Skocz do zawartości

[Piasta] czy może pracować odwrotnie?


mario1979

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj podczas zmiany opon (tył na przód i odwrotnie) przez pomyłkę oponę ustawiłem tak, że przednie koło idzie teraz w drugą stronę niż wcześniej. Opona jest kierunkowa więc żeby wrócić do stanu początkowego musiałbym ją ściągnąć.

Pytanie, czy to nie zaszkodzi piaście przedniej? Nie będzie z tym problemu. Nie chce mi się obracać opony ;)

Przebieg 740 km nie wykazuje dziwnych dźwięków itp. Na "sucho" kręci się bez problemu.

Help me!

Może głupie pytanie, ale wole się upewnić niż potem mieć problemy. A w necie nie mogę jednoznacznej odpowiedzi znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie najmniejszego problemu. Sam mam na kole po magnesie do licznika z każdej strony, żeby zmieniać kierunek bieżnika, obróceniem koła. A nie przekładaniem opony.

Mam no-name'owską piastę, więc katuję ją jak mogę.

Łożyska nie są kierunkowe, więc można w obydwie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bardzo Wam dziękuję teraz. Poszedłem przełożyć. I co się okazało? Ostatni kapeć powiązany był prawdopodobnie z uszkodzeniem opony. Miejsce gdzie opona wchodzi w obręcz było naderwane. Tak jakby jakiś drut się wbił i przeciął. Albo opona pękła w tym miejscy i obręcz ciachnęła dętkę Przy okazji pompowania na max pojawił się balon więc wiem że muszę kupić oponę ;) Gdy nie było powietrza nie widać było uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...