Skocz do zawartości

[Korba] prawa i ilość zębatek


hala2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałbym kupic sobie korbę z ilością zębatek większą od 3. Czy to w ogóle jest możliwe? Rozumiem, że musiałbym wymienić przerzutki i chyba łańcuch. Próbowałem znaleźś takie korby w internecie, ale nie mogłem. Prosiłbym o radę specjalistów))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są/były takie korby, do niej musiałbyś zamontować bezstopniową manetkę lewą (pytanie czy jesteś w stanie mieć dwie różne), gdyż nie ma indeksowanych manetek lewych czterobiegowych.

Nie wiem co chcesz osiągnąć przez 4 tarcze korby, ale wiele biegów w napędzie np 3x9 się dubluje, efektywnych z 27 o ile pamiętam będziesz miał 14, czyli ciut ponad połowę tego co oferuje taki napęd. Prawie na pewno nie rozszerzysz dostępnego zakresu przełożeń, efekt podobny lub ten sam można osiągnąć za pomocą innej kasety i/lub innych tarcz obecnej korby.

Prawdopodobnie musiałbyś wymienić wkład suportu na którym obraca się taka korba oraz będziesz miał prawdopodobnie problem ze znalezieniem kompatybilnej przerzutki przedniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Za mojej młodości był napęd 20. 4x5. Nie mam pojęcia na jaki to cudo było osprzęcie. Rower był na kołach 24", ojciec kumpla przywiózł go z czechosłowacji. Obecnie praktycznie nie ma możliwości kupna przerzutki i korby na 4 biegi z przodu.

 

Chyba że sobie ją sami zrobimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...