Skocz do zawartości

[Koła] zmiana na węższe


wojtus025

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam roczny rower trekingowy średniej jakości marki GIANT.I chciałbym uzyskać jakieś porady na temat wymiany kół.

TU LINK DO ZDJĘCIA ROWERU(specyfikacja w moim "garażu") : http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=6428681

 

Otóż po wielu kilometrach przejechanych na tym oto rowerze naszła mnie myśl na zmianę obydwu kół na raczej sporo węższe.I proszę was o podanie waszych propozycji, najlepiej do 300zł za komplet. Nie wiem czy koła, np. szosowe będą pasowały do mojego roweru. Dodam że mam wolnobieg(z kasetą 7-rzędową) i czy to też trzeba brać pod uwagę.Widelec z przodu amortyzowany, ale to chyba nie przeszkadza, i czy nie będzie za szeroki( i czy ten z tyłu też;\)Z przodu mam koło z dynamem więc będzie trzeba wywalić również światło pewnie...Chciałem wywalić z niego zbędne rzeczy. Najpierw właśnie chciałem zacząć od kół( nie wsio na raz bo cienko z kasą:)), a potem koniecznie napęd...ale to innym razem

 

Z góry dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jak wąskie koła możesz założyć do roweru musisz podać szerokość obręczy, wtedy da się stwierdzić, jak "chudą" oponę możemy założyć. Szerokość może być podana na obręczy, a ja nie ma to zmierz suwmiarką. :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam te oponki http://www.cyklotur.com/x_C_Sz2__T_opona-marathon-plus-SCHWALBE.html?PT=53078285&PZTA=8&HNT=T&PD=53010633&WSZDZ=T Powinna pasować. Należy wspomnieć, że te opony praktycznie nie mają przyczepności w piachu i nadają się tylko na szosę i ewentualnie ubite dukty, troszkę piasku momentalnie załatwia jazdę jak się ma te oponki. Do tego musisz doliczyć dętki po 17 zł sztuka, więc w budżecie się zmieścisz.

Odkąd mam te opony nie złapałem kapcia poprzez przebicie od góry, niestety na typowego snake nie ma rady :down:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szerokości opony to podaję dane które znalazłem w specyfikacji mojego roweru:

coś takiego było pod nazwą obręcze: Aluminiowe, 700C

a opona jest opisana tak: Kenda K-847, 700x42C

 

Chyba o to chodzi...

 

I dodam jeszcze, że głównie chodzi mi o zmianę obręczy z przodu i z tyłu, a opony się jakieś dopasuje...obręcz z przodu jest naprawdę ciężka bo jest jeszcze wbudowana prądnica, a w ogóle to są jedne z najszerszych kół jak na rower trekkingowy...chciałbym zrobić z niego rower z zacięciem sportowym i jak pisałem wyżej wywalić zbędne rzeczy typu oświetlenie do prądnicy(dam coś na baterie), błotniki i siodło(przy okazji) - może będzie lepiej wyglądał:P

Niestety apetyt rośnie w miarę "jeżdżenia" i chce się jakichś zmian:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...