Skocz do zawartości

[Opony] Jakie opony MTB na szybkie trasy


majkel86

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam!

 

Mam pytanko o opony, ponieważ nie jestem znawcą także lepiej kogoś zapytać kto już siedzi w temacie :)

 

Jaki opony polecacie na szybkie trasy MTB (maratony) (typu Dolsk lub Śrem - jeżeli ktoś tam jeździł), czyli mało wzniesień, ścieżki raczej dobrze ubite.

(Fajnie gdyby się też nadały na jakiś wyścig przełajowy :) )

 

W tej chwili jeżdżę na Maxxis Ardent 29x2.25 i na błoto oraz miękkie podłoże są jak dla mnie bardzo dobre, ale asfalt i szybkie ścieżki to już ciężko się na nich startuje i jedzie, szerokie więc wiadomo :)

Aha i opony są dętkowe :)

 

Z góry dzięki Wam za odpowiedzi i porady.

 

Pozdrawiam,

Majkel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód X-King tył Race King - fajny zestaw na większość tras a przynajmniej na Gogola i Śrem, Kostrzyn itp ;)

Mezcal jest szybki ale potrzeba trochę techniki, bo ta opona nie wybacza ;) 

Możesz jeszcze spróbować Rocket Ron - Racing Ralph - też fajny zestaw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Ikonie zjeździłem cały ubiegły sezon w Beskidach i byłem bardzo zadowolony, na technicznych ściankach pozwalała na wiele, na suche świetna opona. Na obecny sezon zdecydowałem się na set Ardent Race/Ikon. Continental jest fajny, ale tylko wersja wzmocniona, Race Sport poległ u znajomego na trzecim wypadzie w góry ;) Na Schwalbe i Geax'ie nie jeździłem nigdy, jakoś mam zaufanie do Maxxisów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu powyższych opon i kilku opinii chyba zdecyduję się na zestaw Maxxis Ikon 29x2.2 60tpi.

Pytanie tylko czy lepiej drutowa czy zwijana? Różnica w wadze to ok. 70-80g a w cenie ok. 30zł.

Czy zwijaną mogę założyć z dętką? (może głupie pytanie ale wolę potwierdzić, bo obecnie mam ardent z drutem :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...