Skocz do zawartości

[Napęd] 1x10 lub 1x11 Co wybrać?


Spaiker

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chciałem w swoim rowerze zmienić cały napęd. Wybór padł na 1x, pytanie tylko jakie podzespoły i kombinacje są najlepsze i sprawdzone. Chciałbym złożyć całość na podzespołach SRAM, ale przytłacza mnie ilość możliwości. Dlatego pytam (kto pyta nie błądzi. Szkoda że drzewa nie odpowiadają, rzadziej bym się gubił w lesie...), co byście polecili.

 

Tył                Kaseta           Korba

Sram X9 +         ?         +       ?

Sram NX +   PG-1130   +      NX 1x

Sram GX +   PG-720    +      GX 1x

 

Większość z tych pakietów można zapewne mieszać, dlatego chciałbym wiedzieć jak złożyć set który byłby najlepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obecnie mam Sram NX (kaseta, łańcuch, przerzutka X-horizon), manetka X1 (montowana do klamki hamulca hope), natomiast korba to Sram X9 2x10 z wymienionym pająkiem na X01 pod 1x11 i do tego stalowa zębatka 32 zęby z przodu. Miała być aluminiowa na direct mount do tej korby ale to amelinium to szybko mi zniknęło kiedyś w kasecie więc jest wszystko na stali.

Kaseta wstępnie miała być Shimano XT 1x11 ale tam jest największa alu a na wadze mi aż tak nie zależało.

 

Napęd działa super. X-horizon w przerzutce daje radę, łańcuch się nie trzepie w końcu. Trzeba tylko dobrze ustawić odległość kółeczek od kasety.

Swoje zkupy robiłem już jakiś czas temu w niemczech na r2-bike. Zamówienie doszło w 4 dni i było praktycznie pół darmo.

 

Korba to jaka Ci tylko pasuje (ja brałbym NX) ale proponuję od razu brać stalową zębatkę na przód na zapas bo cena śmieszna (17,5 euro) a trwałość super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...