Skocz do zawartości

[do 1500 zł] MTB dla początkującej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

planuję rozpocząć jazdę bardziej można powiedzieć sportową, Aktualnie jako amatorka jeżdżę po mieście starą Gazelą, wiadomo, krótkie dystanse około 10-15 km dziennie. Czasami pożyczonym rowerem górskim (kompletnie niedopasowanym) poza miastem.

 

Chciałabym kupić coś do jazdy na dłuższe dystanse - na początek na pewno będzie to koło 30 km, drogi mieszane asfalt i scieżki rowerowe w lesie, polne, bez szaleństw, trasy rowerowe w okolicach Krakowa. Na trasy miejskie do transportu zostaje Gazela.

 

Trudno nie zauważyć, że nie znam się w ogóle, dlatego pytam - ile taki sprzęt dla początkującego powinien kosztować? Wstępnie zakładam do 1500 zł. Jestem niska, mam ok. 157 cm, 50 kg. Chciałabym coś poprzymierzać w sklepach, ale najpierw próbuję znaleźć modele godne uwagi.

 

Będę bardzo wdzięczna za rady.


Przeglądałam część wątków na forum i moją uwagę zwrócił:

http://www.goride.pl/kross-level-f3-2013-wysylka-kurierem-dhl-gratis-p-311.html

Albo:

http://www.goride.pl/kross-level-f2-2013-tylko-rozm-wysylka-kurierem-dhl-gratis-p-310.html

 

Pytanie - czy to jest coś dla osoby właśnie początkującej, której jeszcze rowerowa fantazja nie ponosi? ;) nie do końca znam jeszcze trasy rowerowe wokół Krakowa, dlatego na pewno nie będę szaleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie uzupełniająco napiszę wyraźniej - cieżko powiedzieć, żebym coś preferowała, bo nie mam doświadczenia, chcę dopiero zacząć, z takim właśnie założeniem, żeby jazda nie polegała na wycieczkach na szutrze, bo na płaskim jeżdżę na codzień po mieście. Nie jeździłam dużo w terenie, do zeszłego roku ciężko było mi wjechać pod większą górę, ale ponad rok jeżdżenia na różnych trasach miejskim starociem z kontrą i bez żadnych przerzutek sprawił, że trochę się wprawiłam. Czeka mnie sporo stresów i potrzebuję czegoś na "wyżycie się". Przy większych prędkościach Gazelą obawiam się, że się rozleci, o dziurach nie wspominając. Potrzebuję czegoś solidnego, żebym dała radę na początek, ale też żebym nie musiała wymieniać roweru za pół roku, jakbym się trochę rozkręciła. Jak już będę miała sprzęt to poszukam jakiś tras i wtedy będę wiedziała co preferuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ukradliście Marioli wątek :P

Wracając do pierwotnego pytania: najbardziej uniwersalny przy takich założeniach byłby 29er (i ewentualna wymiana opon, jeśli jeździłabyś głownie po asfalcie), ale w tej cenie ciężko byłoby znaleźć coś sensownego i wystarczająco małego ;) W takim razie najlepszą opcją będzie tegoroczny Kands Energy 1300. Mieści się w budżecie i niełatwo znaleźć lepszy sprzęt nawet dokładając jeszcze kilka stówek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, temat trochę się zmienił. Ale podejrzewam, że wątków osób początkujących jak mój jest setki, stąd brak zainteresowania. Moim problemem jest właśnie niski wzrost :/ dziękuję, obejrzę sobie tego Kandsa!


