Skocz do zawartości

[koła] Fulcrum Red Metal 29 SL


arrhenius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Koledzy chce sobie kupić drugi zestaw kół typowo do jazdy MTB.

Zastanawiam sie nad kołami fulcrum 29 sl http://www.fulcrumwheels.com/jspfulcrum/productsdetail.jsp?productid=17&varid=63&crankset=false&lang=en&world=offroad&freeride=false&xc29=true

Nie jestem pewien czy beda one odpowiednie dla jeźdźca o wadze 89 kg.

Producent nie wyznaczył górnego limitu wagi. Poinformował tylko że roweżysta o wadze powyżej 82 kg musi częściej "przygladać się" kołom.

Zastanawiałem się równiez nad złożeniem takiego zestawu (dt 370+ dt competition+ dt x470).

Może ktoś z was miał juz styczność z wyżej wymienionymi kołami i może się podzielić spostrzeżeniami.

Chętnie zapoznami się z propozycjami innych kół które można kupic do 1200 zł.

Edytowane przez arrhenius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie z fulcrumami nie obcowalem, ale obrecze dt470 sobie podaruj, bo ani lekkie, ani mocne, ani relatywnie tanie - po prostu kiepskie

 

sam waze podobnie i proponuje ci mavica tn719 - niesamowicie sztywna felga, ponoc naj jesli chodzi o 29", przekulalem na nich jakies 8tys i zlego slowa nie powiem, bo kola nie lapia nawet bicia po akcjach, ktore w przypadku x470 moglyby sie skonczyc poskladaniem kola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Toszkę pobronię obręczy x470. Mam je jakoś ponad rok. Jeżdżone w takich warunkach -

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=sQ1xMZxPSUQ.

 

( trasy uznawanego za najbardziej hardcorowy maraton w Czechach - nota bene kolejna edycja tuż, tuż; jest ktoś chętny na ponad 3300m. przewyższeń :) )

To są dokładnie te ścieżki z którymi walczą na codzień moje kółka. Ważę +/- 83 kg. Koła po ponad roku nie były prostowane.

 

Zaznaczę, że nie testowałem innych 29erowych obręczy ( poza Alexrims td20 ) i absolutnie nie twierdzę, że Dt są naj, hiper, i mega.

Po prostu stwierdzenie "kiepskie" jest troszkę zbyt mocne moim zdaniem

Edytowane przez heniekkrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...