Skocz do zawartości

[wymiana amortyzatora] author basic z 2007 roku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuję wymianę nowego amora w autorze basic 2007 r. rozm ramy 21, koła 26(oryginalnie byl rst capa 76 mm). Czy założenie amora o skoku 100 mm bardzo nadużyje geometrię roweru czy śmiało będę mógł śmigać. Jazda to głównie las i bezdroża, moja waga 100 kg.

A i jeszcze pozostaje rozmiar główki ramy- w starym amorze rura sterowa ma rozm 1 cal a wydaję mi się że główka ramy ma średnicę 1 1/8 cala. Czy to możliwe, bo jak zdjąłem stery to amor od razu wypadł a z ramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam authora basica 2007r od nowości i on ma średnicę główki ramy 1 i1/8cala.  Zamiast tej capy przerabiałem już nowego xcra 100mm, różnica w zmianie geometrii marginalna, tzn po przesiadce jechałem od razu maraton i nic się nie musiałem przystosowywać do jazdy od nowa. Po roku złapał luzy to go sprzedałem. Teraz mam spinnera sw 7 i też luzy złapał, ale nie takie jak xcr. Różnica między tym rst capą a xcrem i sw7 ogromna na korzyść tych 2 ostatnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NAGINATOR - tak jak koledzy wspomnieli wyżej, szukaj amortyzatora na 1,1/8". Taki wymiar podany jest na stronie Authora dla twojego modelu. Pytanie o budżet na ten amortyzator. Możesz wymienić go na XCR'a, albo na coś lepszego powietrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.....

Po dokładnym zmierzeniu jest główka ramy na 1 1/8 cala :).

Teraz tak podliczam wszystko i nie wiem czy pakowact w niego kasę czy poczekać z rok i zapodać nowe jakieś sprzęciwo. Do wymiany: amor łącznie ze sterami mostkiem i kierownicą i cały napęd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...