Skocz do zawartości
  • 0

Czy przejadę taką trasę?


Gość Marta

Pytanie

Witam.

Mam bardzo ważne pytanie. Nigdy nie jeździłam na rowerze jakoś wyczynowo (jedynie po mieście, ewentualnie krótkie wycieczki). Dzisiaj, po kilku latach nie jeżdżenia w ogóle na rowerze, muszę przejechac 30 km po dosyc trudnym terenie (dużo wzniesień). Czy bez treningu jestem w stanie tego dokonac? Zawsze byłam wysportowana, jednak nie jeździłam na rowerze. Jeśli tak, to w jakim tempie i co jaki czas musiałabym robic przerwy, żeby przeżyc taką podróż?

Zdaję sobie sprawę z tego, że przez zakwasy późńiej nie będę mogła chodzic przez tydzień i w ogóle, że porywam się na coś niemalże niewykonalnego, ale jest to bardzo ważne dla mnie, dlatego proszę o racjonalne odpowiedzi.

 

Pozdrawiam, Marta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Rower szosowy (cienkie opony), szczerze mówiąc nie znam się, bo nie jestem fanką rowerów, ani nic podobnego. Jestem fizycznie dosyc wytrzymała, ale boję się tej podróży, choc jest ona bardzo ważna...

Hmmm... teren... droga przez wioski, małe miejscowości, droga między miejscowościami, dziury, teren jak na dolnym śląsku - raz wyżyny raz niziny. momentami jest dosyc stromo, z tego co zauważyłam.

 

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 30km bez jakiegoś przygotowania, każdy zdrowy człowiek da rade pokonać. Co prawda odczuje się tą trasę na drugi dzień, ale to szczegół. Najważniejsze żeby rower był sprawny i naoliwiony (żeby nic nie stukało, piszczało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli nie jesteś typem kanapowca to dasz radę. Szosówka pozwala przejechać większy dystans przy takim samym wysiłku niż mtb w terenie. Średnio sprawny człowiek powinien przejechać 30km bez większych niespodzianek, pamiętaj o napojach i jakimś paliwie (np. baton). Gorzej będzie następnego dnia.:thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne niech rower wytrzyma! Ty, nie pędząc, czyli żeby jechać w swoich siłach, a nie ponad, dasz radę! Postojów jak najmniej, bo jak już się człowiek rozkręci to kręci, chyba że na szybkie picie, to konieczność. Pić dużo, jeśli będzie potrzeba i przeleci nie wiadomo kiedy :) Pamiętaj też, by mądrze używać przerzutki na podjazdach i wykorzystywać zjazdy. Nie wjeżdżać na nie wiadomo jakich biegach pod górę, bo szkoda kolan i bólu ud, leciutko, powolutku. Pamiętaj również, że najlepiej byś miała dobrze ustawione siodło, łańcuch nasmarowany. Może niektórzy uznają,to za przegięcie, aż tyle porad na 30 km, ale przecież miło by było, gdyby koleżanka nie zraziła się do roweru po pierwszej jeździe :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Marto musisz się bardziej określić , jeżeli jesteś "wysportowana" to dasz rade Co do odpoczynków sama musisz zdecydować kiedy będziesz odpoczywać ( twój organizm Ci podpowie ) na 100% :) Przecież to nie 100km tylko 30km , Człowiek idzie średnio 5km/h. Rowerem myśle ze 15/20 powinnaś pojechać. Godzinka , dwie i po sprawie :) Pozdrawiam i życzę udanej wyprawy rowerowej i sprzyjającej pogodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Wam bardzo za wszelkie rady. Podróż się zbliża. Jestem w miarę wysportowaną osobą, trenowałam siatkówkę przez kilka lat, zawsze miałam 5 z WFu ;) Mam nadzieję, że dam radę. Czekam tylko na odpowiednią pogodę, bo póki co zbiera się na burzę i wieje strasznie. O ile nastroiliście mnie bardzo pozytywnie (chyba nawet uwierzyłam we własne siły jeśli o rower chodzi), to teraz zaczęłam się zastanawiac nad podróżą powrotną...

 

Ale tak czy inaczej, bardzo Wam dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pomoc :) Pozdrawiam ciepło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo , i polecamy się na przyszłość :) Co do pogody wybierz wietrzny , ciepły dzień znakomita pogoda na rowerek :) Jestem w 110% pewny że dasz sobie rade tak więc Życzę jeszcze raz udanej pogody , wycieczki , i brak zakwasów na 2 dzień :))

 

Pozdrawiam i życzę udanego dnia.

 

Kacper :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...