Skocz do zawartości

[Problem] Wibracje podczas hamowania


nopel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.
Załóżmy że jadę sobie po asfalcie, i hamuję w opór tylnym hamulcem - do zablokowania koła. Cały wahacz wpada wtedy w gigantyczne wibracje, dosłownie lata góra dół, razem z kołem, i po części z resztą roweru. Ogólnie - wszystko się telepie, wibruje i podskakuje
Sprawa jest tylko wtedy, gdy zahamuję do zablokowania koła.
Opona to Panaracer Fire XC, hampel to Formula oro K18, tarcze też formuli, 185mm. Rama to Canyon Torque FR, luzu na tulejkach nie ma.
Nie ma luzu między tarczą a piastą, i zaciskiem a adapterem i ramą.

Ma ktoś jakiś pomysł o co chodzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznie gdy dłuższy czas temu miałem Accenta El Nino z Saguaro oraz W cubie 29 również z saguaro i w sumie olałem sprawe bo nie znalazłem sprawcy . W trzech ostatnich rowerach ( fulle 140-160mm) coś takiego nie występuje choć mam dużo przyczepniejsze gumy .

 

Może luz na klockach ? Choć w sumie miałem K18 w canyonie i tego problemu nie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Załóżmy że jadę sobie po asfalcie, i hamuję w opór tylnym hamulcem - do zablokowania koła

Hamowanie na asfalcie do zablokowania koła to raczej średni pomysł. Weź pod uwagę  rodzaj bieżnika na Twojej oponie i stopień twardości gumy .Jeśli to samo będzie na innej oponie ,to wtedy jest powód do zmartwienia. IMO powodem jest opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...