Skocz do zawartości

[pulsometr] Bluetooth z Biedronki a Strava


maciucius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie, chcę kupić ten pulsometr ale jeżdżę na Stravie i tu moje pytanie. Orientuje się ktoś czy ten pulsometr będzię działał ze Stravą? Na stronie Biedronki jest napisane, że działa z Endomondo a kiedyś przeczytałem, że Endomondo nie zawsze ma te same wspólne urządzenia Bluetooth ze Stravą. Poniżej link do strony pulsometru.

Dzięki za pomoc.

 

http://www.biedronka.pl/pl/product,id,7699,name,pulsometr-bluetooth-z-elastycznym-pasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj sobie inne pytanie ...

 

Czy jest to użyteczne i praktyczne  ?

 

Pulsometr w głównej mierze służy do poglądowego określenia obciążenia treningowego ... wiec dobrze jest jego wskazania widzieć ... 

Pulsometr sparowany z telefonem wymusza ciągłe trzymanie telefony z aktywnym ekranem co :

1. Ciągnie bardzo dużo energii z baterii.

2. W słoneczne dni jest mało użyteczne bo zwyczajowo kiepsko widać na ekranie.

 

Taką opaskę można traktować tylko i wyłącznie jako "loger" który będzie uzupełniał dane w pliku aby pokazac poziom pulsu na wykresie ... tylko z punktu widzenia treningowego ... po co ci znać puls po treningu a nie w jego trakcie ?

 

Miałem kiedyś opaskę bluetooth ... na wykresach endomondo wyglądało to świetnie ... ale powyższe wady na tyle mnie denerwowały że ją sprzedałem i dołożyłem kasę do licznika z pulsometrem.

 

Tak czy inaczej jak na opaskę Bluetooth kosztuje psie pieniądze wiele nie stracisz, a oprogramowanie na tyle się rozwinęło ze jest bardzo duża szansa że dogada się też ze stravą :).

 

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak bedziesz kontrolował puls niby? No chyba, że ustawisz jakieś powiadomienia dźwiękowe jak wyjdziesz ze strefy, nie wiem tylko czy tak można.
 

 

BikeComputer Pro na androida ma jakieś powiadomienia o pulsie, ale nie wiem jak to działa, nie mam jeszcze pulsometru i zastanawiam sie właśnie nad tym z biedronki. Strava po prostu nie obsługuje ANT+. BikeComputer Pro chyba tez nie, za to w ustawieniach w nim wygląda to tak: http://i.imgur.com/M06oIge.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien działać gdyż Strava obsługuje bluetooth (na razie tylko bluetooth, prace nad ANT + trwają)

Jak będziesz miał telefon zamocowany na kierownicy, mostku to w jakiś sposób wykorzystasz wskazania, żeby np. trzymać się stref wysiłku, natomiast co do transmisji bluetooth to jest niestety prądożerna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależ od tego co opaska bluetooth ma ci dać ...

 

Bo jeżeli traktuje się ją jako gadżet, który pozwoli mieć dodatkową kreskę na wykresach endo czy stravy to nic tylko brać.

Takiego garmina co daje ten wykres w zestawie do bieżącego odczytu gratis za tyle nie kupisz.

 

Ale mam spore wątpliwości co do wykorzystania tej opaski sparowanej z telefonem  jako narzędzie pomagające w bardziej świadomej aktywności fizycznej.

Samo powiadomienie dźwiękowe o przejściu przez strefę to za mało ... czym innym jest trening w dole strefy a czym innym na jej górnej granicy.

 

Tak wiem można wozić z sobą kilogramy akumulatorów aby w lipcu po 4 h treningu przy maksymalnym podświetleniu coś w cieniu zobaczyć na ekranie ...

 

 

Ja uznaję to za niepraktyczne ... wolę widzieć i znać tętno a wykres sobie pooglądam w Sigma Data Center :).

 

Pozdro 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzezniol,

Masz rację, dlatego ja jeżdzę z Edkiem 510 i biegam z forerunnerem 110. Ale moja żona kiedy uprawia sport, to nie na tyle często i intensywnie, żeby się przejmować bieżącymi wskazaniami. Kiedy razem biegamy lub jedziemy na rowerowach to żona (poprzednio miała taką samą z lidla, ale ją podarowaliśmy rodzinie) zakłada, żebym ja wiedział, że trzeba uważać. To jest opaska dla osób niezbyt często uprawiających sport. Ludzie naciskający codziennie lub jeżdżący w długie trasy kupią pewnie garmina edka, mio, polara lub inny sprawdzony system. Ale te opaski plus telefony są ok do 2h wysiłku.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależ od tego co opaska bluetooth ma ci dać ...

 

Bo jeżeli traktuje się ją jako gadżet, który pozwoli mieć dodatkową kreskę na wykresach endo czy stravy to nic tylko brać.

Takiego garmina co daje ten wykres w zestawie do bieżącego odczytu gratis za tyle nie kupisz.

 

Ale mam spore wątpliwości co do wykorzystania tej opaski sparowanej z telefonem  jako narzędzie pomagające w bardziej świadomej aktywności fizycznej.

