Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

primo - daje mi wygodniejszą pozycję na rowerze

secundo - bo chcę jak już wcześniej pisałem "ucrossowić" rower a nie go "utrekkingowić" lub "uemtebeowić" ;)

tertio - prosta kierownica poza wcześniej wspomnianym zwyczajnie bardziej mi się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700mm wcale nie jest za szeroko. poza tym lepiej jest wziac 750-700mm i w przypadku uznania, ze to za duzo, to po kawalku odcinac. u mnie bylo 580mm na poczatku. po przesiadce na 700mm i krotki mostek 60mm czuje sie pewniej na rowerze. dodatkowo szeroka kiera pozwala lepiej manewrowac rowerem w 29'' kapciach. ps. nawet nad 750 do 2 roweru sie zastanawiam... 

 

 

pozdrawiam. 

 

mysle nad czyms takim http://allegro.pl/specialized-demo-kierownica-dh-350-gr-750-mm-i3282940268.html , 

Ten mostek na który wymieniłeś to mówisz w związku z 10 stopniowym nachyleniem to daje troszkę bardziej wyprostowaną pozycję, poniekąd bardziej komfortową tak? Bo na wysokość to ten standardowy chyba też ma podobnie co nie?

A ta kiera specjalized, to wizualnie jak dla mnie szatan, mi się podoba.

Ciekawe czy rowerek nie wyglądał by może trochę futurystycznie ze względu na jej długość?

Generalnie standardową kiere również wymienił bym na dłuższą.

Edytowane przez nowicjuszrowerowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mostek i kiera  w maestro byly stalowe, mostek 110mm o duzym wznosie. 25,4mm mocowanie. po zmianie na szersza i krótszy jest lepiej. natomiast kierownica 750 mm bylaby do 2 roweru, a 750mm dlatego , by miec zapas do jej skracania, jesli czulbym ze jest za szeroka.

 

 

pozdrawiam. 



faktem jest, ze po zmianie na dluzsza i krotszy pozycja sie lekko polozyla. ale zeby miec kontrole nad tym jak bardzo leze-wyprostowany jestem na rowerze wzialem kierownice lamana. metoda prob i bledow ustawilem ja pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakładałem licznik do maestro, sprawdziłem oznaczenie na oponie i różni się od tego podawanego na aukcji. W specyfikacji na allegro podane jest 700x38c a na oponie jest 700x40c, w ustawieniu licznika ma to znaczenie. Tu pytanie do posiadaczy jakie parametry wpisywaliście podczas montowania licznika, te z tabelki w instrukcji czy sami mierzyliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż jest jedna rzecz, którą chyba każdy powinien zmienić... chwyty, ja to zrobiłem juz dwa dni po zakupie ;)

 

Mógłbyś wrzucić na jakie zmieniłeś? Pozdrawiam :)

 

BTW: Przymiarka 17'' Białystok i okolice dostępna tutaj ;)

Edytowane przez whst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

poszukaj kilka stron wstecz, ktoś podawał listę dodatków jakie można zamówić u b_f bike.

podana była lista dodatków rzeczywiście ale w formie linków, które już wygasły.

Wiem, że amortyzowana sztyca siadełka i inna kierownica to dopłata 30 zł, ale nikt nie wrzucił żadnego zdjęcia ani nie napisał czy warto w ogóle dopłacać.

Chyba najrozsądniej będzie dopłacić tylko do amorka a potem samemu sobie wszystko powoli dopasowywać pod siebie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że sztyca za 30 zł do tego amortyzowana jest niewiele warta ;) a kierownica chyba jest jeszcze bardziej trekkingowa - chyba, że właśnie na takiej Ci zależy :)

a propos amortyzatora i blokady. Warto dopłacać do blokady amortyzatora zakładając, że użytkownikiem roweru będzie kobieta o porażającej wadze 50kg a jazdy będą typowo rekreacyjno-weekendowe? :)

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

boska waga w tym sensie, ze w opisie aukcji podano wage 0 g 

ach so, widzisz nie skumałem ;)

 

babeczka 50 kg na trekkingu czy evo 3 ? tak czy inaczej , tak mysle, amor niewiele bedzie pod nia sie uginal. wiec blokada raczej i tak nie bedzie potrzebna.

Na Integralu. I też mi się wydaje, że nawet jak wjedzie na polną dróżkę to amorek ledwo się ugnie pod nią.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie. poza tym jesli bedzie chciala calkowicie go ,,zablokowac'' to regulacja twardosci to zrobi bez problemu. 



najszersze opony pod 28 cali to Big Apple od Schwalbe 28x2,0. mozna na te obrecze opony 29'' tez zalozyc. z budzetowych masz Author GripSter 29x2,10 lub Schwalbe Rapid Rob 29x2,25. obie w cenie 50-55 pln za sztuke. z tym ,ze jesli bedziesz zmienial opony na szersze to i detki warto wymienic. mi 28x1,75 przy probie wypelnienia grubych opon dekaly. wiec dalem Schwalbe AV19 w cenie ok.15pln. i jest gitara.  

