Skocz do zawartości

[do 1300zł] MTB na miasto i wycieczki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Jest to mój pierwszy temat na forum. Poczytałem nieco tematów o rowerach z podobnego przedziału cenowego co mój ale nie znalazłem jeszcze nic co by ostatecznie rozwiało moje wątpliwości ;)

Nie jestem żadnym zapaleńcem rowerowym, będzie to mój kolejny rower po bardzo długiej przerwie (jakieś 8 lat). Typ roweru który mnie interesuje to MTB do jazdy po mieścinie, jakieś wypady poza miasto, wycieczki itd. Częstotliwość użytkowania zmienna ;) Rozmiar ramy to 19'' / L.

 

Upatrzyłem sobie kilka modelów:

 


  • Giant Revel 4 (2011) za 1235zł
  • Unibike Fusion (2011) za 1299zł
  • Unibike Fusion (2010) za 1099zł

 

Osprzętowo najgorzej wypada Giant i z tego co wyczytałem Unibike Fusion z 2010 jest atrakcyjniejszy niż wersja na rok 2011... AAAALE...

 

Byłem już prawie zdecydowany na zamówienie Unibike Fusion 2010, jedyną kwestią która pozostawała niewiadomą była kwestia rozmiaru ramy. Postanowiłem wybrać się do najbliższego sklepu w celu doboru rozmiaru ramy. W sklepie mieli rower Unibike Evolution 2011 z ramą 19''. Trochę na nim pojeździłem bo chciałem się przekonać jak wygląda komfort jazdy na wypasionym rowerze i czy warto dorzucić parę stów to górnego pułapu cenowego jaki sobie ustaliłem. No i właśnie... w ogóle nie miałem wrażenia że jeżdżę na rowerze za 1800zł... Ani raz podczas jazdy nie pomyślałem sobie "ale bajka... chciałbym takiego mieć!". Na pewno rewelacją była dla mnie lekka rama. Natomiast jeśli chodzi o osprzęt to nic mnie w nim nie urzekło. :confused:

 

Obecnie mocno rozważam sens kupna Revel'a 4. Podoba mi się jego geometria ramy. Co prawda jedynie go oglądałem i mierzyłem rozmiar ramy bo pogoda była tragiczna na jazdę testową. Sprzedawca w sklepie dodał że posiada atrakcyjną ramę i dwuścienne wzmacniane obręcze. Po mojej (krótkiej bo krótkiej) styczności z Uni Evo doszedłem do wniosku że chyba nie jestem jeszcze na takim etapie że potrafię docenić klasę sprzętu jaki dany rower posiada (?). Osprzęt zawsze można wymienić w miarę potrzeb więc lepiej mieć na początku solidną podstawę pod późniejszą rozbudowę prawda..?

 

Tak czy siak kiedy tylko pogoda się poprawi planuję przejazdy testowe na Unibike Fusion 2011 oraz Giant Revel 4 i porównać oba modele. Unibike Fusion 2010 mogę dołapać jedynie poprzez neta więc przejażdżka na nim jest niemożliwa.

 

 

Co myślicie o moich typach? Może macie jakieś inne propozycję godne rozważenia? Przyznam, że trochę się 'wyleczyłem' z zamówienia roweru przez internet... Wiem też że na forum na potęgę polecacie wszystkim kilku złotych u zakup legendarnego Kross'a Level A2. Tylko że po mojej przygodzie z Evolution myślę że to chyba nie rozwiązanie dla mnie... :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo różnice między fusionem a evolutionem w mojej opinii sprawdzają się podczas jazdy w terenie oraz na dłuższych trasach :) szybsza zmiana przełożeń, lepsze hamulce, mniejsze opory toczenia (to akurat pojęcie względne)

no i nie oszukujmy się te rowery nie różnią się aż tak bardzo, 1800 zł niestety w tych czasach to nadal kwota w której dostaniemy prawie absolutne minimum w większości podzespołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, nie ważne jaki z tych trzech wybiorę to na jedno wyjdzie...? :huh: Nawet jeśli rozważymy ramę pod ewentualną przyszłą rozbudowę..?

 

Evolution jest dla mnie "wypasem" tylko ze względu na to, że jest o 500zł droższy niż to co bym chciał wyłożyć na rower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...