Skocz do zawartości

[rama 29er 21-22"]


leo1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie pękła mi już druga rama 29er, w tym samym miejscu na łączeniu podsiodłowej z górną.

Pierwsza to Windsor Cliff Pro 21"

Druga to Diamondback Overdrive 22" (naprawdę fajna i solidna)

Mam 193, 105kg i nogę 93cm. Muszę jeździć z wysoko wysuniętą sztycą (jakieś 27cm). Nie oszczędzam specjalnie roweru.

Ramę naprawiłem tymczasowo wklejając w środek podsiodłówki sztycę 31,6 seszlifowaną do 31.0 (oryginalna sztyca to 30.9) i w to wsadzona sztyca 27.0. Jakoś można jeździć, trochę skrzypi ale do końca sezonu powinno wytrzymać.

A teraz pytanie co kupić po sezonie? Myślałem o Banshee Paradox, może coś ze stali, może robiona z aluminium w mielcu?

U Rychtarskiego poradzili mi tytanową , jedyne 1000 euro, prawdziwa okazja ;)

Co myślicie?

Edytowane przez leo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie rama 22" 29er = wzrost 2m jak nic, przy twoich 'skromnych' 193cm wybralbym 20"+thomson elite...albo...bbb robi sztyce 450mm :)

 

nie wiem, jak jezdzisz, ale przy takiej masie niestety trzeba czesto nawet profilaktycznie podnosic tylek z siodla

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie rama 22" 29er = wzrost 2m jak nic, przy twoich 'skromnych' 193cm wybralbym 20"+thomson elite...albo...bbb robi sztyce 450mm :)

 

nie wiem, jak jezdzisz, ale przy takiej masie niestety trzeba czesto nawet profilaktycznie podnosic tylek z siodla

 

A ja niestety nie lubie wstawać z siodełka ;) Każdy centymetr wysunięcia sztycy zwiększa moment zginający działający na rurę podsiodłową.

Myślę że jest jeszcze jeden problem. Otóż po pęknięciu ramy zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Rama pod sztycę 30.9 ma rurę podsiodłową o średnicy wewnętrznej 31.0mm a sztyce 30.9mm które mierzyłem miały 30.8mm. Te 0.2mm luzu może powodować że sztyca jest trzymana wyłącznie przez te kilka cm kominka podsiodłówki a reszta na dole pracuje sobie w amplitudzie 0.2 mm.

PS. Mój Diamondback Overdrive 22" przez krótką główkę i wysoki kominek ma przekrok jak inne ramy 20.5-21". Naprawdę fajna rama, polecam.

Overdrive

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...