Skocz do zawartości
  • 0

Montaż koła przedniego


Gość Piotrek

Pytanie

Gość Piotrek

Witam, zakupiłem rower Romer Rambler 4.0 przez neta. Mam problem z zamontowaniem koła przedniego. Mechanizm jaki w tym rowerze jest : "Oś drążona z przechodzącą wewnątrz szpilką, która z jednej strony zakończona jest regulowaną nakrętką ustalającą a z drugiej dźwignią zacisku"

 

Ponieważ w intrukcji nic ciekwego nei znalazlem proszę o sybką poradę. Te nakrętki co tam są mam najpierw rozkręcic zeby wsadzić tam kolo zy od razu ten mechanizm pomiędzy nie wcisnąć , dopiero koła i skrecić?

 

Problem że już zaczalem od pierwszego sposobu i niestety teraz lozysko coś nierówno mi leży jedna śruba zeszla , druga się trzyma i nie bardzo ją mogę odkręcić. 203 kulki z tej jednej strony mi wypadly ale powciskalem cienkim srubokretem i leza ok. Wkladać to z powrotem i sporbowac jakos z tym mechanizmem czy musze zdjąc tą drugą srubę trzymajaca lozysko i dopiero tam kolo? Bede wdzieczny za jakies info.

 

Pozdraiwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne masz piasty na kulkach ale tak czy siak to nie wiem skąd tyle kłopotu. Nie wiem o jakie nakrętki Ci chodzi ale jeśli powypadały kulki to chyba o te które kontrują konusy. One nie mogą być odkręcone i znajdują się między widełkami a jedyne co ma być lużne a potem dokręcone to zacisk szybkozamykacza. Tak to ma wyglądać prawidłowo http://sheldonbrown.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...