Skocz do zawartości

[Rower] do 1800zł


Rekomendowane odpowiedzi

Zbliżają się moje urodzinki i chce sobie sprawić nowy rower. Jeżdzę rekreacyjnie po różnym terenie począwszy od asfaltu, żwiru , piasek, błoto po lasach itd. Chce aby rower nie był za cięzki ale z mocnych wyrobów zastanawiam sie też czy hamulce lepiej tarczówki czy te takie zwykłe na zaciski wiecie oco chodzi . Rower będzie używany raczej w okresie letnim. Aktualnie mam na oku model UNIBIKE EVOLUTION 2011 cena 1799 zł. Mam ok 190cm wzrostu i waże 65 kg. Interesuje mnie też zakup liczniku model który wybrałem jak na razie to Sigma BC 1609 ale z kablem bo słyszałem ze te bezprzewodowe wariują. Do całosci będzie mi też potrzebny dobry olej do łanucha i jakis preparat do amoryzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze: cross czy MTB?

zdanie:

Jeżdzę rekreacyjnie po różnym terenie począwszy od asfaltu, żwiru , piasek, błoto po lasach itd.

niewiele tak naprawdę mówi, bo nie wiadomo jak bardzo zaawansowany teren to jest.

Zatem po pierwsze zastanów się, czy na pewno ma to być MTB (bo taki zaproponowałeś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, który typ jest korzystniejszy cenowo, tylko o to jaki jest Ci potrzebny.

Jeżeli będziesz jeździł głównie po ubitych ścieżkach leśnych, chodnikach/ulicach i od czasu do czasu trafi się błotko w parku to cross.

Jeżeli zamierzasz często jeździć po odcinkach, gdzie jest więcej piachu, błota (i ogólnie cięższy teren) to MTB- tyle że ten po ulicy już tak fajnie nie będzie sunął jak cross.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi cos na temat hamulców i przerzutek tego unibike evolution jak sie spisują :)

 

Manetki SHIMANO ALIVIO M430

Przerzutka przednia SHIMANO ALIVIO M430

Przerzutka tylna SHIMANO DEORE M592 SHADOW

Hamulce SHIMANO ALTUS M422

Dźwignie hamulca DEORE M590

Kaseta / Wolnobieg SHIMANO ALIVIO HG30-9 / 11-32T (9-biegów)

Łańcuch SHIMANO HG53

Mechanizm korbowy SHIMANO ALIVIO M430 / 44X32X22T / OSŁONA

Środek Suportu TH / 7420ST-S / ŁOŻYSKA MASZYNOWE / PODWÓJNE USZCZELNIENIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...