Skocz do zawartości

[2500-3000]rower crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witajce,

 

przymierzam się do zakupu roweru crossowego w najbliższym czasie.

Rower służył będzie głównie do jazdy w mieście (w tygodniu) oraz weekendowo + wakacyjnie może się zdarzyć trasa polna, ubita, być może delikatny las.

Do tej pory jeździłem na Authorze Reflex, który służył mi bardzo dobrze, także chcę raczej zostać przy crossie. Jeżeli chodzi o MTB - nie przemawia do mnie pozycja, ze względu na kontuzję lędźwi, której nabawiłem się parę lat temu. Przy dłuższej jeździe w pozycji na MTB, moje plecy mogą się znów odezwać.

 

Budżet jaki chcę przeznaczyć to 2.5-3tys złotych. Nie jestem i nigdy nie będę wyczynowcem, a wydaje mi się, że przy takim budżecie można dostać coś, co posłuży bezproblemowo przez parę ładnych lat - tak jak służył mój Author.

 

Moje typy, które wybrałem poprzez czytanie forum, internetu oraz wizyty w sklepach rowerowych:

 

Giant Roam 1 2015 - cena sklepowa 2699

Cube Nature Pro 2015 - cena sklepowa 3099.

 

Co sądzicie o tych wyborach? Czy warto dopłacać to 400 zł do Cube'a? Czy może raczej wybrać coś zupełnie innego?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj mój temat - http://www.forumrowerowe.org/topic/177415-2500-cross-tylko-modele-2015/

 

Godne uwagi są przede wszystkim

 

- Kross Evado 5.0

- Cube Nature / Nature Pro

- Giant Roam 1

 

Moim zdaniem najbardziej atrakcyjny jest Cube, osprzęt + design (sprawa gustu). Sam go chciałem kupić, ale rama nie za bardzo mi pasowała, tak samo było z Krossem. Ostatecznie wybrałem jeszcze inny rower, ponieważ czułem się na nim bardzo dobrze. Tobie też polecam najpierw przymiarkę na któryś z wymienionych i dopiero wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utargowalem nature pro z wyjściowych 3100 na 2500 wiec bardzo mnie to cieszy, zawsze to kilkaset złotych w kieszeni.

A przy mojej jeździe, czysto amatorsko rekreacyjnej nie sadze żebym poczuł znacząca różnice miedzy tymi modelami?

Jestem po przymiarce Cuba- pasuje mi.

 

PartyBoy czytałem Twoj wątek- na co sie w końcu zdecydowałeś i jak oceniasz wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wziąłem takiego Speca , chciałem kupić model wyżej czyli Elite, ale on ma napęd 2x10. Ciężko coś więcej na razie powiedzieć bo jechałem na nim tylko raz. Opony ma bardzo wąskie, więc po mieście fajnie i szybko się śmiga. Ciekawe jak będzie w lesie, najwyżej wymienię na coś w stylu Schwalbe Smart Sam. Na pewno pozostaje lekki niesmak z uwagi na fakt, że np. Cube oferuje lepszy osprzęt za podobną cenę :) 

 

Na Twoim miejscu brałbym w ciemno tego Cube'a Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Do mnie też jakoś tak strasznie ten Cube przemawia. :) + designersko bardzo mi odpowiada, co oczywiście nie jest kluczowe, ale zawsze fajniej mieć maszynę, która też podoba się z wyglądu ;).

 

Jutro planuję raz jeszcze wybrać się do sklepu na przymiarkę czerwonego Cube'a i jak będzie OK, to chyba nadszedł czas na zamówienie go, tyle że w wersji czarnej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też przypasował mi ten Cube.

 

Utargowalem nature pro z wyjściowych 3100 na 2500

 

Kageton, gdzie tak ładnie utargowałeś? Jeśli można proszę o namiary.

 

Byłem zdecydowany na Cube Curve Pro 2014, ale  przy ceniei jaką utargował Kageton, to chyba Cube Nature Pro 2015, wychodzi korzystniej. Osprzęt na moje oko podobny, trochę chyba słabsze hamulce w Nature. Na minus większa waga, zastanawiam gdzie oni dołożyli ten kilogram?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ski Teamie w Poznaniu trafił się im Nature Pro źle zapakowany w kartonie, czego rezultatem jest delikatnie odrapanie ramy (ledwo widoczne) przy pedale. Efekt - sprzedają z 20% rabatem.

 

a 10% dają chyba z miejsca na każdy rower, nawet bez wady, jeżeli płatność gotówką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...