Skocz do zawartości

[trasy]Rowerem wokół wielkich jezior mazurskich


Hellsing

Rekomendowane odpowiedzi

Czy móze ktoś orejntuje się,czy znajdują się na terenie mazur trasy rowerowe biegnące wokół wielkich jezior mazurskich poczynając(niekoniecznie) od Rucianego nidy przez Girzycko do Węgorzewa.Z węgorzewa do MIkołajek,Sztynort i z powrotem :P)

 

Jeśli nie to porsze o jakąś strone z informacjiami na powyższy temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach wycieczkę rowerową po mazurach, zobaczymy co z tego wyjdzie, na razie zbieram mapy, czytam przewodniki itd. Chcę zwiedzić najładniejsze miejsca tego regionu,wiele miejsc znam z wycieczek samochodowych, ale przecież każdy z nas wie że to nie to samo. A tereny to tam naprawdę są i wcale nie potrzeba ścieżek rowerowych, chodź wiem że takowe istnieją, na jednej z map które posiadam są zaznaczone. Polecam ten region, naprawdę warty conajmniej tygodniowej wycieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam w szczegulności plaże i lasy w pobliżu Nowego Harszu nad j. Dargin. Była tam kiedyś szkoła windserfingowa.

Warte zwiedzenia są też bunkry przy kanale mazurskim. Choć teraz zrobili wejście płatne to przecież nie ogrodzą 30kw lasu wystarczy skręcić w jakąś ścieżke leśną :P

 

Później takie miasta jak Mikolajki , Giżycko i Węgorzewo to wiadomo ale warto zachaczyć o Sztynort i napic się piwa w Zęzie (zenzie ?) :)

 

Fajne plaże i wybrzeże ale kamieniste są też na j. Święcajty w Pobliżu Kalskiego Rogu na razie tyle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pare lat temu przeszedlem dookola cale jezioro Sniardwy i potrzebowalem do tego tylko dobra mape. Wiec zaopatrz sie w mape, a o wycieczke nie musisz sie martwic. Natomiast polecam (kto wie czy nie bardziej he he) pojechac bardziej na wschod do Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Tam na miejscu mozesz kupic bardzo dokladne mapy (Dyrekcja SPN w Turtule). Na 100% sie Tobie spodoba. Szczegolnie trasa wzdluz jez. Hancza, okolice gory Zamkowej, gora Cisowa (najwyzsze wzniesienie), koniecznie musisz wziac kapiel w Bajni w Wodzilkach (REWELACJA) i w dodatku za grosze, w okolicach Smolnik zobaczyc panorame z pkt. widokowego (niestety wejscie jest platne, ale jak dobrze pamietam to tylko 1 zl). Bardziej na zachod sa zaj..... wiadukty po starej lini kolejowej w Stanczykach. Tam tez polecam pojechac. Przy odrobinie szczescia moze uda sie Tobie zjechac na linie he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze słówko powiem: na Mazurach nie potrzeba ścieżek rowerowych, ścieżkami są normalne wąskie drogi, a pomiędzy las, jeziora, cisza, no niekiedy przejedzie jakiś car, ale zawsze można skręcić w las i na pewno się nie zgubisz. A co sądzicie o Borach Tucholskich??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

I to jest własnie to. :)

 

noo dokładnie :D ale z doświadczenia powiem ze chyba wybrałbym teraz Suwalszczyzne,

Niestety wadą wielkich jezior jest:

- bardzo kiepskie drogi (zarówno te niby asfaltowe,połatane, jak i gruntowe, a czesto trafi się kostka:-)

- czasem cięzko jest wykąpać się w jeziorze (brzegi dużych jezior często ogrodzone tak ze nie ma jak dojść)

- dużo ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim wypadku polecam Bory Tucholskie. Ale te złe drogi, duzo ludzi, czy zarośnięte jeziora też posiadają swój klimacik. Można poznać fajnych ludzi, dziewczyny, no i przez te kiepskie drogi można więcej jeździć po lasach. A czy to Wielkie jeziora czy Suwalszczyzna, czy Bory Tuchoskie, zwiedzić warto wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cyniczny

No to w takim wypadku polecam Bory Tucholskie. Ale te złe drogi, duzo ludzi, czy zarośnięte jeziora też posiadają swój klimacik. Można poznać fajnych ludzi, dziewczyny, no i przez te kiepskie drogi można więcej jeździć po lasach. A czy to Wielkie jeziora czy Suwalszczyzna, czy Bory Tuchoskie, zwiedzić warto wszystko.

 

Z mazurami problem jest raczej nie zarosnietych, a ogrodzonych jezior przez kolejne stawiajace sie dacze przy brzegu:-((

 

marzy mi sie suwalszczyzna a najlepiej cala wschodnia granica, echh marzenia, dobrze ze zona nie slyszy:-))A w Borach nigdy nie bylem ale jak znam zycie pewnie sie wybiore, oczywiscie na rowerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mazurami problem jest raczej nie zarosnietych, a ogrodzonych jezior przez kolejne stawiajace sie dacze przy brzegu:-((

 

marzy mi sie suwalszczyzna a najlepiej cala wschodnia granica, echh marzenia, dobrze ze zona nie slyszy:-))A w Borach nigdy nie bylem ale jak znam zycie pewnie sie wybiore, oczywiscie na rowerze

 

Jestem z Olsztyna. W zeszlym roku wybralem sie na wycieczke Olsztyn - Szczytno - Ruciane Nida i z powrotem. Co prawda kilka dni, ale w Szczytnie zrobilismy sobie baze wypadowa i stamtad ruszalismy. Zaj...ste tereny i widoki <_< jezdzilismy przede wszystkim lasami i malo uczeszczanymi drogami asfaltowymi. korzystalismy z przewodnika Pascala "Mazury na rowerze" - bardzo dokladny polecam <_< To byl 1wszy raz. Zamierzamy wybrac sie rowniez w tym roku, ale jeszcze nie wiemy gdzie. Moze jakies propozycje? jjbl@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
http://zakatek.afraid.org/ - zapraszam do działu podróże. W ostatnie lato znów powzięlismy sie na Mazury (coś tam jest takiego że się ciągle wraca ;)) i tym razem udało nam się wszystko opisać. Pokazalismy trasy i podsumowaliśmy każdy dzień. Może komus się przyda :) (a może nawet spodoba).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

 

mojapierwsza wyprawa rowerowa odbyła się właśnie wokół Jeizor Mazurskich. Mazury jest to miejsce, które odwiedzam każdego roku, odkąd się urodziłem. Bardzo polecam te terenu, są dobre w nabieraniu wprawy w wyprawach i widoki też są przepiękne :). Szczegóły mojej trasy na stronie Grupa Rowerowa Welocyped

zapraszam do lektury i pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...