Skocz do zawartości

[rower] Canyon Grand Canyon AL 5.9 2015 - czy coś innego w tej cenie


ciechurka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie do Was wszystkich ale zwłaszcza do Ruleza. Znalazłem takie coś:

 

http://www.decathlon.pl/rower-gorski-rockrider-81--id_8168918.html#anchor_ComponentProductFeatures

 

Co mógłbyś o tym powiedzieć... Wiem, że szukałem czegoś do 3500, ale tu przy cenie 1999 chyba nie wychodzi to najgorszy sprzęt z możliwych, wydaje mi się, ze pojeździć się da a cena... 1500 w kieszeni. Ale to moje "laikowskie" zdanie.Czy mogę prosić o zdanie?

 

Jeszcze jest taki ale chyba już w tym wypadku to lepiej dołożyć do Nortteca.

 

Przepraszam za taką rozbieżność ale chciałbym się dowiedzieć co o tych rowerach myślicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłem dziś w sklepie dostałem dość ciekawą ofertę. Żeby się nie zagłębiać w ceny ustalmy proszę, że są takie same dla wszystkich modeli i mieszczą się w moim zaproponowanym budżecie. Oto co mi zaproponowano:

 

Merida:

http://www.esportowiec.com.pl/rowery-29-c-18/rower-merida-bignine-900-2014-p-3186.html

 

Lapierre:

http://www.lapierre-bikes.co.uk/2015/bikes-mtb-cross-country/prorace-227-229

 

Whistle:

http://atala.pl/alikut-1491/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whistle nie mierzylem i nie jezdzilem. Gosc powiedzial, ze moze uda mu sie go w dobrej cenie sciagnac. Jak potwierdzi zaxzne sie martwic gdzie go przymierzyc:-) Na te chwile sie nie podpalam:-) Ale tak na realnie to bardziej Merida Big Nine 900 2014 i silverback Sola 2 2014. Chyba tez mie mozna narzekac prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dziś Meridką 17" i Drakarem 19" (podobno to te same ramy jeżeli chodzi o wielkość). Problem jest taki, że na 19" czuję się trochę jak na koniu. Mam wrażenie, że muszę okiełznać ten rower (siodło znajduje się ledwo na równo z górą główki, może nawet jest ciut pod a to chyba tak nie powinno być? - uświadomcie mnie proszę). Na 17" jeździ mi się dobrze choć mam wrażenie, ze jest ciut za mała. Na pewno mostek musiałbym dłuższy zamontować (siodło miałem już cofnięto do tyłu - nie wiem jak dokładnie powinno się je ustawić ale miałem dość mocno cofnięte). Co do 19" poprosiłem by przełożyli mi mostek odwrotnie i zobaczę jeszcze raz jak się jeździ (już dziś nie miałem czasu bo 18 doszła i zamykali sklep). Z mostkiem podniesionym czuję się jak na "damce" jadąc po bułki. Niestety Merida w 29er'ach nie robi ram pośrednich a myślę, że taka byłaby mi potrzebna.

 

Jeździłem jeżeli się nie mylę na Meridzie Big Nine TFS 100 i na Drakarze - chyba tym - Drakar Big 29 40-V. Jeżeli prawda jest to, ze to podobne ramy to zakładam, że dobrze się przymierzyłem i wiem, że nic nie wiem:) Chyba coś innego jeszcze muszę przymierzyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak spojrzałem, usiadłem. Był niezmontowany. Jak pojadę 19" zobaczyć i się przejechać to zobaczę też 27.5. Jak siedziałem na 27.5" to rama 18.5 wydawała się ok, ale to trzeba się przejechać bo siedzenie niewiele wnosi. Ale różnica w wielkości kół jest bardzo zauważalna niby tylko 1,5 cala a bardzo rzuca się w oczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - muszę poczytać o tym siodełku. Jutro idę pooglądać Rock Machine. Zobaczymy jak te cuda leżą pode mną;)

 

Wracając do dzisiejszej jazdy - tak jak już wcześniej pisałem (albo miałem napisać i zapomniałem o tym) - na 19" stojąc nad ramą przednie koło podniosłem 8 cm, na 17" 13 cm. Czy mogę przy kołach 29" traktować to także jako wyznacznik doboru wielkości ramy, czy przy tym kole będzie inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa na necie takie tabele rozmiarow ram ale kazda marka ma tak naprawde inny rozmiar..Musisz miec te 10 cm luzu miedzy kroczem a rama kiedy stoisz na wyprostowanych nogach i nie mniej..

 

Mozesz tez  obliczyc  sobie jaka rama teoretycznie Ci bedzie pasowac..

stan na boso gdzies przy scianie badz framudze drzwi i wloz ksiazke miedzy nogi ,nastepnie zmierz odleglosc od ziemi do konca ksiazki czyli do kroku..To co Ci wyjdzie musisz pomnozyc przez 0,57 a nastepnie ten wynik podzielic przez 2,54 ..

powinno wyjsc jaka rame potrzebujesz ale wez to z przymruzeniem oka bo z tego co wiem roznie to wychodzi..Tak naprawde rame trzeba przymierzyc osobiscie i najlepiej jak to wlasnie zrobisz do tego ustawiajac sobie siodelko w prawidlowy sposob..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam jeszcze jedno pytanie - odnośnie spawów. Czy o czymś świadczą spawy szlifowane i nieszlifowane? Czy świadczy to o jakości spawów bądź jakości wykonania całej ramy? Czy należy na to zwracać uwagę?


