Skocz do zawartości

[rama] - MERIDA MATTS COMP 2005


Rekomendowane odpowiedzi

Mała recencja ramy: MERIDA MATTS COMP 2005 (czarno-pomarańczowe malowanie)

 

Ogólnie:

Model 2005

Rozmiar 20”

Przebieg 1021km.

 

Waga:

Nie ważyłem jej, ale w sklepie powiedzili mi, że ważyli, "tak dla siebie", a jej waga wynosi 1680g, czyli jak na ramę 20" całkiem niezły wynik :blink:

 

Lakier*:

Moja rama jest wykonana w kolorystyce czarnej z białymi i pomarańczowymi wstawkonapisami (+). Lakier jest lakierem matowym - niebłyszczącym. Mi się bardzo podoba, wielu innym osobą również. Jego malowanie nie jest "agresywne" - zawodnicze, ale ma w sobie to "coś" - każdy ma inny gust, inne upodobanie, więc nie będę się na ten temat rozwodził.

*Niestety jest też małym minusem. Na całej ramie lakier trzyma się naprawdę bardzo dobrze (+), od kamieni nie odpryskuje (przynajmniej na razie) (+), lecz największym mankamentem są krawędzie (-), załamania ramy (-) :arrow: główka sterowa, mufa suportu :arrow: łatwo w tych miejscach o odpryski (w innych ramach zapewnie jest podobnie, ale akurat na moim modelu, który w tych miejscach jest zupełnie czarny, jest to dość widoczne, dlatego uznaję, to za minus) :glare:

 

Jest też malowanie czerwone (błyszczący), czarne (MATTS PRO, błyszczący) i team’owe (MATTS PRO, błyszczący, ale chyba dostępny jedynie w Czechach)

 

Budowa:

Rama wykonana jest w systemie HFS, oraz SHOTGUN z aluminium nazwanego PROLITE TUBING 66. Podobno jest opinia, że ramy MERIDY z serii MATTS są sztywne. Zgodzę się z tym jak najbardziej, bo rama jest bardzo sztywna :wink: (choć bocznie, mogliby ją usztywnić bardziej) <_<

 

Jazda:

Rame przetestowałem na każdej nawierzchni :arrow: asfalt, szuter, góry, kamienie, błoto, piach i w każdych warunkach pogodowych. Wszędzie spisywała się znakomicie (choć jak, to aluminium nie tłumi drgań tak jak stal). Jak na ramę 20” moim zdaniem jest bardzo zwrotna.

 

To chyba na tyle :(

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...