Skocz do zawartości

[Obręcze] "Najlepsze" obręcze XC 27,5 jakość/cena


pszemoo

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie polecilibyście obręcze do XC w rozmiarze 27,5 stosunkowo lekkie i wytrzymałe, które będą nadawać się do systemu bezdętkowego? W chwili obecnej mam obręcze szerokości 19 mm, chciałbym coś szerszego.

Wiadomo, że za jakość trzeba zapłacić ale zawsze chce się jak najmniej, dlatego szukam czegoś optymalnego jakość/cena.

 

Tapatalk...pszemoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to chciałbym uzyskać jak najniższą wagę przy dobrej wytrzymałości. No i żeby nie zabiło mnie to cenowo. Chociaż im więcej szukam tym bardziej jestem przerażony cenami dobrych kół ;)

 

W temacie doboru obręczy, piast i szprych dopiero "raczkuję". Chcę na spokojnie wybrać jakiś rozsądny zestaw, który mi posłuży "parę kilometrów" :)

 

Tapatalk...pszemoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko złóż to na szprychach cieniowanych, np PSR TB2016, bo inaczej sobie popsujesz wagę zestawu.

Piasty Novatec 771/772 to już piasta lekka + maszynowa, całkiem spoko piasta, ale jak możesz do DT 350 dopłacić i to nie problem dla ciebie to Ratchet jest jednak lepszy i mniej awaryjny od 4 zapadek.

W przypadku DT masz jeszcze ten plus, że masz dostępne piasty na 28 szprych, w Novatecu tylko na 32, zawsze to urywasz jakieś 24g/koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ze sztywnością/wytrzymałością kół na 28 szprych? Aż tak dużego parcia na wagę nie mam.

 

Tapatalk...pszemoo

 

65kg ważę i 0 problemów, a na Srebrnej Górze dropy takie na które rower pozwala robiłem i nie tylko.

DT M442 to jest obręcz dedykowana do AM, na dodatek pewna i sprawdzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Piasty Novatec 771/772 to już piasta lekka + maszynowa

I na tym kończą się jej zalety. ABG to porażka na całej linii, a miało być główną zaletą. Wolał bym dziś 882 wybierając opcję z alu osią i stalowym bębenkiem. Te 50g+ w tym miejscu nie ma absolutnie żadnego znaczenia.

I druga moja uwaga - 65kg a wy polecacie do ścigania XC obręcze o wadze 490g? Po kiego? Tak jak ktoś napisał wcześniej, Cresty czy jakieś DT poniżej 400g, szprychy 1.65, alu nyple i mamy świetne kółka na zawody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...