Skocz do zawartości

[rower] Orbea Alma 29er H50 vs. Merida Twenty-Nine Lite 1800-D


Didimos

29er H50 vs. Merida 1800-D  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który wybra?: Orbea Alma 29er H50 czy Merida Twenty-Nine Lite 1800-D

    • Orbea Alma 29er H50
    • Merida Twenty-Nine Lite 1800-D


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przymierzam się do zakupu mojego pierwszego 29er-a interesują mnie dwa modele:

 

Orbea Alma 29er H50 i Merida Twenty-Nine Lite 1800-D

 

Jeżdżę głownie po trójmiejskich lasach (dość strome podjazdy) oraz codziennie do pracy po krzywych i wyboistych chodnikach.

 

Do tej pory miałem możliwość pojeździć tylko na Almie (przepiękna rama!), w porównaniu do mojego obecnego Specialized HR XC Sport z wymienionym napędem na SLX, to niebo i ziemia!

Meridy nie widziałem na oczy ale przemawiają do mnie teksty jak TEN.

 

Pomóżcie, który wybrać Alme z bajeczną ramą, którą widziałem czy Meride z dobrymi recenzjami, super osprzętem ale dostępną tylko na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla Meridy, ale ten tekst na który się powołujesz to nic innego jak bełkot marketingowy. Alma nie tylko, że jest naprawdę ładna i może się podobać to jest niesamowicie zwinna. Ale żaden opis nie zastąpi przymiarki do roweru, a najlepiej jakbyś miał sposobność pojeździć nimi trochę więcej. O Orbei poczytasz TU .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak znam tą mini recenzję ramy Orbea tyle, że rama, chodź kluczowa, sama nie pojedzie, a ten 29er Meridy cały w SRAM X9 :/ Oj, trudny wybór.

 

Pewnie polecą na mnie gromy za to stwierdzenie ale sądzę, że do każdego roweru można się prędzej czy później przyzwyczajać i przymiarki nie są niezbędne...

Już teraz wiem, że przesiadając się z 26" na 29er będę musiał wielu rzeczy nauczyć się na nowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwośc to przejedz się na Meridzie.Mnie w orbei niepokoi tylko ta dł górnej rury.Bo w rozmiarze L ma ona 625 a w meridzie w rozmiarze również maks czyli 23 ma 650.Odczucia na pewno będa inne .Ale jak mówisz ,że orbea ci fajnie pasowała a do Meridy byś nie miał dostępu przymiarki to brał bym Alme.( Dla przykładu podam ,ze mój 26 ma długośc górnej rury 620)-jak dla mnie wygodny(mam193cm).Ile masz wzrostu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama duża ale nie czułem się na nią za mały, sylwetka zdecydowanie bardziej wyciągnięta do przodu niż na moim (za małym) Specu, można się do niej przyzwyczaić.

Szkoda, że nie było rozmiaru M, który teoretycznie (chyba) byłby dla mnie idealny/lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak znam tą mini recenzję ramy Orbea tyle, że rama, chodź kluczowa, sama nie pojedzie, a ten 29er Meridy cały w SRAM X9 :/ Oj, trudny wybór.

 

Pewnie polecą na mnie gromy za to stwierdzenie ale sądzę, że do każdego roweru można się prędzej czy później przyzwyczajać i przymiarki nie są niezbędne...

Już teraz wiem, że przesiadając się z 26" na 29er będę musiał wielu rzeczy nauczyć się na nowo ;)

 

Jasne,że powinny spaść gromy... Nie tyle przyzwyczaić, ale wmówić sobie, że tak jest dobrze i musi być...bo co sprzedać rower? Ja już miałem ramy, że nie dało się niczym dopasować...i trzeba zmienić.

Dlatego uważam, że POWINNO się przymierzyć, a właściwie to testowo pojeździć!!! Wykładasz sporą kasę i masz się cieszyć jazdą, a nie zastanawiać... Jeśli mierzyłeś się z Almą i jest OK, a nie masz możliwości konfrontacji przymierzając się do Meridy, nie kupuj kota w worku... A niektóre komponenty nie są aż tak istotne jak to porównujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje jeździć na Merida Twenty-Nine kolegi rama17 (mam 177 wzrostu) jak dla mnie świetnie spisuje się w terenie koła idealnie wybierają nierówność jazda pod nawet duże wzniesienia to czysta przyjemność jednak w gęsto zalesionym terenie problemem była dość szeroka kierownica.Sam zastanawiam się nad jej zakupem jednak jak na razie cena mnie powala.

Edytowane przez Haga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile z modeli Meridy na 2012 będzie dostępnych w Polsce ale w katalogu na 2012 - aczkolwiek polskim - 29erów jest chyba więcej niż 26"... Do wyboru do koloru - 3 fulle w tym jeden carbon, 3 carbonowe Big Nine, 2 Big Nine Lite i 5 Big Nine TFS - grubo. Warto poczekać do jesieni moim zdaniem, bo chociaż Orbea robi bez dwóch zdań jedne z najładniejszych ram ( jeśli nie najładniejsze ) to przy takim ataku 29erów samo piękno może nie wystarczyć. Katalog chyba mogę udostępnić skoro i ja go już dostałem - na razie jest bez cen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...