Skocz do zawartości

[ kaseta ] Jak rozłożyć na pojedyncze zębatki ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przystępuje do przeróbki kasety 9 rzędowej na singla.

Byłem w serwisie gdzie miły Pan dał mi starą kasetę. Potrzebuje wyjąć z niej podkładki które są między zębatkami, a następnie jedną zębatkę nałożyć na kasetę. Rozumiecie o co chodzi.

I tu mam pytanie, jak rozebrać kasetę, jeśli ta jest nie rozbieralna. Ma z tego co widzę 3 nity. W jaki sposób je wybić, może ktoś z was ma sposób.

 

Teraz kolejne pytanie, z racji tego że robię singla będę musiał skrócić łańcuch. W jaki sposób mogę go rozkuć bez użycia skuwacza ? Gwóźdź i młotek ? Potem w miejsce wybitych sworzni wsadzę spinkę wiec nie muszę go spinać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, jeśli z całej kasety potrzebna Ci jedna zębatka to nie ma się co cackać.

Z rozkuciem łańcucha powinno Ci się udać tak jak napisałeś. Sam kiedyś zastosowałem tą metodę. Kładziesz ogniwo z pinem, który chcesz wybić na małej nakrętce (np. 5) przykładasz gwóźdź (raczej nie za cienki) i najlepiej jedno zdecydowane uderzenie młotkiem. Jeśli będziesz uderzał wielokrotnie i lekko to go tylko zaklepiesz bardziej. Przyda się czyjaś pomoc do przytrzymania łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szybkiego "rozkucia" łańcucha można użyć starej siekiery i młotka. Siekiera ostrzem do góry podparta na podłodze. Na ostrzu łańcuch. Jedno uderzenie młotkiem i po sprawie. Są bardziej finezyjne sposoby ale tym mogę uzyskać efekt w dosłownie 10 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...