Tylko czy rowery Kands można gdzieś na żywo przymierzyć w Krakowie? Mam małe obawy czy rama 17" nie będzie dla mnie za duża... Stąd propozycja tych Krossów do oceny w pierwszym poście, bo one mają ramy 15"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam i biję się w pierś  :wallbash: albo w głowę :P porównując te dwie propozycje to praktycznie wszystko mają na podobnym poziomie prócz hamulców. W tej droższej wersji rower posiada hamulce hydrauliczne hayesy które nie sa zbytnio dobre więc jesli nie planujesz jazdy po górach to ten tańszy kross w zupełności powinien Ci starczyć albo kupić ten z hydraulikami a później gdyby nie zdały egzaminu wymienić na lepsze Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! właśnie dlatego dobrze zaciągnąć opinii drugiej osoby. Mailowałam ze sklepem  Krk, żeby dowiedzieć się czy mają te modele Krossa do sprawdzenia na stanie i sprzedawca zachwalał mi właśnie ten droższy model ze względu na hamulce hydrauliczne.

 

Podejrzewam, że innych propozycji nikt nie będzie miał? Obstawiam niestety, że rama 15-16" to dla mnie maks. Pewnie powinnam pisać w jakimś dziale dziecięcym ze swoim wzrostem, a ze mnie stara baba przecież, na różowym komunijnym rowerze nie będzie mi do twarzy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko czy rowery Kands można gdzieś na żywo przymierzyć w Krakowie?
Gdzieś na pewno (swojego Kandsa też kupowałem stacjonarnie w Krk), ale niestety trzeba polować. Ewentualnie skontaktuj się z Transrowerem (producent) i spytaj, czy znają adres jakiegoś sklepu w Krakowie. W ostateczności w Rzezawie (wieś między Bochnią a Brzeskiem) jest sklep, gdzie widziałem chyba wszystkie rowery marki Kands.

 

 

 

Obstawiam niestety, że rama 15-16" to dla mnie maks.
Gdyby chodziło o crossa, to może. Ale MTB z 26" kołami nie powinien być za duży nawet z ramą 17" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam skoro i tak już Mariola straciła temat to  mam pytanie .Planuje zakup MTB do 1500zł ,żeby nie było przez 3 dni czytałem forum ,ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi zastanawiam się nad Kands 1300 Disc (zmieniłbym hamulce na hydrauliki ,ale po sezonie) lub Kross A2 .Proszę o skomentowaniem moich  decyzji i pokazaniu lepszych bicyklów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedną kwestie mamy z głowy a co z wyborem między tymi dwoma ewentualnie jakimś innym zaproponowanym przez ciebie?

Pomysł zmiany na hydrauliki wynikał z tego ,że są 2 wersje roweru 1 ma mechaniczne 2 ma hydrauliczne tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ha! właśnie dlatego dobrze zaciągnąć opinii drugiej osoby. Mailowałam ze sklepem  Krk, żeby dowiedzieć się czy mają te modele Krossa do sprawdzenia na stanie i sprzedawca zachwalał mi właśnie ten droższy model ze względu na hamulce hydrauliczne.

 

Podejrzewam, że innych propozycji nikt nie będzie miał? Obstawiam niestety, że rama 15-16" to dla mnie maks. Pewnie powinnam pisać w jakimś dziale dziecięcym ze swoim wzrostem, a ze mnie stara baba przecież, na różowym komunijnym rowerze nie będzie mi do twarzy :/

 

Jeżeli chodzi o Krossy,to według mnie zaoszczędzisz te 210 zł kupując wersję z V-kami.

Myślę,że w zupełności Ci wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam skoro i tak już Mariola straciła temat to  mam pytanie .Planuje zakup MTB do 1500zł ,żeby nie było przez 3 dni czytałem forum ,ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi zastanawiam się nad Kands 1300 Disc (zmieniłbym hamulce na hydrauliki ,ale po sezonie) lub Kross A2 .Proszę o skomentowaniem moich  decyzji i pokazaniu lepszych bicyklów.

 

No ładni dżentelmeni, już drugi taki ;) a skąd niby założenie, że straciłam?

 

Ok, Krossy. A czy jest coś innego godnego uwagi? Np. obok mnie w Cracovii jest wielki salon Romet, czy jest sens tam zaglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...