 

 

pozdrawiam.



jest i taka http://www.formicki-bike.pl/produkt.php?kod=3435&&id_pod_kat=54&&id_kat=4& . ale 99 pln za opone x 2, detki x2 i wychodzi ci ponad 250pln . sporo jak za ogumienie na miasto...



to jest zabawne : ,, Doskonała opona do rowerów górskich 28x2.35 Cruiser'ów oraz typu “Chopper.  juz to widze jak ta opona doskonale daje sobie rade w gorach...



ciekawa kierownica, cena 99pln wraz z bezplatna przesylka  http://centralbike.pl/product.php?id_product=1239

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że sztyca za 30 zł do tego amortyzowana jest niewiele warta ;) a kierownica chyba jest jeszcze bardziej trekkingowa - chyba, że właśnie na takiej Ci zależy :)

a propos amortyzatora i blokady. Warto dopłacać do blokady amortyzatora zakładając, że użytkownikiem roweru będzie kobieta o porażającej wadze 50kg a jazdy będą typowo rekreacyjno-weekendowe? :)

 

przepraszam za laickie pytanie ale kierownica trekingowa jest bardziej wykrzywiona?  :icon_redface:

chyba jednak będę wolał kierownicę zostawić i zobaczyć jak będzie mi pasowała ta zamontowana na rowerze.

I ważne pytanie, strasznie podoba mi się biała odmiana Lazaro ale boje się trochę konserwacji takie roweru bo jednak biały=brudzący.

Obawiam się czegoś czy śmiało go brać? Tym bardziej że są opinie o słabym lakierze na tych modelach i nie wiem czy na białych nie będzie bardziej widać późniejszych skaz i ubytków w lakierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Czytałem tak i czytałem, zbierałem się z decyzją, w końcu zamówione 2 rowerki już do mnie jadą.

Ciekawi mnie czy ktoś z Was otwierał paczki przy kurierze? W aukcji niby napisane, że klient ma obowiązek sprawdzić stan przesyłki, ale jeśli pudła całe to chyba nie ma sensu wymagać by kurier czekał aż rozpruje kartony i czy w ogóle mam taką możliwość zanim mi umknie? Może jednak warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie podoba mi się biała odmiana Lazaro

 

Mi sie tez podoba bialy, dlugo sie zastanawialem, mialem juz nawet w formularzu allegro wpisane "kolor ramy: biały", ale ostatecznie zmienilem na czarny.

Polaczenie bialy/czarny jest dla mnie idealne, do tego caly bialy i czarne dodatki rewelacja, ale jednak wybralem bardziej praktyczna wersje, bo doszedlem do wniosku ze o cokolwiek sie 'otre' tym rowerem i na ramie bedzie odrazu slad.

Poprzedni rower mialem bialy i mialem kilka takich miejsc, ktorych nie moglem domyc. Ostatecznie wiec zrezygnowalem z ladniejszego na rzecz praktycznego (tak mi sie na razie wydaje ze praktycznego).

Nie doradze jednak czy smialo brac, bo sam nie moglem sie zdecydowac. Brudzenie sie to nie jest taki znowu argument na minus. 

Kazdy rower przeciez bedzie sie brudzic, na bialym bedzie to odrobine bardziej widac przez co latwiej utrzymasz ten rower w czystosci :)

Edytowane przez Telik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często jest nawet tak, że brud będzie bardziej widać na czarnym lakierze niż na białym :) moim zdaniem nie ma sensu kierować się względami praktycznymi tylko estetycznym czyli brać to co nam sie bardziej podoba :) przyjemność z jazdy będzie wtedy większa ;)

 

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobiłem dziś pierwsza testowa jazde na Lazaro integral. Generalnie wszystko jest ok. Jeździ się wygodnie , nawet na tym siodełku , kierownica w niczym nie przeszkadza ale faktycznie prosta chyba będzie wyglądać lepiej. Chwyty tragiczne , od razu do wymiany , zamówiłem juz inne i jeszcze rogi plus trochę akcesoriów. Rama 19 cali a mam 170cm wzrostu , jest bardzo ok.

 

Mam jednak pewien problem .... Wydaje mi się ze z okolic korby wydobywa się jakiś dziwny dzwiek, jakieś tarcia , może piach ... Nie jest to ta pomarańczowa naklejka o której juz tu pisano, zerwałem ja od razu. Nie wiem co to nie chciałbym od razu Wyciągać wkładu bo nawet nie mam narzędzi do tego .... Spotkaliscie się z czymś podobnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kolorem to się jeszcze zastanowię ale rzeczywiście najlepiej kupić to co się podoba. Druga opcja to czarny z zielonymi wstawkami ale nad białym cały czas myślę :)

Pytanie jeszcze odnośnie past w tym rowerze, te Joy Tech dają radę w ogóle? Korba Shimano FCM-311 która jest montowana to też podobno jedna z niższych półek w tym osprzęcie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...