Skocz do zawartości

[10000-12000] rower mtb


Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post, więc chciał bym się przywitać, yoo.

 

Ostatnio wpadło troszkę sianka, a od dawna chodzi za mna dobry rower, ale nie wiem jaki powinienem wybrać.

 

Pobuszowałem na forum, ale nie znalazłem interesującej mnie odpowiedzi. Mieszkam w Irlandii i czasami będę chciał się wybrać na takie przejażdżki

 

Ogólnie będę go użytkował w mieście i może czasami jakieś niedługie wyprawy asfaltowe z tym, że dokupię sobię odpowiednie opony.

 

Generalnie 10 tys. mogę wydać, jak będzie trzeba to i 12 tys. wydam ale najlepiej bym wydał 6-8.

 

Co polecacie? Jak duże koła? Na tych szlakach górskich sa ciasne zakręty, dlatego nie jestem pewien 29er. Dodam, że będę jeździł czysto relaksacyjnie, bez spinek i maratonów.

 

Pozdrawiam,

Benio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

179cm 75 kg.

Jak pojadę na te szlaki górskie to oczywiście będę szalał, bez dwóch zdań. Szybkie zjady itd.

Jak już pisałem będę czasami jeździł ścieżkami rowerowymi i czasem jakiś asfalt.

Powiedzmy:

60% ciężki teren

20% lekki teren i parki

20% asfalt i miasto

 

Młoda ma już swoja ukraine z koszykiem, teraz pora na mnie.

Jestem w stanie przeznaczyć spora gotówkę, bo lubię mieć dobry sprzęt, nie ważne co kupuję.

Na wakacje też się coś znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję coś takiego:

http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/Skeen-9-0_id_25140_.htm

lub nawet niższy model:
http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/Skeen-8-0_id_25138_.htm

 

Full o skoku w graniach 120mm wydaje się być najbardziej optymalnym rozwiązaniem, oglądając filmiki nie widzę sensu zakupu roweru enduro, zaś HT będzie mniej wygodny.

Dla amatora już te dwa rowery mogą być przerostem formy nad treścią (szczególnie 9.0 - praktycznie pełne XT, SID i Monarch na tyle), ale jeszcze w graniach zdrowego rozsądku. Wydanie większej kwoty przez osobę, która nie ściga się o ułamki sekund, nie przyniesie większych korzyści, a jedynie odchudzi mocno portfel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ślicznie za poradę. Koła 26? Natomiast nie rozumiem zbytnio o co chodzi z tym enduro i HT. W każdym razie, nie mogę znaleźć dealera Radon w Irlandii, choć musze przyznać, że rowerki mi się spodobały. Za to dużo tu Giant'ów, Scott'ów, troszkę Trek'ów, Lappiere, Cube i można nawet dostać Rometa czy Krossa. Czy z tych marek mógł by mi ktoś z Was doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doradzę wizytę w sklepie rowerowym i przymiarkę paru modeli.  Da to znacznie więcej niż teoretyzowanie w sieci.

 

Z tego co piszesz i pokazujesz wynika, że potrzebujesz roweru w lekki teren i na trasy miejsko-asfaltowe.  HT (sztywniak) do xc/maratonu spokojnie do tego wystarczy. Full to imo przesada.

 

Jeżeli chodzi o rozmiar koła, nikt nie zadecyduje za ciebie. Patrz pkt 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już opisałem

60% ciężki teren

20% lekki teren i parki

20% asfalt i miasto

 

Do sklepu pójdę i przymiarki zrobię, ale jak już będę miał punkt zaczepienia i będę wiedział czego szukać. Niestety nie ufam sprzedawca, mało który dba o dobro klienta, raczej interesuje ich własny interes. Dlatego najpierw chcę zaczerpnać Waszej opinii do moich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba masz na myśli rower trail/allmountain... a skoro masz zamiar szaleć w "ciężkim terenie" to zacznij od zakupu przyzwoitego kasku, ochrony ciała, ciuchów oświetlenia i innych gadżetów które powinieneś mieć a za resztę rower za 6-8 patyków już można coś mieć

 

tak z głupia frant np giant trance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ciężki teren to to coś na filmie, to jest to lekki teren z tendencją do bardzo lekkiego.

 

Przez wizytę w sklepie rozumiem głównie aspekt edukacyjny.  Nie musisz od razu wyciągać portfela, ale musisz (a przynajmniej zdecydowanie powinieneś) przysiąść na kilka sprzętów, żeby mieć choć jakiekolwiek wyobrażenie praktyczne.

 

Niestety - przy całym szacunku - wygląda że nie masz, a nie liczyłbym na kogoś cierpliwego tutaj, kto poświęci czas na tłumaczenie od podstaw co to HT, co to full i jakie są teraz dostępne rozmiary kół.  Wszystko jest w necie.

 

Jeżeli chodzi o bardziej konkretny wybór, są katalogi np. http://katalog.bikeworld.pl/2014/web/ czy duże sklepy (np. evanscycles.com), gdzie jest można się zorientować co i za jakie pieniądze można dostać.  Wtedy warto pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...