Skocz do zawartości

[suport] Problem ze skrzypieniem


Piskor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio mam problem z dziwnym skrzypieniem i jakby lekkimi przeskokami w okolicach suportu / korb przy mocnym pedałowaniu albo jeździe na stojąco. Rower jest stary, ma parę latek i niedawno go dostałem po kimś więc X lat nie był serwisowany a ja nie rozeznaję się w temacie. Korb nie odkręcałem, jedynie same pedały rozbierałem i smarowałem (dołożyłem też jedną nową kulkę brakującą do łożyska). Czy to problem zużytego (na pewno) łańcucha lub wyszczerbionych zębatek przednich, luzie na korbach czy suport idzie na zasłużoną emerytuję?.

 

Nie wiem jakich marek napęd w rowerze jest, jedyne co zidentyfikowawszy to wolnobieg Shimano MF-TZ07 (7 rzędowy HG/UG), nieznany łańcuch i nieznana korba (FORGED 170C-2LH ?), wyszczerbiona zębatka no-name (42-34-24), mocowana zdaje się na kwadrat. Fotek w tej chwili nie mam pod ręką. Co by pasowało gdyby okazała się niezbędna wymiana - proszę o propozycje czegoś taniego ale co nie rozpadnie się po 150 km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...