Skocz do zawartości

[stery] Czy dobrze złożone?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

To mój pierwszy post i od razu zapytanie. Zakładam nowy temat, gdyż nie znalazłem odpowiedzi w innym.

 

Postanowiłem nieco zmienić swoją pozycję na rowerze. W związku z tym obniżyłem mocowanie i odwróciłem mostek. Podczas tej operacji musiałem rozebrać i ponownie złożyć stery (ahead) ponieważ skracałem też rurę sterową.

 

Generalnie po złożeniu wszystko działa sprawnie, tzn. brak jest luzów, kierownica pracuje lekko i nie dochodzą żadne podejrzane dźwięki.

 

Jednak moją uwagę zwróciły około 1-milimetrowe szczeliny między plastikową osłonką steru a miską dolną i górną. Rower jest nowy i stery oryginalne. Możliwe, że tak to wyglądało zanim rozebrałem. Niestety nie zwróciłem wcześniej uwagi.

 

Misek nie ruszałem. Łożyska włożone właściwą stroną bo inaczej to by się nie zamknęło. U góry kolejność to właśnie ta osłonka, później bieżnik i plastikowy pierścień.

 

Proszę oceńcie. Może popełniłem jakiś powszechny błąd a może to zupełnie normalne.

 

Zdjęcia załączone.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

post-140835-0-11957300-1308417675_thumb.jpg

post-140835-0-58170800-1308417688_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka luźna osłonka właśnie. Ją zakłada się najpierw. Potem bieżnik, który wchodzi do środka i jednocześnie trzyma osłonkę na miejscu. A do tego pierścień trzymający rurę we właściwej pozycji.

 

Pierwszy raz składałem stery. Chyba nie trzeba traktować ich młotkiem, żeby wszystko wskoczyło na swoje miejsce? A może się mylę? :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Widocznie tak ma być. A może ułoży się po paru kilometrach.

 

Dziś pogoda średnia i potestowałem tylko w najbliższym parku między opadami deszczu. Funkcjonalnie jest bez zarzutu.

 

Tak czy tak będę to obserwował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...