Skocz do zawartości

[serwis] - Epicon "13: smar czy olej do środka?


Quba88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem w trakcie serwisu w/w. widelca i mam dylemat. Mianowicie w lewej ladze znajduje się trzpień z dwiema sprężynami:

1.jpg?1435761065

 

2.jpg?1435761092
...i tu moje pytanie: czy lepiej owy trzpień posmarować stałym smarem, czy zalać np. 15ml oleju 15W i wtedy już nie smarować w ogóle?

Zauważyłem też, że dolna sprężyna (bliżej piasty) jest nieco grubsza. Czy zamiana miejscami obu sprężyn może mieć wpływ na ugięcie(wstępne) amortyzatora?


Nie ukrywam, że liczę na odpowiedź użytkownika ACTIVIA, by mieć pewność co do zastosowanych rozwiązań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załadowanie smaru i oleju spowoduje na sprężynach poprostu taką czarna brzydko wyglądającą papkę. Moim zdaniem to nie nie lać oleju w dolne lagi szczególnie w raidonach epixonach i axonach gdyż jest tam mniejszy skok w porównaniu do Aurona i Duroluxa przez co może się olej dostać do środka kartridża gdzie uszczelka w środku kartridża to nie oring że uszczelnia z 2 stron. Kartridże w suntourach mają to w sobie że w nakrętce z tym otworem u dolnej części kartridża jest uszczelka z wargą (taka jak w tłoczku lecz warga jest do wewnątrz) ,Popychacz pracująćy przy nacisku powoduje że dzieki tej uszczelce olej z wewnątrz kartridża nie wyleje się na zewnątrz zaś może szybko do środka wpłynąć przez odchylenie się wargi uszczelkowej w tej nakrętce.

Jak ktoś już zalewa olejem to naprawde lejcie w małych ilościach, bo reklamacja przy tym jest odrzucana. Epixony i Axony można później sobie naprawic poprzez rozkręcenie kartridża i odlanie oleju, zaś w raidonie jak są kartridże nierozbieralne to jest później klapa

 

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...