Skocz do zawartości

[Napęd] Pytania odnośnie napędu, rower górski


Arturr300

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Chcę kupić nowy napęd do swojego roweru.

Planuję mieć taki:

Korby: Shimano FC-M131

Wolnobieg: Shimano TZ-07 (mam już, uzywany w dobrym stanie)

Łańcuch: Connex 800

Przerzutka tylna: Shimano TY-18 na śrubę

Suport: Neco B910

 

Oryginalnie w tym rowerze był wolnobieg 8 biegowy - taka też jest manetka. Suport to był jakiś wkład wyprodukowany w Słowacji o długości osi 127,5mm. Nie wiem niestety jakie korby były oryginalnie.

 

Teraz pytanie:

Suport kupić o długości osi taka jak była oryginalnie (127,5mm), czy takiej jaka jest zalecana w opisie korby (122,5mm)?

Oraz nie mniej ważne:

Czy to wszystko będzie kompatybilne ze sobą? Nie chcę, by łańcuch spadał, ząbkował,zgrzytał itd.

Miałem w innym rowerze tak, że dałem łańuch od innego roweru górskiego i było jakby ząbkowanie : łańcuch strzelał na zębatkach tylnej przerzutki. Po zmianie na oryginalny to ustąpiło. Dlatego chcę żeby łańcuch pasował do tego zestawu.

A poza tym może coś w tym zestawie zmienić by było lepiej i taniej? :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli do m131 ma być 123 to taki tam wstaw. Jeżeli masz inna mufę jak 68mm to musisz kupić 123mm do 68 lub 73mm.

Części są kompatybilne, łańcuch będzie spadał jak są nie wyregulowane przerzutki.

 

Nie można przekładać łańcucha ot tak o ... to jak być pożyczył buty od brata ... no chodzi się średnio. Nie chodzi o to że łańcuch nie pasuje, ale o to ze dotarł się do kasety z jaką pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...