Skocz do zawartości

[rower] Delikatne odchudzenie hexagona v4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chcialbym odchudzic delikatnie moj rowerek kross hexagon v4 2010

Wiadomo, ze ramy i amortyzatora wymieniac nie bede, wiec za co najlepiej sie zabrac?

Mysle ze na poczatek warto wymienic opony na jakies continental zwijane no i jakies dobre lekkie dętki. Cos jeszcze?

Mysle tez nad wymiana tylniego kola na jakies pod kasete, za ile moge kupic dobre kolo (obrecz,piasta,szprychy-zlozone wszystko) do jazdy mtb - teren?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę czego by się nie tknąć w tym rowerze, znajdzie się lżejsze części i to wcale nie takie drogie. No, może poza widelcem, bo to droższa część.Choć nie widzę sensu odchudzania tego roweru nie wiadomo jak, nie opłaca się.

 

Opony, koła to dobry kierunek.

 

Poza tym zabrałbym się za to, co może być niewygodne, np. siodełko czy kierownica. Jako że sam to przechodziłem ostatnio, mogę się troszkę wypowiedzieć. Wymieniłem to, co powinno wymieniać się w ostatniej kolejności, czyli właśnie rurki. Jednak było to spowodowane nie tyle chęcią zysku wagi (aczkolwiek przy okazji trochę spadła) co wygodą. Poza tym siodełko, pedały, chwyty. Niby pierdółki, ale gramy urwane. Niestety sporo pieniędzy na to poszło, spokojnie można by zejść z wagi na innych częściach. Ale wygoda jest dla mnie ważniejsza. Trzeba też patrzeć na takie kwestie ze strony ekonomicznej - co najbardziej opłaca się wymienić by zmniejszyć wagę, ulepszyć rower i nie stracić zbyt wiele z ergonomii, a przy tym nie wydawać fortuny.

 

Hmm... w zasadzie wszystko zależy od Twoich wymagań i "chęci" do wydawania pieniędzy. Za 200zł można kupić komplet jako takich kół.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...