Skocz do zawartości

[Góry Sowie] wycieczka jednodniowa


daid

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba nie to :wacko: .Aczkolwiek drzewa podobne. O tutaj http://www.strefamtb.pl/?a=trasy&trasa=14 jest szlak wokół Głuszycy i mocno mi się wydaje że to jest ten fragment najbliżej Wałbrzycha, u podnóża szczytów Jałowiec Mały i Jałowiec.

 

P.S. A zreszta o dokładne położenie tej trasy proszę męczyć Szoppersa, który przejechał w/w odcinek w okolicach 9 listopada 2008 roku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

singiel o którym mówicie to "(...)techniczne zjazdy w okolicy cesarskich skałek, „single track” na Rybnickim Grzbiecie" ?;>

 

jeżeli tak, to miejsce jest między 53 a 54 punktem na trasie która wyrysowałem wcześniej:

 

 

To nie to Kocury ;) szuka usilnie zeby wkleic jakas fote ;) samo umiejscowienie juz prawie mam obcykane ;)

Tak to jest jak sie jechalo za localsami_gangsterami i sie nie patrzy na mape i szlaki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies poltorej miesiaca temu jechalem trase Tour de Gluszyca czyli zielony szlak MTB. Zaczalem w Walbrzychu (Walbrzych Miasto), stamtad droga 381 do Gluszycy i poniewaz klasycznie nie moglem znalezc szlaku to zaraz za stacja benzynowa odbilem na 380 i znalazlem zielonego. Odbija on ostro w prawo na naprawde stromy podjazd, pozniej jest kilka serpentynek w gore i przechodzimy do clou programu czyli pieknego, cudownego, zjawiskowego i fenomenalnego singla ktory konczy sie przyjemnym zjazdem az do 380 prowadzacej z Gluszycy do Rybnicy Lesnej (na mapce oznaczona jako Skalna Brama) http://www.strefamtb.pl/mce/plugins/filemanager/files/profile/002_zielona_duza.jpg

Dalej szlak prowadzi do zamku Rogowiec, przeleczy Trzech Dolin itd itd ale tam nie zamierzacie jechac wiec starczy :) innych singletrackow na szlaku zielonym nie zaobserwowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrzcie na lewy górny róg mapy

http://www.strefamtb.pl/mce/plugins/filemanager/files/profile/mapa_calosc.jpg

 

jest tam żółty szlak który przechodzi przez "P. Kozia" (przełęcz)

 

tym szlakiem na północ (nie widać na mapie) jest kawałeczek , moze 1- 1,5 km do dworca głownego pkp

 

myśle że tam można rozpocząc wyprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle patrzysz na zdjecie ZaDymek ;) - rower stoi oparty na kierownicy a droga to jest to co widzisz po prawej stronie - pomaga jesli obrocisz zdjecie o 90 stopni ;)

 

Strasznie zaluje, ze mnie tam z wami nie bedzie...

Nie świruj, MUSISZ BYĆ ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wypluję płuc do 4-tego i nie zetrę nosa chusteczkami to się pojawię(nie ma to jak się przeziębić w środku lata). Co do singla- podpytam jeszcze Tobo jak tam dokładnie trafić i jak będę miał pewność, że mi się uda nas nie zgubić, to poprowadzę- ale nie obiecuję :) Gdzie ta zbiórka- bo ja bym podjechał autem do Jedliny, bo nie chce mi się wlec przez cały Wałbrzych rowerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wypluję płuc do 4-tego i nie zetrę nosa chusteczkami to się pojawię(nie ma to jak się przeziębić w środku lata). Co do singla- podpytam jeszcze Tobo jak tam dokładnie trafić i jak będę miał pewność, że mi się uda nas nie zgubić, to poprowadzę- ale nie obiecuję :) Gdzie ta zbiórka- bo ja bym podjechał autem do Jedliny, bo nie chce mi się wlec przez cały Wałbrzych rowerem?

 

Podpytaj :P

staral sie Zuch mi to wczoraj wytlumaczyc i mniej wiecej "chyba" kasam gdzie to jest.. ale Tobie rozne dziwne slowa skupione na Waszej okolicy na pewno wiecej powiedza :P

ps. nie boj sie ;) nie zgubimy Cie, tempo weekendowo turystyczne :D nawet Ci, bez nosa dadza rade :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc taka trasa?

 

60 km, raczej w 99 % przejezdna

 

1 dworzec pkp wałbrzych główny

2. przełecz kozia

3. omijamy Borową

4. sławietny singletrack do głuszycy ( o ile go ktoś znajdzie wg mnie zieleony szlak rowerowy prowadzący na zachód wygląda na cos takiego, tu jeszcze ustalimy , albo jakiegos spątana pojedziemy )

5. głuszyca

6 zielonym szlakiem rowerowym przez masyw włodarza

7, rzeczka (przełecz sokola)

8.wjazd na wielką sowe (ustalimy jak)

9.z wielkiej sowy zjazd czerwonym szlakiem na kozie siodło

10.czarnym na przełecz sokolą

11. polnymi drogami (są na mapie) do Sierpnicy

12.wjeżdzamy na zielony szlak rowerowy w sierpnicy

13 Kolce

14Cały czas zielonym szlakiem do schroniska andrzejówka

15.asfaltowy zjazd do rybnicy

16, cały czas zielonym szlakiem (pieszym) do dworca głównego pkp

 

 

mam papierową mapę tych terenów, wiec wezme ze soba, na pewno się nie zgubimy

 

tu przygotowałem profil i dokladna trase

http://www.bikemap.net/route/1226175

 

uffff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc taka trasa?