Samo powiadomienie dźwiękowe o przejściu przez strefę to za mało ... czym innym jest trening w dole strefy a czym innym na jej górnej granicy.

 

Tak wiem można wozić z sobą kilogramy akumulatorów aby w lipcu po 4 h treningu przy maksymalnym podświetleniu coś w cieniu zobaczyć na ekranie ...

 

 

Ja uznaję to za niepraktyczne ... wolę widzieć i znać tętno a wykres sobie pooglądam w Sigma Data Center :).

 

Pozdro 

 

Przyznaję szczerze, że na razie traktuję to jako gadżet, który gdzies tam mogę mimo wszystko wykrozystaća by trenowac lepiej. W  kązdym razie kupiłem go, teraz tylko do ciebie pytanie , bo chyba masz już doświadczenie z pulsometrami.. Spójdz na ten zapis ze Stravy, i powiedz mi, czy taki wykres tętna jest.. prawidłowy. Dziwią mnie po prostu takie wzrosty z 100 do 175 w zaledwie 20 sekund. Być moze są one normalne i liczy prawidłowo, stąd moje pytanie. https://www.strava.com/activities/307103352/analysis/128/152

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie, pomóżcie kobiecie w potrzebie :). Zakupiłam dziś pulsometr, o którym mowa powyżej, usiłuję połączyć się z telefonem, ale niestety go nie widzi. Posiadam samsunga galaxy s4, więc cała specyfikacja tj. system i wersja bluetooth powinny się zgadzać. Myślałam, że może jest to kwestia baterii, ale i ją zmieniłam, a to dziadostwo jak nie działało tak nie działa nadal. Być może robię coś źle, może pulsometr ma jakiś tajemniczy włącznik, którego nie widzę i o którym nie ma słowa w instrukcji. Widzę, że niektórym z Was działa, a mi nadal nie, dlatego bardzo proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie, pomóżcie kobiecie w potrzebie :). Zakupiłam dziś pulsometr, o którym mowa powyżej, usiłuję połączyć się z telefonem, ale niestety go nie widzi. Posiadam samsunga galaxy s4, więc cała specyfikacja tj. system i wersja bluetooth powinny się zgadzać. Myślałam, że może jest to kwestia baterii, ale i ją zmieniłam, a to dziadostwo jak nie działało tak nie działa nadal. Być może robię coś źle, może pulsometr ma jakiś tajemniczy włącznik, którego nie widzę i o którym nie ma słowa w instrukcji. Widzę, że niektórym z Was działa, a mi nadal nie, dlatego bardzo proszę o pomoc :)

Ja używam na S5. Nie ma żadnego włącznika o dziwo ja tylko wyjąłem baterie i łączyłem się że Stravy, fakt trochę to trwa ale działa. W dodatku powinien być widoczny w urządzeniach BT w ustawieniach.

 

Tętno wzrastało bo widać, że przyspieszyłeś z ok. 23 km/h do 40 km/h w ok. 20 sekund. ;-)

Oki, skoro nie ma ja tym wykresie nic dziwnego to chyba mogę być spokojny. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie, pomóżcie kobiecie w potrzebie :)

Spróbuj dwóch rozwiązań:

- wyciągnij baterię i włóż ją „odwrotnie” i potrzymaj z kilka sekund (reset urządzenia)

- sprawdź inną baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam na S5. Nie ma żadnego włącznika o dziwo ja tylko wyjąłem baterie i łączyłem się że Stravy, fakt trochę to trwa ale działa. W dodatku powinien być widoczny w urządzeniach BT w ustawieniach.

 

 

Oki, skoro nie ma ja tym wykresie nic dziwnego to chyba mogę być spokojny. Dziękuję.

 

Endomondo nie widzi, Strava nie widzi, S Health też nie widzi. I w urządzeniach blutetooth też nie ma :(

Spróbuj dwóch rozwiązań:

- wyciągnij baterię i włóż ją „odwrotnie” i potrzymaj z kilka sekund (reset urządzenia)

- sprawdź inną baterię.

Jak już u góry pisałam, baterię zmieniłam, nic to nie dało. Reset niestety też nie.

 

Czy ktoś może ma jeszcze jakiś pomysł czy czeka mnie zwrot lub wymiana? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulsometru nie łączymy w tradycyjny sposób "wyszukaj urządzenia Bluetooth" tylko zakładamy zwilżony pasek na pierś wchodzimy w ustawienia Endomondo - podłącz akcesoria- wybieramy pulsometr smart i wtedy program prosi o włączenie bluetooth i automatycznie wyszukuje urządzenie. Po czym łączy się z nim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziwią mnie po prostu takie wzrosty z 100 do 175 w zaledwie 20 sekund.

 

Ja chopie ale co sie dziwis ... :D

Jak żeś przejechoł Brynica  na strona Hanysów a żeś jest z najdali na południe wysuniynty dzielnicy Warszawy  to i puls ze strachu ci podskocol :P.

Niy dygej tak ... styknie jak paszport bydzies mioł w kabzi. :)

 

A tak na poważnie ... Dałeś w palnik ... im mniej wytrenowany będziesz tym gwałtowniejsze wzrosty tętna zanotujesz  ...

 

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...