garmina? Już ze dwa lata temu szalała pokazując dziwaczne wartości tętna. Potem wyczytałem, że trzeba pozbyć się ładunków elektrycznych zwierając styki baterii przy wymianie jej na nową. Pomogło, działała poprawnie aż do teraz. No i problem powrócił tylko, że tym razem zwieranue styków już nie pomaga. Jakieś inne pomysły poza wyżuceniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

trzeba pozbyć się ładunków elektrycznych zwierając styki baterii przy wymianie jej na nową

 

Genialne !! większej głupoty w życiu nie słyszałem ...

Podpowiem zwierając styki rzeczywiście pozbywasz się ładunku elektrycznego :D

Problem w tym że ten ładunek jest potrzebny do poprawnej pracy urządzenia, w którym bateryjka siedzi :).

 

Może przez to zwieranie styków baterii zwyczajnie ją rozładowałeś lub uszkodziłeś i wystarczy wymienić ja na nową?

Oczywiście bez zwierania (!) jej styków.

 

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może przez to zwieranie styków baterii zwyczajnie ją rozładowałeś lub uszkodziłeś i wystarczy wymienić ja na nową?

 

Jakiej baterii????? Po co dyskutujesz skoro nie masz zielonego pojęcia o czym piszę? Zwieranie styków to najprostsza metoda na pozbycie się niepożądanych ładunków elektrostatycznych nagromadzonych w urządzeniach elektrycznych i elektronicznych, a nie w baterii czy akumulatorze. W ten sposób można rozładować np. kondensator. Nie robi się tego na podłączonym napięciu tylko po jego odłączeniu!!!!!! Także skoro nic nie wnosisz ciekawego, to nie męcz się bo szkoda klawiatury.

 

Na zagranicznych forach wyczytałem, że takie zwarcie styków opaski Garmina jest zalecane przez producenta przy każdorazowej wymianie bateryjki i jak widać pomaga, zresztą nie tylko mi pomogło, bo to nie jedyny przypadek, a wręcz norma. No, ale zrąbało się chyba coś więcej skoro już nie zaskakuje od nowa, pytanie co i czy idzie jakoś naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło dopisać "w opasce" po frazie "zewrzeć styki baterii" :).

 

Jakich bateryjek używasz, czy źródło ich pochodzenia jest pewne ?

Jaka maja datę ważności ?

Sprawdzałeś jak zachowują się pod obciążeniem ?

 

Jaką masz opaskę pulsometru ? 

Nadajnik jest zintegrowany z opaską czy wczepiany na "napy" ?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, problem rozwiązany, opaski Garmina to jednorazówki :) Generalnie szajs jakich mało.

 

Rozebrałem,

post-121559-0-84102800-1483357971_thumb.jpg

 

stara opaska gumowa dostarczana jako komplet do Edge500. Dwa problemy, pierwszy to styki do rzekomych elektrod totalnie zaśniedziały i się rozpadły. Na zdjęciu powinny znajdować się pod tymi dwoma śrubkami po bokach. Co dziwne, styki z niczym się nie łączyły :D Ot zwykły kawałek mini blaszki miedzianej. Wygląda jakby guma opaski sama w sobie przewodziła prąd.

 

Dobra, bo to to nie wszystko, opaska nadal nie kontaktuje się z licznikiem. W środku jest mikro kondensator, to właśnie on najprawdopodobniej był rozładowywany po zwarciu styków, co na początku przyniosło pożądany efekt. Niestety na 99% padł już totalnie co zresztą jest częstym problemem opasek Garmina. Tak mikro kondensator nie może być trwały, a wymienić nie ma jak, bo i na co? Nie ma miejsca w środku na nic większego niż 1x4mm :D

 

Może ktoś go wymieniał? 

 

Edit. Po 10 minutach czujnik zaskoczył, niby działa i wskazania są poprawne. Zobaczymy za 3 godziny jak wrócę z jazdy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak "guma" przewodzi.

Powierzchnie elektrod stykających się z ciałem są przewodnikiem ...

Jeżeli styk od kontaktu z ciałem do elektroniki w którymś miejscu będzie przerwany opaska nie rozpozna tętna.

Jak nie ma tętna to też dla oszczędności baterii elektronika nie rozpocznie nadawania.

Opaska nie nadaje, Garmin jej nie widzi.

 

Jak nie wiesz jak sprawdzić kondensator to zostaw w spokoju.

Skup się na samym początku nad zapewnieniem przewodnictwa ciało >> elektronika.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...