Skocz do zawartości

[smar i wosk] Zamiast Rohloffa


Rekomendowane odpowiedzi

Od kikunastu lat używam tylko Rohloffa. Uwielbiam dźwięk łańcucha po nasmarowaniu go Rohloffem. Jednakże ma on kilka wad, po pierwsze tragicznie zalepia napęd, po drugie po nasmarowaniu, odczekaniu 24h, mogę go wycierać i wycierać z 15 minut i tak będzie wychodzić z łańcucha, obsmarowywać kasetę przez co następnie do wszystkiego będzie się lepić brud.

 

Zaczyna do mnie w sumie dochodzić że Rohloff taki fajny nie jest. Czy jest jakiś smar który deklasuje Rohloffa? 

 

Po co się stosuje wosk po smarowaniu? Czy po to żeby odizolować smar(?) i dzięki temu nie przyklejał się do niego brud?

 

Tak więć szukam lepszego smaru(w płynie) od Rohloffa do którego nie będzie się tak lepić i faktycznie wydłuży życie łańcucha plus ewentualnie wosku, raczej w sprayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Elf259 bez urazy ale trochę z choinki się urwałeś :)

 

@@AntyIdiota - przez te kilkanaście lat doświadczenia z Rohloffem nie dobrałeś odpowiedniej (małej) dawki aplikowanej na łańcuch podczas smarowania?  Rohloff jest super tylko trzeba odpowiednio go dozować, a przynajmniej do tego doszedłem używając go dopiero od roku.

 

Owszem, nawet po takim skromnym smarowaniu łańcucha kaseta trochę się "naoliwi" ale według mnie nie jest to takie straszne i raz na kilka czyszczeń łańcucha można ją bez problemu domyć środkiem do odtłuszczania. Są gorsze smary po których jest dużo bardziej uwalona brudem. Ale ja jeżdżę głównie po szosie to może w terenie jest gorzej. 

 

O wosku stosowanym po smarowaniu pierwsze słyszę. Chyba że chodzi o smary na bazie wosku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kroon penetrating oil + MoS2. Wadą jest to, że jakoś szybko paruje (starcza na trochę poniżej 100 km w suchym, a w mokrym, to różnie. No i nie spodoba Ci się dźwięk łańcucha, bo w porównaniu z innymi olejami jakich używałem, po tym łańcuch jest bezdźwięczny. nawet sporadyczne haratanie o okienko, czy tryby jest cichsze od szumu gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o tym smarze

velonews.pl/sprzet/testy/3180-progold-prolink-extreme-test-bardzodlugoterminowy

Jest mało popularny bo drogi ale ja używam i stwierdzam że jest niemal idealny,w suchych warunkach nie łapie brudu i świetnie radzi sobie w mokrych warunkach, jest bardzo żadki świetnie penetruję ogniwa. Zainteresuj się nim bo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie opis tego "superproduktu" brzmi jak bełkot marketingowców producenta a nie test użytkownika. Wiele konkretów nie ma, poza tym żeby lać go coraz więcej to z każdym kolejnym smarowaniem będzie tylko lepiej bo magiczne cząstki będą łączyć się z metalem gwarantując mniejsze zużycie.

 

Jedno jest pewne - jeśli konsystencja tego smarowidła zbliżona jest do wody to sparować trzeba będzie często i obficie (zaraz, przecież nawet producent to zaleca) i sporo smaru wyląduje nie na ogniwach ale obok nich. 

 

Podobnie miałem z suchymi smarami FL - Teflon Plus i Ceramic Wax - nie były złe, łańcuch był suchy ale smarować trzeba było co 100-150 km bo już było głośno a zawartość buteleczek znikała bardzo szybko bo smarowałem nie tylko łańcuch ale opony i podłogę w pokoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały sezon przejeździłem na Prolink i mogę powiedzieć, że napęd po smarowaniu jest naprawdę cichy i pracuje lekko i przyjemnie - zgrzyty pojawiają się po około 80-100km. Smar nie zbiera syfu a czyszczenie łańcucha jest po nim banalnie proste, wystarczy kilka razy przetrzeć i aplikować kolejną warstwę. Porównując do czerwonego według mnie w suchych warunkach jest sporo lepszą opcją, nie mówiąc już o wyższości nad takimi specyfikami jak finish ceramic.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odniosłem odwrotne wrażenie i dla mnie teflon jest sporo wydajniejszy i lepszy od ceramika. Co do prolinka nakładanie każdej kolejnej warstwy przedłuża jego działanie i po takich 4-5 smarowania da się przejechać to 100km bez piszczenia łańcucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...