Skocz do zawartości

[1100 zł] Unibike Mission 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam nowy temat, ponieważ w przyklejonym nikt nie odpisuje a zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

 

Szukam roweru MTB do 1100 zł. Mam 171 cm wzrostu i ważę 60 kg. Bike ma mi służyć do jazdy po asfalcie, ale mam też zamiar śmigać nim po lesie. Zastanawiałem się nad Unibike Mission 2011. Moją uwagę zwróciły również Kross Level A2 Disc, który kosztuje 1150 zł na allegro i Merida Matts 5-V. Proszę o pomoc w sprawie wyboru roweru, podawajcie też swoje propozycje za tą cenę. Mam jeszcze jedno pytanie, jaki rozmiar ramy będzie dla mnie najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Krossem na na Allegro to jest oszustwo bo z katalogowej wersji jest tylko rama a reszta to szajs a zwłaszcza amortyzator i guw..e tarczówki!! Jeśli już szukasz tego modelu to weż z pełnym Alivio z rocznika 2009 http://allegro.pl/rower-kross-level-a2-17-alivojest trochę drożej ale przynajmniej to nie szajs. Ten Uni nie jest zły tylko ten amortyzator :whistling: a w stronę tej Meridy to się nawet nie patrz. Rozmiar ramy na Ciebie to 18' lub 19'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większej różnicy między nimi nie ma wiec jeśli jest możliwość kupić taniej to jak najbardziej. Amortyzator jest dosyć miękki ale, że nie wiele warzysz to wielkich kłopotów raczej nie będzie. Poza tym w tym przedziale cenowym rewelacji nie można się spodziewać. Do spokojnej jazdy po lesie i bardzo spokojnej nawet po górach wystarczający :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam dylemat czy wziąć Unibike Mission 2011 czy Unibike Fusion 2010, jednak bardziej przystawiam się do zakupu Fusion'a, chyba że ktoś będzie szybszy i sprzątnie mi go sprzed nosa :) Zastanawiam się jeszcze nad tym czy poprzymierzać ramy "na żywo" czy brać w ciemno 19', ale skoro mówisz, że 19' będzie dla mnie dobra to chyba kupię rower przez internet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli nie będzie mi pasować rama 19' to będę musiał kupić Missiona, bo na sklepie rowerzysta.pl zostały tylko Fusiony 2010 o rozmiarze 19'. Jednak co prawda to prawda, trzeba będzie poprzymierzać, bo chciałbym się czuć wygodnie na rowerze, chociaż bardziej przemawia do mnie wzięcie rozmiaru właśnie 19' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki wielkie za pomoc :) Na dniach pojadę do sklepu i sobie poprzymierzam, wtedy będę miał 100 % pewności, który rozmiar wybrać. Jeszcze mam takie jedno pytanie, abym czuł się komfortowo na rowerze, sztyca musi być wyciągnięta na max tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeździłem na Kross Hexagon V6 2010 rozmiar 19' i muszę powiedzieć, że nawet wygodnie mi się śmigało. No ale Kross'y mają inną geometrie ram niż Unibike'i więc nie wiem czy na Unibike'u 19' czułbym się tak samo jak na Hexagonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...