Skocz do zawartości

[Pedały] Pierwsze SPD na szosę...


Miklass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Szukałem trochę w internecie ale nie znalazłem zbyt wiele (może źle szukałem) w temacie spd na szosę raczej wszystko na MTB. Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym użytkownikiem roweru szosowego i postanowiłem zainwestować w pedały spd tylko nie bardzo wiem jakie. Mam już buty rowerowe raczej nie są to buty typowo na szosę z racji tego że nie mają specjalnie sztywnej podeszwy a z tego co udało mi się wyczytać taka powinna być. 
Pytanie pierwsze jest takie czy powinienem jako pierwsze pedały atakować typowo szosowe jednostronne z platformą czy lepiej na początek jednak zainwestować w dwustronne pedały?
Pytanie drugie jakie modele polecicie na początek przygody z spd? Nie ukrywam że szukam czegoś w rozsądnej cenie.

Pytanie trzecie dotyczące butów typowo szosowych, jakieś godne polecenia w dobrej cenie?

 

 

Jeśli ma to jakieś znaczenie to dodam że jeżdżę sporo jak na początkującego. 50km dziennie do pracy 25km w jedną stronę i w każdą niedzielę robię koło 80-100km. Chciał bym żeby pedały przeżyły chociaż jeden sezon :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty szosowe również mają różną sztywność podeszwy, zależnie od ceny.

Szosowe czy mtb pedały? Jeśli tylko jazda, bez chodzenia, spacerów to szosowe.

Bloki szosowe są plastikowe i nie są osłonięte bieżnikiem podeszwy - zużywają się szybciej.

Co to  znaczy rozsądna i dobra cena?

Z pedałów mtb - Shimano 520 albo 540, z szosowych Shimano 105 model 5700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądna cena to cena adekwatna do moich potrzeb. Nie potrzebuję super pedałów dla zawodowców za niebotyczne kwoty, ale nie chcę też jakiegoś sh*tu za 50 zł z tesco :D

A dobra cena to stosunek ceny do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie podałeś konkretów. Ile maksymalnie za pedały, ile za buty? Buty masz - są to buty do pedałów spd? Bo dla mnie to właśnie oznacza określenie "buty rowerowe". Ktoś kto jeździ rekreacyjnie rowerem zazwyczaj ma zwykłe pedały platformowe i do tego "cywilne" buty sportowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty mam z możliwością zamontowania bloków SPD. Za pedały chciał bym się zmieścić w 150 zł jeśli to możliwe a jeśli chodzi o ewentualny zakup nowych butów to powiedzmy około 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej to byłoby chyba z Decathlonu http://www.decathlon.pl/peday-mtb-zatrzaskowe-300-id_8298292.html. Wyglądają trochę jak klon VP-M32. Dwustronne, więc nie ma problemu z wpinaniem. Trochę drożej od sh520 masz lekkie i małe XLC PD-S05 lub ciężej ale może i lepiej XLC PD-S07. Piszę może bo te pierwsze miałem do ostatniego piątku. Zaliczyłem glebę i pękły. Ich największą wadą było nagminne obracanie się bloku do dołu. Nie wiem jak z tymi drugimi. Za to waga rewelka i serwis prostszy bo nie potrzebujesz specjalnego narzędzia by je rozkręcić. Trza tylko uważać by kulek nie pogubić. Te drugie wyglądają jak Sh A520 - szosowa odmiana M520.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na spd ale znam się na decathlonie i wszystkie sprzęty klasy "300" są słabej jakosci. Więc trochę mnie nie przekonują.

Co powiecie O pedalach Shimano R 540? Znalazłem w decathlonie za 120 zł są to typowo szosowe spdeki tylko boję się ze będą obracać się do dołu i wydaje mi się problemem np. Startując ze świateł których muszę kilka pokonać nim wyjade za miasto na szose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nic innego tylko m520 w szosowym opakowaniu. Pedał jest duży, jego tył wygląda na tyle ciężko, że to on powinien opadać i ustawiać całość do pionu. Skoro inne tak mają to ten model raczej też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na M520 niema co kombinować a wszędzie gdzie czytałem dobre opinie wszyscy dawali :)

Swoją drogą jeśli chce ktoś kupić M520 polecam uderzyć do DECATHLONU wyrwałem je dziś rano za 99 zł.

Dzięki wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...