Skocz do zawartości

[Licznik] Sigma BC700 + RCS plus - kilka pytań


helpjack

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim, to mój pierwszy post, na forum trafiłem w związku z moim ostatnim zakupem jakim jest licznik Sigma BC700, do którego wybrałem podstawkę RCS plus(sprzedawca dał 4 do wyboru), całość bez zadnego pudełka/instrukcji. Fotka jest tu:

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRhXnEYuJ8atU9uEXoGbGfKzDdpOUqEY2HF867ML01om_laC-w5tA

Udało mi się uruchomić licznik, poustawiać co trzeba, zmusić sensor do odczytywania impulsów, potem podstawkę do złapania komunikacji z sensorem itd. :D Teraz jeszcze zastanawia mnie jeszcze parę kwestii:

 

1. Czy sensor lub podstawka powinny mrugać diodą przy każdym obrocie koła(u mnie sensor raz mrugał, raz nie i nie wiem jaka jest reguła)?

2. Jaka jest książkowa odległość magnesu od sensora?

3. Po włożeniu baterii licznik jest włączony non-stop, nawet jak noszę go w plecaku.. czy to normalne, czy coś nie działa tak jak powinno? ;) Jeśli normalne to na ile czasu wystarcza bateria?

4. Może ktoś się orientuje, czy licznik jest identyko jak w wersji przewodowej?

 

Pozdrawiam, Jacek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na co poniektóre punkty mogę odpowiedzieć już sam..

 

1. Mruganie to tryb testowy, uaktywniany po wciśnięciu przycisku na nadajniku lub odbiorniku. Jeśli włączymy go na nadajniku to dioda na nim będzie mrugać przy każdym obrocie koła. Analogicznie jeśli właczymy na odbiorniku, który ma połączenie z nadajnikiem - dioda na podstawce zacznie mrugać przy obracaniu kołem. Tryb testowy trwa coś ponad minutę, potem się deaktywuje i diody przestają mrugać.

 

3. Wg. sprzedającego jest to rzekomo normalne. Baterie mają starczyć na 2 lata. W moim przypadku właśnie skończyła się bateria w podstawce(taka sama jak od biosu płyty głównej), marki Energizer. Licznik nakręcił na niej może z 200km, w czasie jak od daty poprzedniego posta - 3 miesiące to jakaś porażka, teraz włożyłem baterię Maxell, zobaczymy ile da radę.

Aha, oczywiście test baterii w podstawce był zaliczony, tzn. po wciśnięciu przycisku dioda się świeciła, także można ten test potłuc o kant...

Dodam tylko, że gdy bateria była ok to nie miałem żadnych problemów z błędnymi wskazaniami, gubieniem łączności, dziwnymi wynikami itp. choć może za mało jeździłem.

 

BTW. Przy odkrywaniu trybów testowych posiłkowałem się instrukcją starszej wersji podstawki Sigmy, zassaną stąd: http://www.wrower.pl/instrukcje/Sigma/2004/SigmaRCS_97.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...