Skocz do zawartości

[Rower] Trek x caliber 9 vs kross level b7


Menor

Rekomendowane odpowiedzi

noo ciekawa sytuacja Ciebie spotkała... Ja na Twoim miejscu zrobiłbym tak, żeby wymienili mi amortyzator na taki sam ale 100% nóweczka wraz z paragonem i gwarancją + do tego walczyłbym o jakieś solidne i dobre rabaty na akcesoria do roweru. Jeżeli nie to żądałbym zwrotu pieniędzy.

PS, Ja też mieszkam w małej miejscowości gdzie jest dealer rowerów TREK'a ale niestety ciężko jest się z nim dogadać o jakikolwiek solidny rabat, zazwyczaj 5-10% max. Dlatego nie kupuje w swoim mieście roweru. Dogaduję się z innym sklepem/dealerem rowerów marki TREK na terenie Polski, który jest w stanie zaoferować rabat z rzędu 20-25% i taki rower są mi w stanie przywieźć pod sam dom gratis. Sam za miesiąc kupuję w taki sposob rower TREKa i mam nadzieje ze sie nie zawiode :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dali za mój rower jakies 10%, nie chce kupować gdzie indziej bo tutaj mam blisko i mają całkiem niezły serwis, myśle że był to wypadek przy pracy -  szkoda tylko ze na mnie trafiło. Najlepiej to by było tak, że wezme kase i zamowie u nich jeszcze jedna sztukę, tylko troche głupio mi bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że kupiłbyś rower marki TREK u innego dealera na terenie Polski to nie oznacza że nie miałbyś serwisować go w nabliższym Tobie zasięgu serwisie rowerowym bo u mnie w mieście dealer TREKa też wykonuje dobry serwis ale co z tego jak rabat proponuje 5-10 % a jak jeszcze ma go sprowadzić od dystrybutora to chce kolejne 100 zł za transport ? Skoro taką mają politykę, to wolę poszukać sklepu gdzie zaproponują mi 20-25 % na taki rower ( i taki sklep znalazłem ) i rower za darmo przywiozą 200 km w jedną stronę pod mój sam dom, a serwisować to sobię go mogę gdzie mi się tylko podoba.

Nie ma się co cackać. 4 tysiące to nie jest mała kasa także przemyśl sobie na spokojnie co dla Ciebie będzie lepszym rozwiązaniem i tak zrób.

Edytowane przez Diablo_94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większej ramy nie kupuj bo to nic Ci nie da. Rower musi być dopasowany wg Twojego wzrotu a waga to już inna sprawa. Jeżeli mierzysz 180 cm to 18,5 będzie dobre. Cięższe osoby ujeżdzały TREK'a i w rowerze nic nie powinno Ci się naginac a tym bardziej koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi sie od tego wszsytkiego rzygać sie, czlowiek wydaje gruba kase żeby sobie pojeździć i go spotykają takie rzeczy. Najprawdopodobniej wezme kase i zamowie nowego tego samego treka, bo pewnie czasowo bedzie to samo jakbym miał nowy amor dostac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga to inna sprawa. Ale tak wysunięta sztyca 27.2 nie wróży nic dobrego dla komina.

 

Ważę podobnie i z tego względu biorę ten parametr też pod uwagę. Dla własnego bezpieczeństwa wziąłbym większa. W przypadku tego producenta rozmiarowka jest dość gęsta.

 

Gwarancje trek ma pewnie super ale po co ja sprawdzać i znowu być bez roweru.

 

Kiedyś miałem 19". Teraz wybrałem 21" i mam zapas sztycy w ramię i większy spokój w głowie. Czasem trzeba iść na kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego przed zakupem dobrze jest się przymierzyć do roweru. Kolega kupujący przymierzał się, pasował mu (również tak pewnie doradził mu sprzedający) i go nabył. Ja akurat jestem szczupłą osobą więc w takich sprawach jak porównanie masy do roweru to się nie wypowiem ale na pewno nikt z forumowiczów nie czułby się komfortowo jeżdząc na zbyt dużym rowerze, a to przy wielu zrobionych km daje sie we znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Diablo_94,

 

Tylko, że 19.5/18.5 na 180cm nie jest za duży ba wg. rozmiarówki Treka zaczyna się od 177 plus autor jeździ bardziej rekreacyjnie co też przekłada się na większą ramę.

Wiadomo mniejsza zwrotniejsza ale to czy mniejsza jest lepsza od tej większej zobaczysz dopiero po kilkudziesięciu km. 

 

Na za małej też daję się we znaki i autor jako tako ma (ból nadgarstków?)

No i powiedz mi mam 180 cm / 84 nogę czy przy 19.5 jeśli mam tak siodło wygląda ona na za dużą ramę?

Ja też kupowałem i sprzedający zdecydowanie powiedział, że mniejszej nie ma sensu brać.

13275390_1018110671615759_85563129_o.jpg

Edytowane przez Whit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja ma sie tak, że wziąłem kase go goście nie trzymali sie ustalonych terminów, podszedłem jeszcze raz do tego samego modelu ale w innym kolorze i sytuacja z wykrzywianiem koła była taka same więc sobie treka odpuściłem. I teraz pytanie co dalej? Bede patrzył na tego krossa b7, może wy mi coś jeszcze doradzicie tak do 3800zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie dziwi że masz problem z amortyzatorem przy wadze 100 kg... Gdyby tak było to każdy rower wyposażony w RS na jaki usiądziesz, to by Ci po prostu padł. Tym bardziej, że znam wiele osób które ważą 100 kg i ponad i nie słyszałem o jakichkolwiek problemach z amortyzatorem. Może warto by było potestować jakieś rowery i taki jaki Ci przypadnie do gustu, po prostu kupisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań już wymyślać bo to co wypisujesz nie ma najmniejszego sensu. Raidon to solidny wideł jak idzie o 29er. Zaczynasz mieć takie wymagania, że chyba będą musieli specjalnie dla Ciebie coś wyprodukować. Najbliżej jest Kross bo ma przynajmniej sztywną ośkę więc jeden problem z głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...