Skocz do zawartości

[rower] BIRIA PRO RS


Taz77

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż temat rower powraca po UWAGA 15 latach przerwy. Tak tak tyle late temu ostatni raz siedziałem w tym interesie na dobre po uszy. Bardzo bardzo duuuużo się pozmieniało technicznie. Kiedyś jak by ktoś powiedział stery a-head to bym się spytał co to jest i do czego to służy :) albo kaseta 10 biegowa - żart ?! heheh ale takie czasy nastały że z jednej strony łatwiej ale z drugiej trzeba się troszkę zagłębić w te nowości. No więc jakoś rok temu zawisła na allegro rama BIRIA PRO RS używana ale nie skatowana. Rama w jednym kawałku wiadomo ryśnięta tu i tam od użytkowania ale nie popękana czy coś w tym stylu. Mała bitwa i kupiona

 

p9160004k.jpg

 

p9160005.jpg

 

p9160006h.jpg

 

rozmiar 21 cali malowanie jak dla mnie idealne żółto-srebrne

 

Czas na koła hmmm no cóż pewnie część z was się trochę zdziwi dlaczego 24 cale ? Z prostego powodu w planie jest wsadzenie tam opon 3 calowych (Kenda Flame) i dlatego 24 ponieważ 26 calowy odpowiednik już nie wszedł by w te rame. Jakieś 3 lata temu śmigałem na takim starym pryku do roboty właśnie na takiej oponie na pupie. Nie miłosiernie się na tym w zakręty wchodziło fakt opona trochę ciężka ale na miasto nie ma co marudzić jest do tego stworzona.

 

p9160007.jpg

 

p9160008.jpg

 

p9160009.jpg

 

w sumie długo szukałem odpowiedniej obręczy na allegro. Miała być stalowa w chromie i 24 cale. I któregoś dnia pojawił się komplet takich kółek wymontowane z jakiegoś roweru. Na zwykłych piastach i starego typu kasecie nakręcanej na piastę. Udało się wylicytować za grosze a miedzy czasie już jechały do mnie piasty shimanoo (HB-M475 FH-M475) i do kompletu szprychy z nyplami i tarcze tektro 203 mm. Nie szukałem nic z wyższej półki, a to dlatego że potrzebuję sobie pośmigać na tych kołach po mieście i okolicach. Z zapleceniem kół nie miałem problemu ale do właściwego naciągnięcia oddałem chłopakom w serwisie i dzisiaj szprychy grają jak struny.

 

PLAN: jest następujący tzn prócz tych przyciężkawych kółek reszta osprzętu ma być już z trochę wyższej półki w sumie obstawiłem na deore XT. Generalnie chodzi oto żeby w razie wypadu w jakieś nie wysokie górki zmienić tylko koła na te terenowe i jazda.

 

Się rozpisałem ...

 

Sezon powoli dobiega końca więc w zima to będzie idealny czas żeby poskładać to wszystko do kupy i na wiosnę przyszłego roku zrobić pierwszą jazdę bajkiem

 

p9160010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Małe zająknięcie tzn rama ma 20,5 cala uffff. Opona z ta kendą ma wielkośc normalnego koła 26 opona była już przymierzana w obręcz i całość w ramę. Co do patelni to przewidziałem że może być problem w przypadku 170 mm dlatego na pewno bedzie coś na 165 mm. Tarcza 203 mm na zdjęciu wcale to fajnie nie wygląda ale na żywo uwierzcie mi robi wrażenie przy tak mały kole. 203 też z tego powodu ponieważ lepiej się hamuje niż w przypadku 160 z identycznym zaciskiem. Generalnie na przód szukam widelca dwu półkowego oczywiście zdaje sobie sprawę że to waży ale mi się podoba więc taki będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...