Skocz do zawartości

[Rower] Pierwsze wrażenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się podzielić z wami moimi pierwszymi wrażeniami po zakupie roweru.Co prawda rower był kupiony na aukcji jako używany ale prawie tego po nim nie widać ot kilka rysek na widelcu i kierownicy.

A oto krótka jego charakterystyka:

Rama aluminiowa i tyle co mogę o niej powiedzieć bo wszystkie naklejki na ramie są w języku niemieckim.Przerzutki z tyłu Deore XT z przodu SLX , manetki SLX , korba schimano FC-M521 , piasty deore XT , kaseta jeszcze nie wiem bo nie zdejmowałem tylniego koła , obręcze Yah 19 , opony schwable racing ralph , hamulce avidy trójki z tarczami 185 mm , sztyca siodło stery i kerownica Concept SL , Amor Rock Shox Recon SL z manetką poplock .

Po rozpakowaniu i po poskręcaniu roweru pojechałem na mim do pracy , trasa nie wielka bo około 5,5 km.Wrażenia; bajka w porównaniu do roweru na którym jeździłem wcześniej.Po prostu na min nie dało się wolno jechać.Na następny dzień nastąpił test w lekkim terenie bo tak można nazwać łódzkie łagiewniki.Rower spisywał się dobrze jak na moje wymagania.Opony mają wręcz fenomenalną przyczepność.W lesie w terenie podmokłym i na suchych podjazdach opony nie traciły przyczepności po mimo tego że ciśnienie w nich było dostosowane do jazdy po asfalcie.Napęd też spisywał się dobrze co prawda raz czy dwa przy zmnianie biegów złapałem

"dziurę" ale to mogło być spowodowane założeniem torby trójkątnej na rame a linki są poprowadzone z dołu ramy.Hamulce; tu nie mam odniesienia bo wcześniej jeździłem na v-brejkach.Amortyzator niestety jest w wersji sprężynowej bo wszystko na to wskazuje na górze lewej goleni jest pokrętło i nigdzie nie widać żadnego wentyla do komory powietrznej.Skok amora jest ustawiony na 80 mm , zmierzyłem maksymalne zarejestrowane ugięcie amora i wynosiło ono 73 mm.Gdzieś wyczytałem że wielkość skoku tego amora można regulować do 80 mm do 130 mm po rozebraniu go ale tego ostatecznie się dowiem jak rower pojedzie na przegląd.Siodełko okazało się wygodne ale po przejechaniu jakiś 30 km zaczeło się robić twardawe , ale to chyba brak treningu bo w tym sezonie i w zeszłym mało co jeździłem.

W summie z tego roweru jestem bardzo zadowolony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...