Skocz do zawartości

[do 2000] Trekking na dłuższe wyprawy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników tego forum.

Jest to mój pierwszy post i standardowo jak każdy n00bek zacznę od pytania co kupić.

 

Dylemat ten chodził po mojej głowie już od kilku miesięcy a ostatnio życie zmusiło mnie do przyśpieszenia decyzji. Do tej pory byłem szczęśliwym posiadaczem i użytkownikiem szosówki OCR3 z 2004 a jeszcze wcześniej żelaznego stalowego polskiego Jaguara, rowerek zgrabny nie wysokich lotów ale śmigał aż miło, oczywiście na kilkudniowe wyprawy średnio się nadawał - w grę wchodziły tylko jazdy po asfalcie.

Niestety rower musiał spodobać się nie tylko mi bo pewnego słonecznego dnia podczas przerwy na lunch wyszedłem z biura aby śmignąć do domu na przekąskę po rowerze nie został nawet ślad. Oczywiście wszystkie zabezpieczenia przed kradzieżą również zniknęły wraz z nim. I tak stałem się smutnym piechurem.

 

Tak więc stoję przed koniecznością dokonania szybkiego w miarę wyboru. Moje kryteria, którymi się kieruje obecnie to rower wyprawowy na przynajmniej 2-3 tygodniowe wyprawy.

Oczywiście wyprawy z pełnym wyposażeniem sakw ale to już osobna sprawa rower najlepiej jakby był goły bez zbędnych pierdółek. Kierunek tegorocznej wycieczki to Irlandia i Szkocja a w przyszłym roku daj boże Grecja i Turcja. Budżet przeznaczony na zakup roweru to koło 2,000zł nie jest to sztywny budżet ale wolałbym nie przekraczać go zbyt wyraźnie bo zawsze dodatkowe wydatki się znajdą.

niestety w natłoku pojawiających się modeli i groma modeli z ubiegłych lat czuje się jak przysłowiowy osioł przy żłobach. Potrzebuję wyraźnych rad i wskazówek ponieważ moje doświadczenie z rowerami trekingowymi jest dość skromne i gubię się w gąszczu tematów.

 

Z góry dziękuję za zainteresowanie się moim problemem i czekam na podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...