Jakby nie liczył wychodzi 18.5 - no może 18,4:) I co ja zrobić?? Wiem, że bliżej 19" ale nie czułem się dobrze na tym rowerze. Zrobię jeszcze raz podejście mostkiem odwróconym. Może będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne ze spaw szlifowany to spaw oslabiony.Niby spawy alu mozna delikatnie szlifowac i zapewne firmy produkujace ramy robia to w granicach normy,zachowujac wytrzymalosc , ale glownie dlatego zeby rama sie podobala i byla wizualnie atrakcyjniejsza..Ostatnio ogladalem rowery jakiejs marki i zauwazylem ze zrezygnowali ze szlifowanych spawow wiec moze cos bylo nie tak. Chodzi tez pewnie o koszty gdyz szlifowanie podnosi koszt a co za tym idzie cene ktora ma byc jak najbardziej atrakcyjniejsza:)


Ciechurka szukaj takiego sklepu w ktorym bedzie odpowiedni sprzedawaca.Powinienes wyczuc czy sie zna i czy chce pomoc, czy tylko wcisnac sprzet ktory nie schodzi badz na ktorym mozna zarobic przed koncem sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki robertocarlos. Tak właśnie staram się robić. Po dzisiejszym dniu mam wrażenie, że sprzedawca nie chce wcisnąć mi roweru ale chce pomóc - ale to się jeszcze okaże. Zobaczę jutro jak te Rock Machine się prezentują - może tam coś znajdę. Torrent 90 wydaje się być ciekawy. Zobaczymy jaką cenę zaproponują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie udało mi się przymierzyć Rocka bo nie mieli mojego rozmiaru i sprawa jest odłożona na około tydzień. W tym czasie chciałbym poradzić się o następująco rzecz.

 

Biorąc pod uwagę te dwa rowery, który byście wybrali i dlaczego. Czy dokonuję dobrego wybory skupiając się tylko na tych dwóch markach. Przy okazji może ktoś wie ile wazy ten Rock Machine?

 

Rock Machine Torrent 90 2014:

http://www.hupnakolo.cz/rock-machine-torrent-90-2014?vid=6406

 

lub 2015:

http://www.hupnakolo.cz/rock-machine-torrent-90-yellow-blue-matt-black-2015?vid=14631

 

(dziwne, że nigdzie nie mogę znaleźć wagi rowerów RM),

 

 

czy ten Silverback Sola 2

http://www.bikeroar.com/products/silverback/sola-2-2014

 

 

Proszę o radę i krótkie uzasadnienie. Ceny rowerów bardzo zbliżone do siebie. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję robertocarlos. Myślę, że ostatecznie już będę wybierał między tymi dwoma modelami. W przyszłym tygodniu jadę mierzyć Silvera. Wiem, że ma on ośki o których pisał kiedyś Rulez więc to tez chyba będzie plusem. A czy ogólnie mógłbym Was prosić o zestawienie tych dwóch rowerów pod względem geometrii i podzespołów? Jak maja się one względem siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amor lepszy troche w Silverback ale tym w RockMachine tez bedziesz zadowolony, naped podobnie ale na plus wg mnie i to duzy w Rock Machine bo masz lepsza korbe ze zintegrowana osia co daje lepsza sztywnosc..Piasty podobnie z tylu z przodu masz w Silverze 15 mm jak chciales wiec sztywniejszy przodek bedzie,ale ja bym sie tym raczej nie sugerowal przy kupnie roweru bo przy twojej wadze i przeznaczeniu roweru nie bedziesz tego az tak potrzebowal..Hamulce lepsze w Silverze ale mozna z klockami pokombinowac jakby byly za slabe ale nie powinny przy Twojej wadze..Obrecze podobnie budzetowe ,oponki zalezy kto co lubi sprawa wg mnie indywidualna..

Ogolnie dosc podobnie ,kazdy ma cos lepsze i cos gorsze..W miare uplywu czasu i kilometrow bedziesz mogl cos w rowerze zmieniac pod siebie czy to hamulce czy cos w napedzie czy naprzyklad manetki..

 

Teraz pozostaje Ci sie przejechac na tych roweruch i zdecydowac..


Tak wogole to zauwazyles ze w Silver masz rozmiary 18 i 20 a w RockMachine 16,5 i 19 a potem juz 21 ???


Jeszcze tak na podsumowanie to w Silverze masz naped 3x10 a RockMachine 2x10..Silver bedzie troszke szybszy ale na bardzo stromych wzniesieniach jak juz nie bedziesz dawal w Silverze rady to w RockMachine jeszcze bedziesz mial bardziej miekkie przelozenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...