Skocz do zawartości

[ rower ] kross level b9 2014r lub kellys tnt 90 2014 r który powinienem kupic


kamilNK2014

Który lepszy rower   

11 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który rower lepszy pod wszystkimi względami

    • Kellys tnt 90 z 2014 r
    • Kross Level B9 z 2014 r


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie 

 

Mam poważny dylemat z którym zwracam się do specjalistów i osób doświadczonych które są w stanie dobrze doradzić.

 

Mianowicie  w końcu uzbierałem 6500 zł na dobry rowerek 

Interesuje mnie tylko Kross Level B9 z 2014r lub Kellys TNT 90 z 2014 r nie wiem który jest lepszy, proszę o pomoc w doborze roweru. 

 

Link do roweru Kross 

http://www.kross.pl/pl/2014/mtb-xc-29quot/level-b9

 

Link do roweru Kellys 

http://www.kellysbike.com/PL/rowery-2014/gorskie/hardtail-29/tnt-90#.U1gF3HTNirc

 

Jestem osobą szczupłą waga 65 kg wzrost 177 cm dziennie robię od 30 km do 65 km a na treningach to do 100 km  a na wycieczkach do 200 km to już max max 

jeżdżę zazwyczaj po szosie ale jak to jest  w mojej miejscowości i okolicy grzechem było by nie wjechać w las i dla tego wybrałem te dwa rowery, zależy mi na miękkim  amorku ciśnieniowym, dobrym osprzęcie, dobrych hamulcach, dobrym stylu jazdy na długich trasach szosowych np : 

80 km szosą i 20 km lasem 

również zależy mi na dobrym i szybkim przełożeniu tzn, muszę mieć szybkie przyśpieszenie z przerzutki przód 2  a tył 3 i 4 i żeby to przełożenie nie było ciężkie do rozbujania.

Bardzo spodobał mi się kross dla tego że jest tam rama carbon  dobry lakier i niby dobre hamulce hydrauliczne a moim zdaniem to średniaki. Co do marki Kellys to ostatnio jeździłem Kellys VIPER 3.0 i był świetny zrobiłem na nim wiele wiele wiele km i w końcu siadł osprzęt, jeszcze jeździ ale po ostatnim wypadku musiałem wymontować tylną przerzutkę i teraz muszę jeździć na przerzutkach przód 2 a tył 5 nie  mam zamiaru w niego kasy ładować nie opłaca mi sie 

Bardzo was proszę o pomoc w wyborze roweru i ramy 

 

Nie ma takiego tematu na Forum i nie ma pełnych odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dużo korzystniejszą ofertą wydaję się  kellys :)

 

Fajny amorek, pełne XT a do tego cena 1000 zł mniejsza.

 

Jedynie wygląd krossa w moim odczuciu miażdży kellysa ale chyba ważniejsze jest to, żeby sprzęt ładnie jeździł a nie pięknie wyglądał :)

 

edit.

 

Do tego z przodu kellys ma 3 blaty i czasami na szosie jest to naprawdę wygodne. Jedynie przy takich proporcjach jazdy warto pomyśleć o wymianie opon w kellysie bo rapid roby są fajne w teren a na asfalcie błyskawicznie znikają (wiem po sobie :) ), a do tego generują dosyć duże opory toczenia (za to generują wtedy obłędny dźwięk :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czy preferujesz ramę Alu czy carbon. Jeżeli alu to powinienneś raczej prównać kellysa z krossem B7 bo w nim rama jest alu. W takim przypadku B7 wychodzi 1000PLN taniej ale osprzęt z grubsza patrząc cały Deore a w Kellysie masz XT. Powstaje pytanie czy warto dopłacać 1000PLN do osprzętu XT. Co do korby dwu lub trzyblatowej to różne są preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czy preferujesz ramę Alu czy carbon. Jeżeli alu to powinienneś raczej prównać kellysa z krossem B7 bo w nim rama jest alu. W takim przypadku B7 wychodzi 1000PLN taniej ale osprzęt z grubsza patrząc cały Deore a w Kellysie masz XT. Powstaje pytanie czy warto dopłacać 1000PLN do osprzętu XT. Co do korby dwu lub trzyblatowej to różne są preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czy preferujesz ramę Alu czy carbon. Jeżeli alu to powinienneś raczej prównać kellysa z krossem B7 bo w nim rama jest alu. W takim przypadku B7 wychodzi 1000PLN taniej ale osprzęt z grubsza patrząc cały Deore a w Kellysie masz XT. Powstaje pytanie czy warto dopłacać 1000PLN do osprzętu XT. Co do korby dwu lub trzyblatowej to różne są preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że już zawęziłeś poszukiwania do tych dwóch modeli ale akurat w ostatnim BikeBoard jest test porównawczy kilkunastu rowerów do 4.5 tys. zł. Budżet niższy niż Twój ale warto przeczytać, chociażby żeby wiedzieć na co warto zwrócić uwagę przy zakupie. Co do tych dwóch modeli to radzę Ci wybrać Kellysa - o wiele lepszy osprzęt i amor. Kross, owszem ma fajną ramę ale osprzęt i amor o dwie klasy niżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi 

Dziś zauważyłem fajny rowerek firmy author 

Może jednak on będzie ok ? Widziałem go w katalogu rozmawiałem ze sprzedawcą i on też powiedział albo kellys tnt 90 albo Author Modus 29 z 2014 r 

 

http://velo.pl/rowery/gorskie/cross-country-29/author/modus-29-2014

 

Zobaczcie na tego authora i proszę o porównanie z Kellys tnt 90 

 

kross już odpada mówią ze ma lipną gwarancje i zdarza się że rama pęka w terenie. 

 

A w tym Author modus 29 jest podobno dobry amorek ale za to przerzutka tylna jest troszkę słaba ale to można wymienić 

 

Z góry dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Author, do śmietnika. Nie ma sensu.

Powiem Ci tak, jak lubisz popukać w ramę i mówić o to jest plastik. Bierz krossa. Ale wg mnie więcej da Ci osprzęt XT który od SLX/DEORE odbiega o lata świetlne (głównie dzięki manetkom) i więcej przyjemności z jazdy dadzą ci te dwie literki XT na każdej części osprzętu niż plastik w ramie. Dla mnie wybór jest jeden. Kellys.

@edit zauważyłem że manetki są SLX. Jakby podmienili Ci na XT byłoby fajnie, niemniej jednak dalej Kellys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej też tak sądzę jeździłem Authorem fajny bo fajny ale nie powala... Co do kellysa to go będą sprowadzać ale raczej po długim weekendzie go złożą. co sądzicie o ROCK SHOX Reba RL Solo Air (29), 100mm, air / PushLoc Remote Lockout on jest w Rowerze Kellys TNT 90 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...