 

60 km, raczej w 99 % przejezdna

 

1 dworzec pkp wałbrzych główny

2. przełecz kozia

3. omijamy Borową

4. sławietny singletrack do głuszycy ( o ile go ktoś znajdzie wg mnie zieleony szlak rowerowy prowadzący na zachód wygląda na cos takiego, tu jeszcze ustalimy , albo jakiegos spątana pojedziemy )

5. głuszyca

6 zielonym szlakiem rowerowym przez masyw włodarza

7, rzeczka (przełecz sokola)

8.wjazd na wielką sowe (ustalimy jak)

9.z wielkiej sowy zjazd czerwonym szlakiem na kozie siodło

10.czarnym na przełecz sokolą

11. polnymi drogami (są na mapie) do Sierpnicy

12.wjeżdzamy na zielony szlak rowerowy w sierpnicy

13 Kolce

14Cały czas zielonym szlakiem do schroniska andrzejówka

15.asfaltowy zjazd do rybnicy

16, cały czas zielonym szlakiem (pieszym) do dworca głównego pkp

 

Ano pomiedzy Rybnica Lesna a Przelecza Marcowa powinnismy trafic na singla :P

 

Odnosnie podjazdu na Sowe do mialbym propozycje (i tak zdecydujemy na miejscu) zeby z Przeleczy Sokolej smignac czarnym rowerowym wlasnie na Kozie Siodlo (rowny ale nudny podjazd szutrem) i stamtad pocisnac czerwonym do goory (latwy technicznie podjazd ktory nie bedzie wymuszal podprowadzania) i zjechac jakkolwiek (moze czerwonym obok schr. Sowa i Orzel zeby Evo dotarl klocki hamulcowe :devil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ciufcia, fajnie jest w pekapie ;) to co? wrocław zbiórka 7:15 przed Dworcem tymczasowym od ul suchej?

 

oko, no to spox, moze byc 7.15 przed tym dworcem tymczasowym. :icon_mrgreen: kurcze tydzien temu ,jakos tak maraton w Bielawie wspinal sie na Wielka Sowe, ale bylo grubo i chetnie to powtorze. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie trasa jak najbardziej OK :thumbsup: .

Singletrack znajdziemy na pewno - już prawie mam z wizualizowane gdzie jest ten wjazd. A jak sie wkurze to pojade na rekonesans :027:

 

Co do punktu 14 "Cały czas zielonym szlakiem do schroniska andrzejówka" to może by się pokosić o zahaczenie o Ruprechticki Spicak (http://pl.wikipedia.org/wiki/Ruprechticki_Szpiczak), będziemy tuż obok, a tam czeka wieża widokowa z ładną panoramą.

 

PS. Jak Tomek się wykuruje dostatecznie to tez pojedzie, i może ktoś jeszcze się zabierze, to trzeba liczyć +1 co najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc taka trasa?

 

60 km, raczej w 99 % przejezdna

 

1 dworzec pkp wałbrzych główny

2. przełecz kozia

3. omijamy Borową

4. sławietny singletrack do głuszycy ( o ile go ktoś znajdzie wg mnie zieleony szlak rowerowy prowadzący na zachód wygląda na cos takiego, tu jeszcze ustalimy , albo jakiegos spątana pojedziemy )

5. głuszyca

6 zielonym szlakiem rowerowym przez masyw włodarza

7, rzeczka (przełecz sokola)

8.wjazd na wielką sowe (ustalimy jak)

9.z wielkiej sowy zjazd czerwonym szlakiem na kozie siodło

10.czarnym na przełecz sokolą

11. polnymi drogami (są na mapie) do Sierpnicy

12.wjeżdzamy na zielony szlak rowerowy w sierpnicy

13 Kolce

14Cały czas zielonym szlakiem do schroniska andrzejówka

15.asfaltowy zjazd do rybnicy

16, cały czas zielonym szlakiem (pieszym) do dworca głównego pkp

 

Traska fajnie opracowana tylko mam takie pytanko:

co do punktu 12 i 13 to może byśmy w Sierpnicy skręcili na podziemne Miasto??? ( no chyba, że nic tam nie ma ciekawego ;) ) no i z stamtąd szlakiem Martyrologi wbili na Kolce???

A co do propozycji wjazdu na Sowę Wielką to jak patrzę na mapę to w Przełęczy Sokoła jest czerwony szlak rowerowy, który prowadzi na Wielką Sowę tylko nie wiem czy jest przejezdny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...